سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » خواهر شهید هدی صابر هم نامه نخبگان و فعالان برای رفع حصر را امضا کرد...

خواهر شهید هدی صابر هم نامه نخبگان و فعالان برای رفع حصر را امضا کرد

چکیده :فیروزه صابر، خواهر شهید بند 350 زندان اوین که از فعالان مدنی است، با امضای نامه نخبگان و فعالان به رییس جمهور به خیل هزاران امضاکننده ای پیوسته اند که از رئیس جمهور، وفای به عهد در رفع حصر را خواستار شده...


فیروزه صابر، خواهر شهید هدی صابر نیز نامه نخبگان و فعالان به رئیس جمهور مطالبه رفع حصر را امضا کرد.

به گزارش کلمه، خواهر شهید بند 350 زندان اوین که از فعالان مدنی است، به خیل هزاران امضاکننده ای پیوست که از رئیس جمهور، وفای به عهد در رفع حصر را خواستار شده اند.

این کمپین با هدف ایجاد فضایی برای بیان توقع و خواست مردمی از رییس جمهور قرار بود تا با رسیدن به مرز 10 هزار امضای اینترنتی نهایی شود، اما با توجه به اینکه استقبال قابل توجهی با همه محدودیت های اینترنتی در امضای این نامه صورت گرفت، این برنامه تا روز تولد میرحسین موسوی ادامه یافت.

میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد، بیش از سه سال است که در شرایط سخت حصر به سر می برند و در انتخابات ریاست جمهوری، اغلب حامیان نفر پیروز در انتخابات بر رفع حصر آنها به عنوان یک مطالبه ملی در جهت افزایش همبستگی ملی تاکید می کردند.

هدی رضازاده صابر، نویسنده و از اعضای شورای فعالان ملی مذهبی، خرداد سال 90 در اعتراض به حمله لباس شخصی ها به مراسم تشییع مهندس عزت الله سحابی که منجر به مرگ مظلومانه دختر آن مرحوم، هاله سحابی شد، اعتصاب غذا کرد و در پی تعلل مسئولان زندان در رساندنش به بیمارستان، جان باخت.

مسئولان ادعا کردند که مرگ او به صورت طبیعی و بر اثر سکته قلبی بوده، اما ۶۴ زندانی سیاسی در نامه‌ای شهادت دادند که مرگ وی ناشی از اعتصاب غذا بوده و همچنین این زندانی سیاسی در بهداری زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.