سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مهدی معتمدی مهر: شکست حصر خانگی فرصتی برای حل مشکلات در چارچوب نظام است...
» همراهی زندانیان سیاسی با نامه نخبگان و فعالان به رییس جمهور برای رفع حصر

مهدی معتمدی مهر: شکست حصر خانگی فرصتی برای حل مشکلات در چارچوب نظام است

چکیده :شکست حصر خانگی سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد، آقای مهندس میرحسین موسوی و حجت الاسلام و المسلمین مهدی کروبی، عبور از فضای امنیتی و سرکوب آمیز منتقدان و دگراندیشان و پذیرش آزادی های بنیادین قانونی، اقدامی راهبردی و یگانه امکان واقعی و شاید تنها فرصت موجود برای حل مشکلات جاری و حاد جامعه ایران درچارچوب نظام جمهوری اسلامی محسوب می شود. بنابراین به عنوان فردی از جامعه زندانیان سیاسی و به عنوان یک مسلمانِ ایرانیِ مصدقی خود را موظف به اعلام حمایت از کمپین رفع حصر می دانم....


مهدی معتمدی مهر، عضو دفتر سیاسی و مسئول کمیته‌ آموزش نهضت آزادی با امضای نامه نخبگان و فعالان به رئیس جمهور مطالبه رفع حصر از داخل زندان رجایی شهر به جمع هزاران امضاکننده ای پیوست که از رئیس جمهور، وفای به عهد در رفع حصر را خواستار شده اند.

به گزارش کلمه، مهدی معتمدی مهر، زندانی سیاسی در پیام اعلام حمایت خود از این نامه ی نخبگان و فعالان نوشته است:

به تعبیر قرآن مجید، “حصرخانگی” میراث سیّئه ی جماعتی منحرف، بدکار و بد اندیش (قوم لوط) است که انکار ورزانش در حق پیام آوران اصلاح و بهبود روا می داشتند.  [کافران] گفتند: مگر ما تو را از جانبداری و میزبانی عموم مردم منع نکرده بودیم؟ سوره حجر، آیه 70.

قانون شکنی، بحران آفرینی های آگاهانه و عمدی، گسترش شکاف دولت – ملت، تشدید منازعات قومی، به کارگیری سیاست های ماجراجویانه و به مخاطره افکندن تمامیت ارضی، فساد فراگیر مالی، گسترش فقر، بی عدالتی، بی کاری، تورّم، فساد، فحشا، تنزل مبانی اخلاقی و نادیده گرفتن ضرورت ها و نیازهای فرهنگی، پیامد ناگزیر مشی مسوولیت گریز، قانون ستیز و غیرعقلانی دولتی بود که رئیس آن، در سایه برخورداری از حمایت مطلق مراجع قدرت و ثروت، به بی تدبیری و بی تقوایی مباهات می کرد. خود را قطار بی ترمز و معترضان را خس و خاشاک می نامید.

از همین رو، تحمیل و تداوم فضای ارعاب و سرکوب و حصر خانگی رهبران جنبش سبز، افزون بر تعارض آشکار با بینش و تربیت فردی واجتماعی که قرآن مجید و الگوهای انسانی و اخلاقی ترویج گر آن بودند، منافع و امنیت ملی ایران را در سالیان اخیر با مخاطرات و بحران های اساسی و ساختاری روبه رو کرده است. گذار از این بحران ها و توفیق دولت “تدبیر و امید” در عرصه داخلی و بین المللی در گرو رعایت حقوق و حاکمیت ملت است. هیچگاه و در هیچ کجای دنیا حاکمیت ملی (استقلال) بدون تن دادن به حقوق و حاکمیت ملت (حقوق بشر و دمکراسی) به دست نیامده است. حل بحران هسته ای و تحریم های بین المللی کنونی نیز در همین راستا قابل ارزیابی است.

شکست حصر خانگی سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد، آقای مهندس میرحسین موسوی و حجت الاسلام و المسلمین مهدی کروبی، عبور از فضای امنیتی و سرکوب آمیز منتقدان و دگراندیشان و پذیرش آزادی های بنیادین قانونی، اقدامی راهبردی و یگانه امکان واقعی و شاید تنها فرصت موجود برای حل مشکلات جاری و حاد جامعه ایران در چارچوب نظام جمهوری اسلامی محسوب می شود. بنابراین به عنوان فردی از جامعه زندانیان سیاسی و به عنوان یک مسلمانِ ایرانیِ مصدقی خود را موظف به اعلام حمایت از کمپین رفع حصر می دانم.

مهدی معتمدی مهر، عضو نهضت آزادی ایران نخستین بار در فروردین ۸۸ به بهانه‌ نقش داشتن در تنظیم و انتشار بیانیه درخواست نظارت بین‌المللی در انتخابات دهم ریاست جمهوری بازداشت و پس از ۴۵ روز حبس انفرادی به قید کفالت آزاد شد و بار دوم، پس از وقایع عاشورای ۸۸ به اتهام شرکت در این تجمع، بازداشت و پس از حدود دو ماه در دهم اسفند همان سال آزاد شد.

وی در شعبه‌ ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی مقیسه به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد. اتهام وی عضویت در “نهضت آزادی ایران”، “شرکت در تجمع روز عاشورای ۸۸” و” فعالیت های انتخاباتی” عنوان شده است. این در حالی است که وی در زمان تبلیغات انتخاباتی در بازداشت به سر می برده است.

در همین راستا کمپین جمع آوری امضا برای نامه ی مردمی به رییس جمهور با هدف ایجاد فضایی برای بیان توقع و خواست مردمی از رییس جمهور و با سقف امضای ده هزار عدد راه اندازی شده بود که تا یازده اسفند سالروز تولد میرحسین موسوی ادامه پیدا خواهد کرد.

برای امضای این نامه می توانید به اینجا مراجعه کنید. همچنین شخصیت ها و نخبگان کشورمان می توانند با تماس با نشانی info@kaleme.com حمایت و امضای خود از نامه درخواست از رییس جمهور را عمومی کنند.

همراهی دیگر زندانیان سیاسی با نامه نخبگان و فعالان به رییس جمهور برای رفع حصرDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.