سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سیدعلیرضا بهشتی شیرازی: هیچ مشکلی در کشور بدون آزادی محصورین سامان پایدار نمی‌گیر...
» همراهی زندانیان سیاسی با نامه مردمی به رییس جمهور برای رفع حصر

سیدعلیرضا بهشتی شیرازی: هیچ مشکلی در کشور بدون آزادی محصورین سامان پایدار نمی‌گیرد

چکیده :هیچ مشکلی در کشور بدون آزادی آن وجدان های بیدار ملت سامان پایدار نمی گیرد، نه چون ربطی الزامی و سازمان مند میان حضور یا مدیریت شان با حل معضلات وجود دارد، بلکه چون این آزادی محقق نمی شود بدون ترک "هوای نفس کسی". دشمن ترین دشمنان او عزیزان محصور ما نیستند بلکه بین دو پهلوی او هستند...


سیدعلیرضا بهشتی شیرازی، مشاور ارشد میرحسین موسوی، با امضای نامه مردمی به رئیس جمهور مطالبه رفع حصر از داخل بند ۳۵۰ زندان اوین به جمع هزاران امضاکننده ای پیوست که از رئیس جمهور، وفای به عهد در رفع حصر را خواستار شده اند.

به گزارش کلمه، سیدعلیرضا بهشتی شیرازی، دبیرهیات دولت دوران دفاع مقدس در پیام اعلام حمایت خود از این نامه ی مردمی نوشته است:

“این روزها که بگذرد در تاریخ خواهند نوشت هوای نفس کسی بسیاری از دستاوردهای مادی و معنوی یک ملت را خاکستر کرد.

فسادهایی که تاریخ کشور به یاد ندارد و بی کفایتی هایی که جا دارد تاریخ کشور به یاد بسپارد، همگی روی داد تا هوس کسی به رغم خواست و مصلحت مردم برآورده شود.

کمترین تأویل این هوای نفس هوای دوزخی و مسموم شهرهای بزرگ در طول پنج سال گذشته است. می گویند قرار است مردم دیگر سم تنفس نکنند.  آیا بدون مهار نفس کسی؟ می گویند خانم رهنورد و آقایان موسوی و کروبی باید توبه کنند تا آزادی خود را بازیابند. آیا توبه کنند که حکم خداوندگار به جا آید یا هوای نفس کسی؟

هیچ مشکلی در کشور بدون آزادی آن وجدان های بیدار ملت سامان پایدار نمی گیرد، نه چون ربطی الزامی و سازمان مند میان حضور یا مدیریت شان با حل معضلات وجود دارد، بلکه چون این آزادی محقق نمی شود بدون ترک هوای نفس کسی. دشمن ترین دشمنان او عزیزان محصور ما نیستند بلکه بین دو پهلوی او هستند… . “

سیدعلیرضا بهشتی شیرازی، دبیرهیات دولت دوران دفاع مقدس و مشاور ارشد میرحسین موسوی در دادگاه انقلاب به پنج سال حبس محکوم شد.

بهشتی شیرازی سابقه عضویت در حزب جمهوری اسلامی، حضور در عرصه‌ی دفاع مقدس و دبیری هیات دولت در دوران نخست وزیری میرحسین را در کارنامه‌ی خود دارد. وی که از شاگردان عارف فقید مرحوم اسماعیل دولابی است، پس از جنگ به فعالیت و مدیریت فرهنگی اشتغال داشت.

بیش از سه سال از حصر میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد می گذرد و این در حالی است که در طول برگزاری انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، بر رفع حصر به عنوان یکی از مطالبات ملی در جهت آشتی و وحدت ملی تاکید شد. خواسته ای که بارها از سوی حسن روحانی با پاسخ مثبت مواجه شد.

در همین راستا کمپین جمع آوری امضا برای نامه ی مردمی به رییس جمهور با هدف ایجاد فضایی برای بیان توقع و خواست مردمی از رییس جمهور و با سقف امضای ده هزار عدد راه اندازی شده بود که تا یازده اسفند سالروز تولد میرحسین موسوی ادامه پیدا خواهد کرد.

برای امضای این نامه می توانید به اینجا مراجعه کنید. همچنین شخصیت ها و نخبگان کشورمان می توانند با تماس با نشانی info@kaleme.com حمایت و امضای خود از نامه درخواست از رییس جمهور را عمومی کنند.

 همراهی دیگر زندانیان سیاسی با نامه نخبگان و فعالان به رییس جمهور برای رفع حصرDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.