سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعتراض اعضای سابق دفتر تحکیم وحدت به تداوم بازداشت سراج الدین میردامادی...

اعتراض اعضای سابق دفتر تحکیم وحدت به تداوم بازداشت سراج الدین میردامادی

چکیده :با بررسی اتفاقات حادث شده قبل و بعد از بازداشت وی این سوال به اذهان متبادر می شود که آیا نحوه برخورد با یک روزنامه نگار و فعال سیاسی که همگان بر اعتدال و مشی اخلاقی و اعتقاد راسخ وی به حرکت در چارچوب مسیرقانونی گواهی می دهند باید تا این حد افراطی و سختگیرانه باشد که قریب شصت روز دیوارهای بلند سلول های کوچک بند امنیتی اوین میزبان وی باشند بگونه ای که حتی دیدار و تماس با کودک خردسالش از وی دریغ گردد!...


اعضای سابق شورای عمومی و شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت در بیانیه ای به ادامه بازداشت سراج الدین میردامادی در بند دو الف زندان اوین اعتراض کرده و نوشته اند: در هنگامه ای که همه دلسوزان از ضرورت بازگشت سرمایه ها به کشور و جذب حداکثری سخن می گویند انسان متعجب می ماند که چگونه می توانند با جوانان معتقد و متدین کشور این چنین رفتار شود.

به گزارش کلمه، سراج الدین میردامادی تابستان سال گذشته از فرانسه به کشور بازگشت و پاسپورت وی به محض ورود به کشور توسط نیروهای امنیتی ضبط و خود او نیز ممنوع الخروج شد. از سال پیش تا اردیبهشت ماه گذشته، او بارها برای بازجویی رفته بود تا اینکه ١٠ اردیبهشت در حالی که به شعبه دوم بازپرسی دادسرای اوین احضار شده بود، بازداشت شد.

میردامادی در رشته فقه و احکام اسلامی در مشهد تحصیل کرده و پس از آن به عنوان روزنامه نگار، در روزنامه جهان اسلام مشغول به کار شده است. وی عضو کمیته مرکزی دفتر تحکیم وحدت بود و مدتی نیز در سمت معاون اداره انتخابات وزارت کشور فعالیت کرد. میردامادی چندی بعد برای تحصیل در رشته کارشناسی ارشد ارتباطات به فرانسه رفت و سال گذشته به کشور بازگشت.

متن این بیانیه که در اختیار کلمه قرار گرفته به شرح زیر است:

بیش از پنجاه روز از بازداشت سید سراج الدین میردامادی عضو اسبق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت می گذرد. روزنامه‌نگار مظلومی که پس ازدعوت مسئولان به بازگشت ایرانیانی که دل در گرو وطنشان دارند و با اعتماد به فضای مثبت و عقلانی دولت جدید که خود از حامیان رسانه ای آن به شمار می رفت به کشور بازگشت. اما بلافاصله در مرداد ماه 92 تحت تعقیب قضایی قرار گرفت و سرانجام در دی ماه 92 در شعبه 15 دادگاه انقلاب متهم به فعالیت تبلیغی علیه نظام گردید و نهایتا بیستم اردیبهشت 93 بر اساس کیفرخواست صادره بازداشت گردید.

اسف انگیزتر آنکه پس از بازداشت، هرچند اتهام اولیه میردامادی طبق کیفرخواست، فعالیت تبلیغی علیه نظام ذکر شده بود لیکن با ارجاع پرونده از دادگاه به دادسرا، اتهام جدید “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور” نیز به کیفرخواست قبلی او اضافه گردید!

با بررسی اتفاقات حادث شده قبل و بعد از بازداشت وی این سوال به اذهان متبادر می شود که آیا نحوه برخورد با یک روزنامه نگار و فعال سیاسی که همگان بر اعتدال و مشی اخلاقی و اعتقاد راسخ وی به حرکت در چارچوب مسیرقانونی گواهی می دهند باید تا این حد افراطی و سختگیرانه باشد که قریب شصت روز دیوارهای بلند سلول های کوچک بند امنیتی اوین میزبان وی باشند بگونه ای که حتی دیدار و تماس با کودک خردسالش از وی دریغ گردد!

در هنگامه ای که همه دلسوزان از ضرورت بازگشت سرمایه ها به کشور و جذب حداکثری سخن می گویند انسان متعجب می ماند که چگونه می توانند با جوانان معتقد و متدین کشور این چنین رفتار شود.

اعضای سابق دفتر تحکیم وحدت با اعتقاد راسخ به این که کشور و نظام و انقلاب متعلق به همه دلسوزانی است که قلبشان برای سربلندی ایران زمین می تپد با تقبیح قانون شکنی، ظلم و تعدي علیه مردم و فرزندان این مرز و بوم، ضمن محکوم کردن اعمالی که به نقض ابتدایی ترین حقوق قانونی زندانیان می انجامد، دستگاههای امنیتی حاکم را به تجدید نظر در رفتار خود فراخوانده و خواهان آزادی فوری و بی قید شرط همة بازداشت شدگان و زندانیان عقیدتی- سیاسی و از جمله برادرمان سراج الدین میردامادی است. به امید آبادی و آزادی ایران.

اعضای سابق شورای عمومی و شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدتDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.