سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حسین رونقی: حصر رهبران جنبش سبز، حبس مطالبات ملی است...
» همراهی زندانیان سیاسی با نامه مردمی به رییس جمهور برای رفع حصر

حسین رونقی: حصر رهبران جنبش سبز، حبس مطالبات ملی است

چکیده :دیوار حصر ظالمانه ای که به دور زهرا رهنورد، میرحسین موسوی و مهدی کروبی، تنها به جرم دفاع از حقوق و رای ملت، صیانت از آزادی و کرامت ایرانیان و تضمین پیشرفت سرزمین مان، کشیده شده است، در واقع، حبس همین آرمان ها و مطالبات ملی است. این ظلم و این مقاومت، فراموش شدنی و بی ثمر نیست....


حسین رونقی، وبلاگ نویس منتقد دربند با امضای نامه مردمی به رئیس جمهور مطالبه رفع حصر از داخل بند ۳۵۰ زندان اوین به جمع هزاران امضاکننده ای پیوست که از رئیس جمهور، وفای به عهد در رفع حصر را خواستار شده اند.

به گزارش کلمه، سیدحسین رونقی فعال حقوق بشر در پیام اعلام حمایت خود از این نامه ی مردمی نوشته است:

وای بر شهری که در آن مزد مردان درست / از حکومت غیر حبس و کشتن و تبعید نیست / “فرخی یزدی”

دیوار حصر ظالمانه ای که به دور زهرا رهنورد، میرحسین موسوی و مهدی کروبی، تنها به جرم دفاع از حقوق و رای ملت، صیانت از آزادی و کرامت ایرانیان و تضمین پیشرفت سرزمین مان، کشیده شده است، در واقع، حبس همین آرمان ها و مطالبات ملی است. این ظلم و این مقاومت، فراموش شدنی و بی ثمر نیست.

سیدحسین رونقی ملکی وبلاگ نویس منتقد و فعال حقوق بشر دربند در تاریخ ۲۲ آذر ماه ۱۳۸۸ در شهر ملکان در نزدیکی تبریز بازداشت شد. وی مدت۱۳ ماه را در سلول های انفرادی بند ۲-الف زندان اوین تحت فشارهای روحی و جسمی برای اخذ مصاحبه و اعترافات تلویزیونی قرار گرفت و سرانجام از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

بیش از سه سال از حصر میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد می گذرد و این در حالی است که در طول برگزاری انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، بر رفع حصر به عنوان یکی از مطالبات ملی در جهت آشتی و وحدت ملی تاکید شد. خواسته ای که بارها از سوی حسن روحانی با پاسخ مثبت مواجه شد.

در همین راستا کمپین جمع آوری امضا برای نامه ی مردمی به رییس جمهور با هدف ایجاد فضایی برای بیان توقع و خواست مردمی از رییس جمهور و با سقف امضای ده هزار عدد راه اندازی شده بود که تا یازده اسفند سالروز تولد میرحسین موسوی ادامه پیدا خواهد کرد.

برای امضای این نامه می توانید به اینجا مراجعه کنید. همچنین شخصیت ها و نخبگان کشورمان می توانند با تماس با نشانی info@kaleme.com حمایت و امضای خود از نامه درخواست از رییس جمهور را عمومی کنند.

 همراهی دیگر زندانیان سیاسی با نامه نخبگان و فعالان به رییس جمهور برای رفع حصرDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.