سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » چرایی عناد کاسبان تحریم با وزیر نفت...

چرایی عناد کاسبان تحریم با وزیر نفت

چکیده :دولت حسن روحانی اگر بخواهد در ریشه کنی فساد اداری نام نیکی از خویش باقی بگذارد، بایستی بر تداوم حضور زنگنه در دولت یازدهم پافشاری نماید. دفاع تمام قد رییس جمهور از وزیر نفت امری ضروری و اجتناب ناپذیر است. دیروز هم شاهد بودیم که روحانی دراولین سرکشی سرزده‌اش از وزارتخانه‌های تحت امرش به وزارت نفت رفت تا ضمن حمایت مجدد از زنگنه به ملت پیام دهد که دولتش در امر مبارزه قاطع با چپاولگران بیت المال هرگز سودای مدارا با کسی راندارد....


کلمه- علی نظری*

روز گذشته رییس جمهور بطور سرزده از وزارت نفت دیدارکرد. این وزارتخانه که همواره در۶۰ سال گذشته بعنوان شریان حیاتی اقتصاد کشور بوده است، در دوران ۸ ساله احمدی‌نژاد هم از بحث برانگیز‌ترین وزارتخانه‌هایی بود که در مقاطعی هم باعث افزایش شکاف در اردوگاه اصول گرایان گردید. در دولتهای نهم و دهم با روی کارآمدن ۴ وزیر این وزارتخانه بیشترین جابجایی را داشت.

تابستنان ۱۳۹۱ که کشور ما در تیررس تحریم ها قرارگرفت، وزارت نفت بعنوان لقمه چرب و شیرین به حیاط خلوت کاسبان تحریم‌ها تبدیل شد. بخش عمده‌ای از ویرانگری ۸ ساله اقتصادی متوجه این وزارتخانه و صنایع نفتی ما گردید. بسیاری از غارتگری‌ها چپاول‌ها از این وزارتخانه شروع شد.

نقطه عطف رانت خواران و ویژه خواران برای چپاول ثروت ملی با ورود عوامل مافیایی تحت عنوان باندهای خاص دور زننده تحریم‌ها در این وزارتخانه شکل گرفت. دلانی چون بابک زنجانی مانند اختاپوس بر سر این وزارتخانه و طلای سیاه به بهانه شرایط تحریمی چنگ انداختند و خام فروشی نفتی را در ازای ثمن بخس به چینی‌ها عرضه کردند.

در سایه اوضاع نابسامان و درهم ریخته اقتصادی و در صورتی که هیچ نهاد نظارتی مانند مجلس جرات نزدیک شدن به این وزارتخانه و باز خواست مقامات ارشد وزارت نفت و دولت احمدی‌نژاد را نداشت، سنگین تری ضربات بر پیکر نفت و گاز ما فرود آمد. از پرتو همین آشفته بازار نفت و صنایع اقماری‌اش کاسبان تحریمها به ثروت‌های افسانه‌ای دست یافتند. راز گم شدن۳۰۰میلیارد دلار درآمد نفت هنوز هم درهاله‌ای از ابهام قراردارد.

با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و گماردن مدیر پاکدست و توانمندی چون مهندس بیژن نامدار زنگنه در راس این وزارتخانه لرزه بر اندام غارتگران بیت المال افتاد آنها در ۸ سال حکومت احمدی نژاد با خاطری آسوده به تاراج ثروت ملی پرداختند و هر آنچه که می‌خواستند بر سر بیت المال آوردند.

چرایی عناد کاسبان تحریم‌ها با وزیر نفت

زنگنه در طی ۶ ماه گذشته ضمن اینکه توانسته است توجه خارجی‌ها بویژه کمپانی‌های معظم نفتی را به سرمایه گذاری در بخش انرژی کشور جلب نماید، اقدامات گرانسنگ و فوق العاده با ارزشی را انجام داده است که موجب خشم افراطیون شده است.

قطع همکاری دلان نفتی با وزارت نفت یکی از اقدامات ماندگار دولت یازدهم می‌باشد که به شفافیت خرید و فروش نفت پس از ۸ سال انجامیده است.

از سوی دیگردسترسی به آمار چپاول‌ها وغارتگری‌های ۸ ساله گذشته از اقدامات بنیادین و گره گشای بیژن نامدار زنگنه است که منجر به برچیده شدن بساط مفسدان اقتصادی ودانه‌های درشت مافیای اقصادی گردید. با حضورزنگنه در این وزارتخانه گلوگاه ویژه خوارای بسته شده و نان کاسبان تحریم‌ها تبدیل به آجرشد.

اکنون با پیگیری‌های شبانه روزی وزیر نفت و یارانش طلب‌های وزارت نفت از بدهکارانی چون بابک زنجانی و اربابانش در مرحله استرداد به خزانه کشور می‌باشد.

در هفته گذشته اعلام شد که سوای بدهی ۱۱هزار میلیارد تومانی زنجانی پرونده دیگری از باند تبهکاران دیگری به رقم ۹هزارمیلیارد تومان در حال پیگیری است. وزارت نفت برای باز ستاندن این رقم از مافیای نفتی اقداماتی در جهت تعقیب قضایی گروه دیگری از ویژه خواران انجام داده که قابل تقدیراست.

دولت حسن روحانی اگر بخواهد در ریشه کنی فساد اداری نام نیکی از خویش باقی بگذارد، بایستی بر تداوم حضور زنگنه در دولت یازدهم پافشاری نماید. دفاع تمام قد رییس جمهور از وزیر نفت امری ضروری و اجتناب ناپذیر است. دیروز هم شاهد بودیم که روحانی دراولین سرکشی سرزده‌اش از وزارتخانه‌های تحت امرش به وزارت نفت رفت تا ضمن حمایت مجدد از زنگنه به ملت پیام دهد که دولتش در امر مبارزه قاطع با چپاولگران بیت المال هرگز سودای مدارا با کسی راندارد.

وزیر باسابقه و توانمندی چون زنگنه که در طی ۳ دهه حضور در دولت های جنگ، سازندگی و اصلاحات ارمغانش برای مردم پاکدستی و دلسوزی بوده است، اینک در دولت تدبیر و امید علمدار ستیز با دانه درشت‌ها و مفسدان اقتصادی گردیده است.

ازاین رو همه آنانی که دل در گرو سربلندی و آبادانی ایران دارند، باید در نهضت ضدغارتگری و ویژه خواری به یاری این وزیر شجاع نفت برخیزند.

*نماینده مجلس ششمDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.