سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تهدید دبیرکل موتلفه به اردوکشی خیابانی در واکنش به گسترش مطالبه رفع حصر...

تهدید دبیرکل موتلفه به اردوکشی خیابانی در واکنش به گسترش مطالبه رفع حصر

چکیده :دبیرکل حزب موتلفه در واکنش به شعارهای مردم در جشن انتظار و امید که مطالبه رفع حصر و آزادی موسوی و کروبی و رهنورد را مطرح کردند، به شدت به رئیس‌جمهور تاخت و تهدید کرد که «اگر این تحرکات ضد انقلابی ادامه یابد ملت چاره‌ای جز این ندارد که حماسه 9 دی را با شور و نشاط دیگری تکرار کند.»...


کلمه – گروه سیاسی: در سالگرد پیروزی ائتلاف سبزها، اصلاح طبان و میانه‌روها بر اقتدارگراها و افراطیون در انتخابات 24 خرداد، دبیرکل موتلفه به گسترش مطالبه‌ی رفع حصر در جامعه واکنش نشان داد و منتقدان را به اردوکشی خیابانی تهدید کرد.

به گزارش کلمه، همزمان با سالگرد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم که نتیجه‌ی آن مخالفت اکثریت مردم با رویه های حاکم در چهار سال گذشته را نشان داد، مراسم‌هایی که به این مناسبت در شهرهای مختلف برگزار شد، با شعار خودجوش مردم در حمایت از موسوی و کروبی و رهنورد و درخواست رفع حصر و آزادی آنها همراه شد.

به نظر می‌رسد فراگیر شدن مطالبه رفع حصر و تبدیل شدن آن به یک خواست عمومی، خشم محافظه‌کاران را برانگیخته است؛ چرا که این واقعیت، بیهوده بودن تلاش‌های چندساله‌ی آنان برای جدا کردن مردم از سران جنبش سبز را آشکارا نشان می‌دهد.

از همین رو، دبیرکل حزب موتلفه به خاطر شعارهای حاضران در جشن انتظار و امید که با حضور حسن روحانی برگزار شد، به شدت به وی تاخت و هشدار داد که «اگر این تحرکات ضد انقلابی ادامه یابد ملت چاره‌ای جز این ندارد که حماسه 9 دی را با شور و نشاط دیگری تکرار کند.»

تهدید محمدنبی حبیبی به تکرار 9 دی و حضور سازماندهی‌شده‌ی نیروهای لباس شخصی در خیابان‌ها در حالی است که مردم در شعارهای خود، تنها خواستار رفتار عادلانه و قانونی و پایان حصر خانگی موسوی و کروبی شده‌اند؛ حصری که علی مطهری فرزند شهید مطهری و نماینده‌ی شجاع تهران هم به غیر قانونی بودن آن اذعان کرده است.

دبیرکل موتلفه اما بدون اینکه به توجیه قانونی حصر اشاره کند و یا علت شکست مدعیان اصولگرایی از روحانی را به خاطر بیاورد، مدعی شد که اگر طیف‌های دیگری از رای‌دهندگان به روحانی در این مراسم حضور داشتند، «شعار مرگ بر فتنه‌گر و موسوی، کروبی اعدام باید گردند، در این همایش هم به گوش می‌رسید.»

وی همچنین خواستار مرزبندی رئیس‌جمهور با کسانی شد که اقتدارگرایان آنها را فتنه‌گر می‌نامند، و همچنین از روحانی اینکه فضای فکری مخالفان را به «عصر حجر» تشبیه کرده نیز انتقاد کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.