سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بارش برف و باران در 15استان/ ترافیک سنگین و نیمه سنگین در جاده های شمالی/ 5جاده مسدود ...

بارش برف و باران در 15استان/ ترافیک سنگین و نیمه سنگین در جاده های شمالی/ 5جاده مسدود است

چکیده :بر اساس آخرین اخبار دریافتی، در استانهای مازندران ( محورهای چالوس - کرج ، فیروزکوه و هراز ) ، اصفهان ( محورهای دامنه و گلپایگان ) ، گلستان (محورهای آزادشهر - شاهرود و توسکستان - شاهرود) ، لرستان ( محور الیگودرز)، کردستان ( بیجار- دیواندره و بیجار- زنجان) ، سمنان ( شهمیرزاد - فولادمحله و استان فارس ( تمامی محورها) بارش برف گزارش شده است...


جاده های شمشک- دیزین، شهداد- نهبندان، پونل -خلخال، قم – گرمسار و بالعکس مسدود است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس راهور، برابر آخرین اخبار دریافتی در استانهای مازندران (جاده های چالوس – کرج، فیروزکوه و هراز)، اصفهان (جاده های دامنه و گلپایگان )، گلستان (جاده های آزادشهر – شاهرود و توسکستان – شاهرود)، لرستان (جاده الیگودرز)، کردستان (بیجار- دیواندره و بیجار- زنجان)، سمنان (شهمیرزاد – فولادمحله و استان فارس (تمامی جاده ها) بارش برف و در استانهای البرز، اصفهان، همدان، تهران، خراسان رضوی خراسان شمالی،خراسان جنوبی، کرمان و گیلان بارش باران اعلام شده است.

همچنین در جاده های هراز (از پارک جنگلی آمل تا تونل شماره 1)، کرج- چالوس (از مرزن آباد تا پل زنگوله) فیروزکوه (از قائم شهر تا شیرگاه) ترافیک سنگین و در جاده هرازر (از تونل شماره 1 تا امام زاده هاشم) و جاده کرج – چالوس (از پل زنگوله تا تونل کندوان) و جاده فیروزکوه از شیرگاه تا سوادکوه) ترافیک نیمه سنگین گزارش شده است . سایر جاده های کشور از جوی آرام و ترافیکی عادی و روان برخوردار است.

اطلاعیه مرکزمدیریت راههای کشور مورخ14فروردین 93

براساس تصاویر دریافتی از دوربینهای نظارتی، سامانه‌های هوشمند ترددشمار برخط و گشتهای شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به‌استثناء جاده های مسدود و ممنوع ذیلاَذکرشده،‌ مابقی جاده های کشور باز و تردد در آنها به‌روال عادی در جریان است.

طی24ساعت گذشته، کل تردد ثبت‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از 877تردد شمار در جاده های برون‌شهری، نسبت به روز قبل از آن 11.2درصد کاهش را نشان می‌دهد. همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین11درصد، اوج تردد بین ساعات 18 الی19و کمترین تردد بین ساعات6 الی7صبح صورت پذیرفته که هموطنان عزیز با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب نمایند.

جاده های دارایبیشترین تردد طی 24 ساعت گذشته:

1- آزادراه کرج – تهران با 93065 تردد

2- آزادراه قزوین – کرج با 74504 تردد

3- آزادراه تهران-کرج با 68973 تردد

4- آزادراه کرج- قزوین با 58661 تردد

5- لاهیجان – آستانه با 38913 تردد

6- ایلخچی-تبریز با 35827 تردد

7- تبریز-ایلخچی با 35138 تردد

8- آزادراه قم – تهران با 34642 تردد

9- رشت-خمام با 34556 تردد

10- رشت-کوچصفهان با 32617 تردد

جاده های مسدود تا اطلاع ثانوی، بدلیل رویدادهای غیرمترقبه:

1- جاده شمشک- دیزین(جاده اختصاصی حدفاصل پارکینگ بالا تا پارکینگ پایین) واقع در استان البرز،به‌دلیل بارش برف، تا اطلاع ثانوی مسدود است. البته همه روزه‏ امکان تردد از تهران به جاده شمشک تا پارکینگ بالا، از ساعت 7 لغایت 17، همینطور از کرج به جاده دیزین تا پارکینگ پایین، به‌طور 24ساعته، میسر است.

2- آزادراه پل زال-خرم آباد،واقع در استان لرستان، به دلیل ریزش کوه تا اطلاع ثانوی مسدود است.

3- جاده شهداد- نهبندان،مقطع واقع در استان کرمان، به دلیل وقوع سیلاب از کیلومتر 60 تا 73 ،تا اطلاع ثانوی مسدود است.

4- جاده پونل -خلخال،(از سه‌راهی پونل تا ورودی جاده زندانه) مقطع واقع در استان گیلان، بدلیل بارش برف، تا اطلاع ثانوی مسدود است.

