سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مدیرکل تبلیغات اسلامی: ورود به حریم خصوصی افراد همچون فحشاء حرام است...

مدیرکل تبلیغات اسلامی: ورود به حریم خصوصی افراد همچون فحشاء حرام است

چکیده :مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس گفت: وقتی یکی از القاب خداوند"ستارالعیوب" است، انسان ها به چه دلیل پرده از عیوب سایرین برمی دارند....


مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس گفت: وقتی یکی از القاب خداوند”ستارالعیوب” است، انسان ها به چه دلیل پرده از عیوب سایرین برمی دارند.

ولی الله محمودی نژاد در گفت وگو با ایسنا، با بیان این که «حفظ حریم خصوصی در اسلام جزو مهمترین اصول دینی است» اظهار کرد: اسلام به حریم خصوصی انسان ها توجه زیادی می کند. هیچ دینی این چنین ارزشی برای حریم خصوصی افراد قائل نیست.

وی ادامه داد: حریم خصوصی شامل رفتار و فکر افراد می شود و ما حق نداریم در فکر و رفتار انسان ها وارد شویم و در اسلام این کار تجاوز به حریم خصوصی محسوب می شود و به طور کامل منع شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس اظهار کرد: خداوند هرگز دوست ندارد کسی از سِر بندگانش با خبر شود، چراکه فاش شدن راز انسان ها باعث می شود برخی از افراد نادان از آن سوءاستفاده کنند.

محمودی نژاد خاطرنشان کرد: ما وقتی می گوییم پیرو دین اسلام و ائمه(ع) هستیم باید در راستای سخنان و اهداف آنها گام برداریم و بدانیم که ورود به حریم خصوصی افراد همچون فحشاء حرام است.

وی تصریح کرد: ما برای اینکه بتوانیم تجسس را در زندگی های امروزی کم کنیم باید به آیات قرآنی مراجعه کنیم و با رعایت این آیات در جامعه بالاترین سود را ببریم و به آسایش برسیم و هرگز دچار انحرافات زندگی پرمشغله امروزه نشویم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس اظهار کرد: اگر احکام اسلام و قرآن در جامعه پیاده شود افراد جامعه می فهمند که تجسس چقدر در اسلام قبیح است حتی آنهایی که به دین اسلام هم اعتقادی ندارند می دانند که تجسس امری است نادرست.

وی اضافه کرد: تجسس فقط در مواردی امکان دارد که با دستور حاکم و تکلیف شرعی بنا به مصلحت جامعه ما بخواهیم از کار کفار و آنهایی که می خواهند دین را از بین ببرند سر درآوریم، ولی نباید فراموش کنیم که این تجسس شامل حال انسان های عادی نمی شود.

محمودی نژاد در پایان گفت: ما حتی حق نداریم اگر گناهی از کسی دیدیدم آن را بازگو کنیم تا چه رسد به اینکه بخواهیم کنکاش کنیم و گناه فرد را بیابیم. بزرگان و ائمه دینی ما هرگز وارد حریم خصوصی سایر انسان ها نمی شدند چرا که تنها کسی که باید اسرار انسان را بداند خدا است و دیگر هیچ کسی حق سرک کشیدن در زندگی سایر افراد را ندارد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.