سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » شیرزاد: تندورها می خواهند از مزایای بی شناسنامه بودن استفاده کنند...

شیرزاد: تندورها می خواهند از مزایای بی شناسنامه بودن استفاده کنند

چکیده :یک نماینده مجلس ششم گفت: تا وقتی این گروه تندرو منشعب از اصولگرایان نامی برای خود انتخاب نکند و صاحب هویت و شناسنامه نشوند شایسته است آن ها را به همان نام تندور ها بخوانیم....


یک نماینده مجلس ششم گفت: تا وقتی این گروه تندرو منشعب از اصولگرایان نامی برای خود انتخاب نکند و صاحب هویت و شناسنامه نشوند شایسته است آن ها را به همان نام تندور ها بخوانیم.

احمد شیرزاد در گفت و گو با ایلنا‏، اظهار داشت: در فرهنگ سیاسی ما مشکلی هست که ناشی از عملکرد برخی از دوستان اصولگراست. من به یاد دارم که پیش از این دو اردوگاه با عناوین چپ وراست در کشور وجود داشت. بعد از دوم خرداد ۷۶ گروه های منسوب به چپ برای خود نام اصلاح طلب را برگزیدند. اما مدت ها طول کشید تا دوستان ما در اردوگاهی که پیش از این راست یا اقتدارگرا یا انحصارطلب و… نامیده می شدند برای خود نام اصولگرایان را برگزینند.

وی افزود: وقتی امروز با نام اصولگرا از آن ها یاد می شود می توان انتقاد ها یا تعریف ها را با همان نام نسبت به آنان ابراز داشت. دیگر نه آن ها این امر را توهین تلقی می کنند ودیگران نیز می دانند با یک گروه و عنوان مشخص روبرو هستند.

وی ادامه داد: وقتی یک جریان سیاسی نامی برای خود انتخاب نمی کند به رقیبان خود این اختیار را می دهد تا آن ها را به هر نامی که دوست دارند خطاب کنند. اگر از این عنوان تندرو ها ناراحت می شوند بهتر است نامی و عنوانی برای خود برگزینند تا ما نیز از این پس آنان را با همان نام و عنوان بخوانیم.

شیرزاد ادامه داد: امروز جناح اصولگرا دو شقه شده. یک طرف گروه سنتی اصولگرا قرار دارند. گروه دیگر کسانی هستند که مدافع دولت آقای احمدی نژاد بوده و پشت سر اقای جلیلی ایستادند. این گروه امروز ارگان مطبوعاتی دارند. مثلا روزنامه کیهان ارگان یک نوع طرز فکر است. آیا کیهان می تواند بگوید که رسانه همه اصولگرایان است؟ آیا این رسانه ها به یک نسبت از آقای جلیلی و از آقای مطهری حرف می زند؟ به هر حال چه ما بپسندیم و چه نپسندیم کیهان یک نشانه از یک طرز تفکر است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: ما در صدا و سیما برنامه های خاصی سراغ داریم که نشانه این طرز تفکر است. مثل برنامه دیروز امروز فردا یا برنامه شناسنامه. از تیتراژ ابتدایی تا تیتراژ پایانی این برنامه نماینده یک طرز فکر خاص است. اگر معتقدند که این جریان همه نیروهای انقلاب را در بر می گیرد که فکر می کنم شوخی می کنند. اگر این چنین بود دیگر لزومی نداشت که این دوستان به عده ای حمله کنند. پس این امر نشان می دهد که این جبهه فراگیر نیست.

نماینده مجلس ششم خاطرنشان کرد: روشن است که در بخش رسانه ای روزنامه کیهان و بخش هایی از صدا وسیما و برخی ائمه جمعه و برخی از اعضای نهادهای حساس کشور در زمره این گروه هستند. اگر واقعا اینان هویت سیاسی مشخصی دارند؛ برای خود نامی انتخاب کنند. جریان های حزب خود را داشته باشند. ما بدانیم که مثلا پدر معنوی آنان کیست؟

وی با بیان اینکه اصولگرایان سنتی شامل جامعه روحانیت مبارز و جامعه اسلامی مهندسین و حزب موتلفه و حتی هوادران آقای لاریجانی در یک جناح هستند و گروهی دیگر جریانی جدا هستند که پشت سر آقای جلیلی صف کشیده اند، ادامه داد: جریان دوم هیچ هویت سیاسی و نام مشخصی ندارد. ما مجبوریم از آنان با عنوان تندور ها نام ببریم. آقای ناطق حتی مجبور است از آنان با همین عنوان نام ببرد. اگر غیر از این بود همه می توانستند با نام و عنوان مشخص درباره این جناح سخن بگویند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه ما در کشور مشکل تبار شناسی داریم، اضافه کرد: جریانی همواره می خواهد در این ابهام سیر کند و از مزایای بی شناسنامه بودن و بی هویت بودن استفاده کند و هزینه های شفافیت را پرداخت نکند. به هر حال ما در میان بسیجیان هم اصولگرای دوآتشه داریم و هم اصلاح طلب دوآتشه. در میان سپاهیان و دگر نیرو ها نیز همچنین. همه نوع طرز تفکر وجود دارد.

شیرزاد افزود: وقتی آقای روحانی یا آقای ناطق از تندروی انتقاد می کنند به یک سری رفتارهای خاص اشاره می کنند. مثلا یک برادر روحانی ما اقای رسایی در مجلس مواضع تندی نسبت به دولت دارد. حال اگر کسی علیه آقای رسایی حرف زد یعنی به روحانیت توهین کرده است؟ به نظر من دوره اینکه عده ای خود را ذیل عناوین کلی مخفی کنند ودر پشت آن ها سنگر بگیرند گذشته است.

وی ادامه داد: من پیشنهادم به این دوستان این است که برادران عزیز! بیایید و جایگاه سیاسی خود را معلوم کنید. اینکه بگویید من مدافع همه بسیجیان هستم به نوعی رندی سیاسی است که مقبول نیست. به هر حال جریان منشعب از اصولگرایان که امروز به نام تندور ها نامیده می شوند باید نامی برای خود انتخاب کند وهویت بیابند. اگر نه در قالب حزبی ولی لااقل شناخته شده باشند. امروز آن جریان به شدت دچار سردرگمی وخود گم کردگی است و شایسته است آن ها را تندرو بنامیم. اگر از این عنوان ناراحت می شوند خب بشوند. مگر اینکه شناسنامه ای بیابند.

شیرزاد در پایان اظهار داشت: اگر چنین شود معلوم می شود وقتی کسی از اینان انتقاد می کند منظورش سپاه و بسیج نیست و یک رفتار مشخص سیاسی را مدنظر دارد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.