سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عماد بهاور: حصر میرحسین، کروبی و رهنورد بر مشروعیت و حقانیت رهبری جنبش سبز صحه گذاش...
» همراهی زندانیان سیاسی با نامه مردمی به رییس جمهور برای رفع حصر

عماد بهاور: حصر میرحسین، کروبی و رهنورد بر مشروعیت و حقانیت رهبری جنبش سبز صحه گذاشت

چکیده :حصر مهندس موسوی، حجه الاسلام کروبی و سرکار خانم رهنورد هم بر مشروعیت و حقانیت رهبری جنبش سبز صحه گذاشت و هم تلاش برای آزادی ایشان انگیزه ای برای اقدام جمعی و تداوم جنبش سبز بود. اقدام جمعی خود فی نفسه مهم است. فارغ از این که آقای روحانی قدرت و نفوذ آزادی محصوران و زندانیان را داشته باشد یا نداشته باشد، جنبش و جامعه مدنی متکی به نیرو و توان خود است. ...


عماد بهاور، رئیس شاخه جوانان نهضت آزادی با امضای نامه مردمی به رئیس جمهور مطالبه رفع حصر از داخل بند 350 زندان اوین به جمع هزاران امضاکننده ای پیوست که از رئیس جمهور، وفای به عهد در رفع حصر را خواستار شده اند.

به گزارش کلمه، عماد بهاور در پیام اعلام حمایت خود از این نامه ی مردمی نوشته است:

“حصر مهندس موسوی، حجه الاسلام کروبی و سرکار خانم رهنورد هم بر مشروعیت و حقانیت رهبری جنبش سبز صحه گذاشت و هم تلاش برای آزادی ایشان انگیزه ای برای اقدام جمعی و تداوم جنبش سبز بود. اقدام جمعی خود فی نفسه مهم است.

فارغ از این که آقای روحانی قدرت و نفوذ آزادی محصوران و زندانیان را داشته باشد یا نداشته باشد، جنبش و جامعه مدنی متکی به نیرو و توان خود است.

به امید آزادی مهندس موسوی، حجه الاسلام کروبی و سرکار خانم رهنورد”.

عماد بهاور، رئیس شاخه جوانان نهضت آزادی و عضو ستاد میرحسین موسوی در ۲۲ اسفند ۸۸ بازداشت و از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد، که پاییز امسال وکیل‌مدافع وی از کاهش محکومیت موکلش از ۱۰ سال به ۷ سال حبس خبر داد.

عماد بهاور 4 سال است که در بند ۳۵۰ زندان اوین به سر می برد و در این مدت تنها چند روز در نوروز ۹۲ به مرخصی آمده است.

بیش از سه سال از حصر میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد می گذرد و این در حالی است که در طول برگزاری انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، بر رفع حصر به عنوان یکی از مطالبات ملی در جهت آشتی و وحدت ملی تاکید شد. خواسته ای که بارها از سوی حسن روحانی با پاسخ مثبت مواجه شد.

در همین راستا کمپین جمع آوری امضا برای نامه ی مردمی به رییس جمهور با هدف ایجاد فضایی برای بیان توقع و خواست مردمی از رییس جمهور و با سقف امضای ده هزار عدد راه اندازی شده بود که تا یازده اسفند سالروز تولد میرحسین موسوی ادامه پیدا خواهد کرد.

برای امضای این نامه می توانید به اینجا مراجعه کنید. همچنین شخصیت ها و نخبگان کشورمان می توانند با تماس با نشانی info@kaleme.com حمایت و امضای خود از نامه درخواست از رییس جمهور را عمومی کنند.

همراهی دیگر زندانیان سیاسی با نامه نخبگان و فعالان به رییس جمهور برای رفع حصرDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.