ممنوعیت تردد بدلیل عملیات کارگاه جاده‌ای:

1- جاده اصلی قم – گرمسار و بالعکس، واقع در استانهای تهران‏، سمنان وقم، بدلیل تمدیدعملیات راهسازی، تا مورخ31/3/93، مسدود و مسیرجایگزین برای خودروهای سواری آزادراه قم ـ تهران، برای وسایل نقلیه سنگین جاده قدیم قم ـ تهران و در ادامه برای کلیه خودروها، جاده امام‌رضا به سمت پاکدشت و گرمسار خواهد بود.

ممنوعیت تردد به‌تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه:

در جاده کرمان ـ راین ـ حسین آباد ـ جیرفت (ساردوئیه ـ جیرفت)، واقع در استان کرمان به‌دلیل مداخله با ترافیک شهری‏ و تردد در جاذبه‌های گردشگری و عبور 23 کیلومتری از مسیر فرعی،تردد خودروهای سنگین و حاملین فرآورده‌های نفتی ممنوع و مسیر جایگزین جاده ترانزیت کرمان ـ دهبکری ـ جیرفت، معرفی می‌شود. تردد وسایل نقلیه سواری در جاده فوق بلامانع است

برف و باران و ترافیک سنگین ونیمه سنگین در برخی جاده های کشور

مدیر اطلاع رسانی راهور ناجا از ترافیک سنگین ، نیمه سنگین و بارش برف و باران در برخی جاده های کشور خبر داد .

به گزارش واحد مرکزی خبر، براساس آخرین اخبار دریافتی در استان های مازندران ( جاده های چالوس – کرج ، فیروزکوه و هراز ) ، اصفهان ( محورهای دامنه و گلپایگان )، گلستان (جاده های آزادشهر – شاهرود و توسکستان – شاهرود) ، لرستان ( جاده الیگودرز) ، کردستان ( بیجار- دیواندره و بیجار- زنجان) ، سمنان ( شهمیرزاد – فولادمحله و استان فارس ( تمام جاده ها) بارش برف گزارش شده است .

در استان های البرز، اصفهان، همدان، تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی،خراسان جنوبی، کرمان و گیلان نیز بارش باران اعلام شده است.

همچنین در جاده های هراز( از پارک جنگلی آمل تا تونل شماره 1 )، کرج – چالوس ( از مرزن آباد تا پل زنگوله ) و فیروزکوه ( از قائم شهر تا شیرگاه) ترافیک سنگین گزارش شده است.

در جاده هراز( از تونل شماره 1 تا امام زاده هاشم ) و جاده کرج – چالوس ( از پل زنگوله تا تونل کندوان) و جاده فیروزکوه (از شیرگاه تا سوادکوه) نیز ترافیک نیمه سنگین است .

سایر جاده های کشور از جوی آرام و ترافیکی عادی و روان برخوردار هستند .

هموطنان می توانند برای کسب اطلاعات درباره راه های کشور با تلفن شماره 141 و 88255555 به طور شبانه روزی تماس بگیرند.

چالوس و هراز از ساعت 12 یک طرفه می‌شوند/برف در جاده های 7 استان

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا آخرین وضعیت راه‌های کشور را اعلام کرد.

سرهنگ محمد حسین حمیدی در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به بار ترافیکی سنگین در دو جاده چالوس و هراز گفت: این دو جاده از ساعت 12 امروز 14 فروردین ماه 93 به سمت تهران یکطرفه خواهد شد.

وی افزود: امروز در استان‌های مازندران جاده چالوس – کرج، فیروزکوه و هراز، استان اصفهان جاده های دامنه و گلپایگان، استان گلستان جاده های آزادشهر – شاهرود و توسکستان – شاهرود، استان لرستان جاده الیگودرز، استان کردستان جاده های بیجار – دیواندره و بیجار – زنجان، استان سمنان جاده شهمیرزاد – فولاد محله و در استان فارس تمامی جاده ها شاهد بارش برف هستیم.

وی تاکید کرد: در بخش‌هایی از جاده‌های استان فارس شاهد مه شدید هستیم.

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس ناجا ادامه داد: در استان‌های البرز، تهران، اصفهان، همدان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، کرمان و گیلان نیز شاهد بارش باران هستیم.

همچنین در جاده هراز از پارک جنگلی آمل تا تونل شماره یک،‌ جاده کرج – چالوس از مرزن آباد تا پل زنگوله شاهد ترافیک سنگین هستیم و در جاده هراز از تونل شماره یک تا امامزاده هاشم و جاده کرج چالوس از پل زنگوله تا تونل کندوان و جاده فیروزکوه از شیرگاه تا سوادکوه ترافیک نیمه سنگین وجود دارد.

وی تاکید کرد سایر جاده های کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.

حمیدی تاکید کرد جاده های شمشک به دیزین، پونل به خلخال و شهداد به نهبندان همچنان مسدود هستند.

گفتنی است، با توجه به شرایط جوی متفاوت مقصد و مبدا، مسافران پیش از حرکت با شماره 88255555 در کل کشور تماس گرفته و یا از طریق سایت اینترنتی rahvar120 از وضعیت جوی و ترافیکی جاده های کشور مطلع شوند.

ترافیک در جاده های استان زنجان سنگین است

جانشین پلیس راه استان زنجان، با اشاره به اینکه حجم ترافیک در جاده های استان سنگین است به مهر گفت: در این راستا تردد به کندی انجام می‌گیرد.

