سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مسعود باستانی: آخرین فرصت برای حصرزدایی، تا شکوفه های امید نخستین بهار دولت را رنگ...
» همراهی زندانیان سیاسی با نامه نخبگان و فعالان به رییس جمهور برای رفع حصر

مسعود باستانی: آخرین فرصت برای حصرزدایی، تا شکوفه های امید نخستین بهار دولت را رنگین کند

چکیده :آقای رئیس جمهور! پیروزی شما محصول پایمردی رهبران جنبش سبز بوده، مطالبات ما محدود، حداقلی و قانون محور است. اگرچه مقاومت نامحدود را در این سال های سخت آموخته ایم، پس آخرین فرصت برای حصرزدایی را از دست ندهید تا شکوفه های امید نخستین بهار دولتتان را رنگین کند....


مسعود باستانی، روزنامه نگار دربند با امضای نامه نخبگان و فعالان به رئیس جمهور مطالبه رفع حصر از داخل زندان رجایی شهر به جمع هزاران امضاکننده ای پیوست که از رئیس جمهور، وفای به عهد در رفع حصر را خواستار شده اند.

به گزارش کلمه، مسعود باستانی، در پیام اعلام حمایت خود از این نامه ی نخبگان و فعالان نوشته است:

“شکوفه ی حصرزدایی بر تن نهال نازک امید”

آقای رئیس جمهور!  دولت شما، دولت “تدبیر و امید” نام گرفته است. من اما ترجیج می دهم که آن را “دولت آخرین فرصت ها” بنامم. 

آخرین فرصت برای جلوگیری از مخاطرات در بستر برنامه هسته ای، آخرین فرصت برای بازسازی ویرانی های اقتصادی و تحریم که دیگر طاقت مردمان این سرزمین را طاق کرده است و شاید آخرین فرصت برای ممانعت از مرگ نهال کوچک امید. نهال امید اینک در آستانه بهار در دستان شماست و نجات آن محتاج کلیدهایی برای رفع حصرها و رهایی از حبس ها.

چندی پیش نوشتم که پیروزی شما محصول پایمردی رهبران جنبش سبز بوده، مطالبات ما محدود، حداقلی و قانون محور است. اگرچه مقاومت نامحدود را در این سال های سخت آموخته ایم، پس آخرین فرصت برای حصرزدایی را از دست ندهید تا شکوفه های امید نخستین بهار دولتتان را رنگین کند.”

مسعود باستانی از تاریخ ۱۴ تیر ماه ۱۳۸۸ بازداشت و به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی برای ایجاد اغتشاش به شش سال زندان محکوم شده است. وی تا بهمن ماه ۱۳۸۸ در زندان اوین به سر می‌برد، اما در تاریخ پنجم بهمن ماه ۱۳۸۸ در اقدامی خلاف قانون و بر خلاف اصل تفکیک و طبقه‌بندی زندانیان از زندان اوین به زندان رجایی‌شهر که محل نگهداری مجرمین خطرناک است، منتقل شده و اکنون در این زندان نگهداری می شود.

در همین راستا کمپین جمع آوری امضا برای نامه ی مردمی به رییس جمهور با هدف ایجاد فضایی برای بیان توقع و خواست مردمی از رییس جمهور و با سقف امضای ده هزار عدد راه اندازی شده بود که تا یازده اسفند سالروز تولد میرحسین موسوی ادامه پیدا خواهد کرد.

برای امضای این نامه می توانید به اینجا مراجعه کنید. همچنین شخصیت ها و نخبگان کشورمان می توانند با تماس با نشانی info@kaleme.com حمایت و امضای خود از نامه درخواست از رییس جمهور را عمومی کنند.

همراهی دیگر زندانیان سیاسی با نامه نخبگان و فعالان به رییس جمهور برای رفع حصرDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.