سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » فراخوان خانواده های زندانیان سیاسی برای حضور در دادستانی تهران...

فراخوان خانواده های زندانیان سیاسی برای حضور در دادستانی تهران

چکیده :خانواده‌های دراویش زندانی و سایر زندانیان سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین در فراخوانی اعلام کرده اند که برای پیگری مسائل مربوط به زندانیان سیاسی ساعت ۱۱ صبح روز شنبه ۱۷ اسفند مقابل دفتر دادستانی تهران حضور خواهند یافت....


خانواده‌های دراویش زندانی و سایر زندانیان سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین در فراخوانی اعلام کرده اند که برای پیگری مسائل مربوط به زندانیان سیاسی ساعت ۱۱ صبح روز شنبه ۱۷ اسفند مقابل دفتر دادستانی تهران حضور خواهند یافت.

به گزارش کلمه، این تصمیم در پی اعمال موج جدیدی از فشار‌های قوه قضاییه و نیروهای امنیتی بر زندانیان سیاسی گرفته شده است.

بر اساس این گزارش، مقامات قضایی و امنیتی در ماه‌های اخیر زندانیان سیاسی و عقیدتی بند ۳۵۰ زندان اوین را با ایجاد تنش در بند از طریق درگیری زندانیان امنیتی با زندانیان سیاسی و عقیدتی و همچنین از طریق اعمال دور تازه‌ای از قانون شکنی‌ها همچون تبعید‌های غیرقانونی، تحت فشار گذاشته‌اند.

طی روزهای اخیر نیز 20 تن از زندانیان سیاسی در نامه ای به رییس قوه قضاییه با شرح وضعیت زندانیان بیمار در این بند به رفتارهای غیرقانونی و خودسرانه ی مسئولان زندان و قاضی صلواتی در جلوگیری از پیگیری روند درمانی این زندانیان اعتراض کرده و هشدار دادند که با اقدامات عجیب و غریب در درمان زندانیان کارشکنی نکنند و آنها را به بیماریهای صعب العلاج مبتلا نکنند یا با ایجاد تاخیرهای مکرر و غیرقانونی کاری نکنند که فرصت درمان از دست برود و دیگر امکان درمان وجود نداشته باشد، کما اینکه در مواردی اینچنین شده است.

همچنین ۵ تن از دراویش گنابادی زندانی در بند ۳۵۰ زندان اوین در واکنش به بازگرداندن ۲ تن از هم مسلکان خود از بیمارستان به زندان و ممانعت از اعزام یک زندانی بیمار خود به بیمارستان دست به اعتصاب غذای نامحدود زدند که با واکنش مسئولان زندان مواجه شدند و سعید مدنی، فرشید یدالهی و رضا انتصاری به زندان رجایی شهر تبعید شدند.

هشدار زندانیان سیاسی به آملی لاریجانی: با کارشکنی ها، وضعیت زندانیان بیمار را خطرناکتر و غیرقابل جبران نکنند

اعلام اعتصاب غذای نامحدود ۵ درویش گنابادی زندانی بند ۳۵۰ زندان اوین

جواد مومنی تهدید خود را عملی کرد؛ تبعید مدنی، یداللهی و انتصاری به زندان رجایی شهر

سه درویش بیمار در اعتراض به تبعید همبندان خود، به اعتصاب کننده ها پیوستندDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.