سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دفاع فانی در مجلس: نگویید فلان مدیر سیاسی است مگر شما سیاسی نیستید؟...

دفاع فانی در مجلس: نگویید فلان مدیر سیاسی است مگر شما سیاسی نیستید؟

چکیده : فانی در مجلس: اینکه آقای بذرپاش می گویند یک مدیرکل 10 سال پیش بازنشسته شده است اما ما می گوییم این مدیر 4 سال پیش بازنشسته شده است مدیرکل استان فارس در سال 90 بازنشسته شده است نه 10 سال پیش اینها کسانی بودند که مدرک آنها فوق لیسانس بوده و می توانستند طبق قانون 35 سال فعالیت کنند اما به دلیل فضای سنگین دولت قبل خود را بازنشست کردند...


وزیر آموزش و پرورش با اشاره به رضایت فرهنگیان از انتصابات مدیران آموزشی در شهرستان‌ها، گفت:میان فرهنگیان نفوذ کلام دارم.

به گزارش خانه ملت علی اصغر فانی در نشست علنی امروز (یکشنبه 31فروردین) مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به دو سؤال از نمایندگان مجلس درباره انتصاب های سیاسی و استفاده از بازنشستگان در آموزش و پرورش گفت: دولت در 24 خرداد با رأی اکثریت مردم شروع به کار کرد مدیرانی که در این دولت کار می کنند باید اعتقاد به سیاست های دولت داشته باشند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد:‌ در حال حاضر 35 درصد از مدیرانی که در آموزش و پرورش مشغول به کار هستند از مدیران قبلی هستند که ما ترجیح دادیم همکاری خود با آنها را ادامه دهیم به عبارت بهتر 65 درصد از مدیران در آموزش و پرورش تغییر کرد زیرا به دلیل فرهنگ حاکمیت آموزش و پرورش مدیرانی که در این وزارتخانه کار می کنند باید از سطوح بالای تحصیلی برخوردار باشند.

او گفت: روش ما در انتصاب مدیران در آموزش و پرورش به این شکل است که مدیران باید از حداقل فوق لیسانس و داشتن مسئولیت های مدیریتی در قبل از آغاز به کار آنها در این وزارتخانه برخوردار باشند و تمام انتصاب ها توسط حراست وزارتخانه آموزش و پرورش استعلام گردید و اینکه گفته می شود آموزش و پرورش بدون در نظر گرفتن برخی مسائل سیاسی اقدام به انتصاب مدیران می کند را رد می کنم.

فانی با بیان اینکه در استان ها 19 درصد مدیرانی که در آموزش و پرورش مشغول به کار شدند دارای مدرک دکتری هستند گفت: در این باره 81 درصد آنها فوق لیسانس دارند در حالی که مدیران در دولت قبلی 4 درصد دکتری، 71 درصد فوق لیسانس و 21 درصد لیسانس داشتند که ما مدیر دارای مدرک لیسانس نداریم در انتصاب مدیران جدید 7 سال سابقه مدیریتی در این وزارتخانه در نظر گرفته شد این در حالی است که مدیران قبل فقط 3 سال سابقه فعالیت در این وزارتخانه را داشتند.

میانگین سابقه مدیریت در آموزش و پرورش 27 سال است

وزیر آموزش و پرورش گفت: مدیران جدید با میانگین سابقه 27 سال مشغول به کار هستند اما در دولت قبل سابقه مدیران آموزش و پرورش 30 سال بود و در رابطه با رزمندگان و جانبازان باید گفت که مدیران جدید 21 نفر جانباز و رزمنده هستند در حالی که در دولت قبل این تعداد 13 نفر بود همچنین سابقه ایثارگری نیروهای استانی 62 درصد در این دوره است در حالی که در دولت قبل این مقدار 38 درصد بود.

فانی ادامه داد: اینکه آقای بذرپاش می گویند یک مدیرکل 10 سال پیش بازنشسته شده است اما ما می گوییم این مدیر 4 سال پیش بازنشسته شده است مدیرکل استان فارس در سال 90 بازنشسته شده است نه 10 سال پیش اینها کسانی بودند که مدرک آنها فوق لیسانس بوده و می توانستند طبق قانون 35 سال فعالیت کنند اما به دلیل فضای سنگین دولت قبل خود را بازنشست کردند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه نشاطی که در سطح کشور در حال حاضر از انتصاب مدیران آموزش و پرورش بین فرهنگیان حاکم است در هیچ تاریخی دیده نشده است گفت: من باید بدانم که نزدیک یک میلیون فرهنگی از چه جایگاهی برخوردار هستم من بین فرهنگیان نفوذ کلام دارم و سالیان بسیاری است که در این وزارتخانه فعالیت می کنم بهتر است به جای اینکه اینگونه صحبت کنیم عملکرد مدیران را بررسی کنیم مقرر شده است که هر سه ماه یکبار از مدیران قدیمی و جدید،‌ عملکرد آنها بررسی شود.

فانی ادامه داد: نگویید که فلان مدیر سیاسی است مگر شما سیاسی نیستید؟ آموزش و پرورش خردمندانه با حرکت مطالعاتی و با متکی بر پژوهش و مشارکت عامه فرهنگیان این وزارتخانه را اداره می کند وزارتخانه آموزش و پرورش نسبت به قبل از نوآوری و خلاقیت بسیاری برخوردار است و در حال حاضر در حال تدوین سند تحول نظام آموزشی و نقشه راه است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.