سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » قطع 60 درصد دسترسی‌های مراکز پژوهشی کشور به منابع علمی جهان...

قطع 60 درصد دسترسی‌های مراکز پژوهشی کشور به منابع علمی جهان

چکیده : اسماعیل قادری فربا اشاره به اقدامات مهم حوزه حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم در سال 93 به رفع مشکل امکان دسترسی به منابع علمی اشاره کرد و گفت: در دو سال اخیر به دلیل نوسانات شدید نرخ ارز حدود 60 درصد از دسترسی دانشگاه ها و پژوهشگاه ها به منابع علمی قطع شده بود...


مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از برگزاری دومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران طی روزهای 7 تا 11 اردیبهشت ماه سال آینده خبرداد.‌

به گزارش ایسنا، اسماعیل قادری فر امروز در نشست خبری که در محل وزارت علوم برگزار شد، با اشاره به اقدامات مهم حوزه حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم در سال 93 به رفع مشکل امکان دسترسی به منابع علمی اشاره کرد و گفت: در دو سال اخیر به دلیل نوسانات شدید نرخ ارز حدود 60 درصد از دسترسی دانشگاه ها و پژوهشگاه ها به منابع علمی قطع شده بود.

وی ادامه داد: دراین راستا آیین نامه دسترسی دانشگاه ها به منابع علمی در حال بازنگری است تا بتوانیم این مشکل را حل کنیم و سال آینده دانشگاه های ما مشکل عدم دسترسی به منابع علمی را نخواهند داشت.

مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: مدل دسترسی به این منابع نیز مورد بازنگری قرار می گیرد و در نیمه اول سال آینده دسترسی به این منابع با الگوی جدید ارائه می شود.

وی در ادامه سخنانش از برگزاری دومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران طی روزهای 7 تا 11 اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران خبر داد و گفت:‌ تاکنون 160 شرکت دانش بنیان برای شرکت در این نمایشگاه ثبت نام کرده اند.

قادری فر با بیان اینکه هدف از برگزاری این نمایشگاه صرفا خرید تجهیزات برای تجهیز دانشگاه‌ها نیست،‌ تصریح کرد: یکی از مهمترین اهداف برپایی این نمایشگاه، حمایت از شرکت های دانش بنیان است.

به گفته وی، تسهیلات مالی نیز برای خرید تجهیزات اراده شده در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران برای دانشگاهها درنظر گرفته شده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.