سرهنگ علی اصغر شیر محمدی افزود: با توجه به پایان تعطیلات نوروزی ترافیک در جاده های استان بسیار سنگین است.

وی، اظهار داشت: تردد در جاده زنجان به میانه، زنجان به قزوین بسیار سنگین بوده و تردد به کندی انجام می‌گیرد.

بارش برف و باران در جاده دماوند – فیروزکوه/ ترافیک سنگین به سمت تهران

فرمانده پلیس‌‌ راه دماوند- فیروزکوه، از بارش برف و باران در جاده دماوند به فیروزکوه و ترافیک سنگین به سمت تهران خبر داد.

حمید رنجبرگل‌افشانی با بیان اینکه از صبح امروز بارش برف و باران در جاده دماوند- فیروزکوه شدت گرفته است، به فارس گفت: ماموران پلیس‌راه هم‌چنان در جاده دماوند به فیروزکوه حضور دارند.

وی با بیان اینکه بارش برف و باران از ساعت چهار بامداد امروز آغاز شده است، افزود: بارش برف و باران از صبح امروز شدیدتر شد.

فرمانده پلیس ‌راه دماوند- فیروزکوه اظهار داشت: در نقاط مختلف شاهد بارش برف و باران هستیم؛ در منطقه هشت بهشت دماوند بارندگی و در سیدآباد، سربندان و جابان بارش برف گزارش شده است.

رنجبرگل‌افشانی با بیان اینکه تا این لحظه مشکل خاصی در ‌راه دماوند- فیروزکوه به وجود نیامده است، گفت: جاده‌ها خیس و لغزنده است و از این رو، رانندگان باید با احتیاط رانندگی کرده و به دستورات مأموران راهور توجه داشته باشند.

فرمانده پلیس‌‌راه دماوند- فیروزکوه با اشاره به وضع ترافیکی جاده‌ها تصریح کرد: میزان ترافیک به سمت تهران نسبت به جاده‌های مواصلاتی به استان مازندران سنگین‌تر است.

رنجبرگل‌افشانی از ممنوعیت تردد تریلر و کامیون تا 16 فروردین ماه در این جاده خبر داد.

تردد در همه جاده های لرستان جریان دارد/ بازگشایی آزادراه خرم آباد – پل زال

مدیر کل راه و شهرسازی استان لرستان به مهر گفت: به رغم بارش باران و برف همه جاده های استان باز است و تردد در آنها جریان دارد.

شهرام ملکی افزود: در حال حاضر همه جاده های استان لرستان باز بوده و از ابتدای نوروز تاکنون مشکل خاصی در این جاده ها گزارش نشده است. از روز گذشته نیز به رغم بارش شدید باران و برف در استان به همت راهداران تردد در راههای اصلی و فرعی لرستان برقرار بوده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان لرستان عنوان کرد: طی روز گذشته شهرستان الیگودرز شاهد بارش حدود 25 سانتی متر برف، شهرستان ازنا شاهد بارش 20 سانتی متر برف و دورود نیز شاهد بارش 10 سانتی متر برف بوده که علی رغم بارش این میزان برف هیچ کدام از جاده های این شهرستانها مشکلی برای تردد نداشت.

ملکی همچنین به بارش 15 تا 30 سانتی متر برف در گردنه های هیراب، رازان، زاغه و چغلوندی اشاره کرد و بیان داشت: همچنین شهرستان بروجرد نیز شاهد بارش برف بود که کار برف روبی به سرعت در سطح این جاده ها انجام شد.

وی تصریح کرد: همچنین آزادراه خرم آباد – پل زال که شب گذشته به دلیل ریزش کوه مسدود شده بود دقایقی قبل بازگشایی شد و در حال حاضر تردد در آن برقرار است.

ممنوعیت تردد خودروهای سنگین در جاده های استان سمنان برداشته شد

رئیس پلیس راه استان سمنان گفت: ممنوعیت تردد خودروهای سنگین در جاده سمنان ـ شهمیرزاد که در روز طبیعت اعمال شده بود، برداشته شد.

بنابر اعلام مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان سمنان، علی‌رضا رضوی‌خبیر افزود: به دلیل افزایش تردد خودروها در جاده سمنان به شهمیرزاد در روز طبیعت، تردد خودروهای سنگین در این جاده ممنوع اعلام شده بود.

وی خاطرنشان کرد: این ممنوعیت تا زمان برقراری ترافیک روان و عادی در این جاده ادامه داشت و هم‌اکنون برداشته شده است.

رئیس پلیس راه استان سمنان تاکید کرد: ماموران پلیس همچنین از تردد وانت‌بارهایی که در روز طبیعت اقدام به سوار کردن مسافر در قسمت بار خودروی خود کرده بودند، ممانعت به عمل آورد.

رضوی‌خبیر افزود: ترافیک در تمام جاده های این استان در حال حاضر عادی است و رانندگان نیز با توجه به شلوغ بودن جاده ها و ترافیک موجود، باید با صبوری و رعایت فاصله طولی مناسب رانندگی کنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.