سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سیامک قادری: به حرمت فريادهای ميليونی عليه تقلب و ريا، پايان حصر را بشارت باشيد...
» همراهی زندانیان سیاسی با نامه نخبگان و فعالان به رییس جمهور برای رفع حصر

سیامک قادری: به حرمت فريادهای ميليونی عليه تقلب و ريا، پايان حصر را بشارت باشيد

چکیده :در دوران بی اعتباری حرف ها و وعده ها، به حرمت فریادهای میلیونی علیه تقلب و ریا، به پاس خونهای جاری بر کف خیابان و احترام صدها سال اسارت مردم بی گناه، فصل اعتبار دوباره وعده و کلمه را با پایان حصر، بشارت باشید...


سیامک قادری، روزنامه نگار منتقد دربند با امضای نامه نخبگان و فعالان به رئیس جمهور مطالبه رفع حصر از داخل بند ۳۵۰ زندان اوین به جمع هزاران امضاکننده ای پیوست که از رئیس جمهور، وفای به عهد در رفع حصر را خواستار شده اند.

به گزارش کلمه، سیامک قادری، زندانی سیاسی در پیام اعلام حمایت خود از این نامه ی نخبگان و فعالان نوشته است: ” در دوران بی اعتباری حرف ها و وعده ها، به حرمت فریادهای میلیونی علیه تقلب و ریا، به پاس خونهای جاری بر کف خیابان و احترام صدها سال اسارت مردم بی گناه، فصل اعتبار دوباره وعده و کلمه را با پایان حصر، بشارت باشید”.

سیامک قادری، خبرنگار خبرگزاری دولتی “ایرنا” و وبلاگ نویس بود که پس از حوادث انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ در وبلاگش” ایرنای ما” به نقد وضعیت موجود و عملکرد مسولان خبرگزاری ایرنا در آن دوران پرداخت. پس از چندین بار فیلتر شدن وبلاگش او علیرغم ۱۸ سال سابقه کار در خبرگزاری ایرنا اخراج شد.

این روزنامه نگار در مرداد سال ۱۳۸۹ در منزلش توسط ماموران امنیتی بازداشت و در دادگاه به اتهام تبلیغ علیه نظام، تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب به چهار سال زندان و ۶۰ ضربه شلاق محکوم شد. او هم اکنون در بند عمومی زندان اوین در حالی دوران حکمش را سپری می کند که در این مدت تا به حال مرخصی نیامده است.

بیش از سه سال از حصر میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد می گذرد و این در حالی است که در طول برگزاری انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، بر رفع حصر به عنوان یکی از مطالبات ملی در جهت آشتی و وحدت ملی تاکید شد. خواسته ای که بارها از سوی حسن روحانی با پاسخ مثبت مواجه شد.

در همین راستا کمپین جمع آوری امضا برای نامه ی مردمی به رییس جمهور با هدف ایجاد فضایی برای بیان توقع و خواست مردمی از رییس جمهور و با سقف امضای ده هزار عدد راه اندازی شده بود که تا یازده اسفند سالروز تولد میرحسین موسوی ادامه پیدا خواهد کرد.

برای امضای این نامه می توانید به اینجا مراجعه کنید. همچنین شخصیت ها و نخبگان کشورمان می توانند با تماس با نشانی info@kaleme.com حمایت و امضای خود از نامه درخواست از رییس جمهور را عمومی کنند.

همراهی دیگر زندانیان سیاسی با نامه نخبگان و فعالان به رییس جمهور برای رفع حصرDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.