سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محمد داوری: آرزو می کنم به زودی حصر بی‌عدالتی شکسته شود...
» همراهی زندانیان سیاسی با نامه نخبگان و فعالان به رییس جمهور برای رفع حصر

محمد داوری: آرزو می کنم به زودی حصر بی‌عدالتی شکسته شود

چکیده :"درود بر پرچم داران بزرگ جنبش سبز ایران عزیز که با پایداری خویش سرمایه بزرگ اجتماعی را رقم زدند و اعتمادی که امید بخش فردا و تحرک بخش امروز است را به ارمغان آورده اند. آرزو می کنم به زودی پیروزمندانه و غرور آفرین حصر بی عدالتی شکسته شود و سرزمین ایران شاد و آزاد به سوی آبادی قدم بردارد"....


محمد داوری، معلم دربند و جانباز دوران دفاع مقدس، با امضای نامه نخبگان و فعالان به رئیس جمهور مطالبه رفع حصر از داخل بند ۳۵۰ زندان اوین به جمع هزاران امضاکننده ای پیوست که از رئیس جمهور، وفای به عهد در رفع حصر را خواستار شده اند.

به گزارش کلمه، محمد داوری روزنامه نگار و سردبیر محبوس سایت سحام نیوز، در پیام اعلام حمایت خود از این نامه ی نخبگان و فعالان نوشته است:

“درود بر پرچم داران بزرگ جنبش سبز ایران عزیز که با پایداری خویش سرمایه بزرگ اجتماعی را رقم زدند و اعتمادی که امید بخش فردا و تحرک بخش امروز است را به ارمغان آورده اند. آرزو می کنم به زودی پیروزمندانه و غرور آفرین حصر بی عدالتی شکسته شود و سرزمین ایران شاد و آزاد به سوی آبادی قدم بردارد”.

محمد داوری جانباز جنگ هشت ساله که از شهریور ماه سال ۸۸ در زندان به سر می برد در حال گذراندن دوران محکومیت پنج ساله زندان خود بود که بار دیگر به علت شرکت در تجمعات معلمان در سال ۸۵ یک سال به محکومیتش افزوده شد.

اتهام محمد داوری، مصاحبه با قربانیان بازداشتگاه کهریزک و تهیه فیلم از آن برای ارائه به دستگاه قضایی است. وی پیش از این درنامه ای از فعالیت های خود در دفتر مهدی کروبی و ملاقات و مصاحبه با شکنجه شده های زندان کهریزک و کسانی که در این زندان و دیگر زندان ها مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اند، پرده برداشته و تاکید کرده بود که طی بازجویی ها و زندان، هیچ یک از مقامات مسوول نتوانسته اند صحت این مستندات را زیر سوال ببرند.

بیش از سه سال از حصر میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد می گذرد و این در حالی است که در طول برگزاری انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، بر رفع حصر به عنوان یکی از مطالبات ملی در جهت آشتی و وحدت ملی تاکید شد. خواسته ای که بارها از سوی حسن روحانی با پاسخ مثبت مواجه شد.

در همین راستا کمپین جمع آوری امضا برای نامه ی مردمی به رییس جمهور با هدف ایجاد فضایی برای بیان توقع و خواست مردمی از رییس جمهور و با سقف امضای ده هزار عدد راه اندازی شده بود که تا یازده اسفند سالروز تولد میرحسین موسوی ادامه پیدا خواهد کرد.

برای امضای این نامه می توانید به اینجا مراجعه کنید. همچنین شخصیت ها و نخبگان کشورمان می توانند با تماس با نشانی info@kaleme.com حمایت و امضای خود از نامه درخواست از رییس جمهور را عمومی کنند.

همراهی دیگر زندانیان سیاسی با نامه نخبگان و فعالان به رییس جمهور برای رفع حصرDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.