سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعتصاب دارو مرادی و دانشجو در بند ۳۵۰ اوین/ کسری نوری: دست به اعتصاب غذا خواهم زد...

اعتصاب دارو مرادی و دانشجو در بند ۳۵۰ اوین/ کسری نوری: دست به اعتصاب غذا خواهم زد

چکیده :حمیدرضا مرادی و مصطفی دانشجو از وکلا و فعالان حقوق دراویش در بند ۳۵۰ زندان اوین در یک حرکت اعتراضی، با وجود اوضاع نامناسب جسمی، از ادامه مصرف دارو خودداری کرده اند. کسری نوری٬ فعال حقوق دراویش طی یادداشت کوتاهی هشدار داده است که در صورت عدم رسیدگی به وضعیت بیماری دراویش زندانی بند ۳۵۰، دست به اعتصاب غذا خواهد زد....


حمیدرضا مرادی و مصطفی دانشجو از وکلا و فعالان حقوق دراویش در بند ۳۵۰ زندان اوین در یک حرکت اعتراضی، با وجود اوضاع نامناسب جسمی، از ادامه مصرف دارو خودداری کرده اند. کسری نوری٬ فعال حقوق دراویش طی یادداشت کوتاهی هشدار داده است که در صورت عدم رسیدگی به وضعیت بیماری دراویش زندانی بند ۳۵۰، دست به اعتصاب غذا خواهد زد.

روز شه شنبه کلمه خبر داده بود که شدت بیماری و وضعیت نگران کننده “افشین کرم پور” از دراویش زندانی و مخالفت مسئولان زندان اوین با اعزام درمانی او، بند ۳۵۰ این زندان را به تشنج کشانده است. روز دوشنبه دراویش دربند در اعتراض به این کارشکنی ها اعتصاب ملاقات کرده و در محوطه عمومی بند متحصن شدند که پس از مدتی مقامات زندان با وعده انتقال افشین کرم پور به بیمارستان، وی را از بند خارج کردند. با این وجود روز سه شنبه با بازگشت کرم پور به بند مشخص شد که علیرغم وعده ها و در اقدامی غیرقانونی این درویش زندانی را به اتاقی در بهداری زندان منتقل کرده و با تزریق داروهای خواب آور و مسکن او را از سایر زندانیان پنهان کرده اند. این زندانی بیمار بیش از یک شبانه روز در این اتاق حبس مجرد بوده است.

کسری نوری: دست به اعتصاب غذا خواهم زد

کسری نوری٬ فعال حقوق دراویش طی یادداشت کوتاهی هشدار داده است که در صورت عدم رسیدگی به وضعیت بیماری دراویش زندانی بند ۳۵۰، دست به اعتصاب غذا خواهد زد.

به گزارش مجذوبان نور؛ کسری نوری٬ درویش زندانی محبوس در زندان نظام استان فارس پس از با خبر شدن از اتفاقات روزهای اخیر در بند ۳۵۰ زندان اوین، طی یادداشت کوتاهی خبر داد که در صورت عدم رسیدگی به وضیعت جسمی دراویش بند ۳۵۰ تا پایان روز شنبه، از سحر روز یک شنبه دست به اعتصاب غذای اعتراضی خواهد زد.

این زندانی سیاسی گفته است “از مسئولین می خواهم که از التهاب فضای جامعه بپرهیزند و بیش از این ظلم به دراویش را آشکار نسازند. اما در صورتی که تا پایان روز شنبه اقدامی برای درمان برادرانم صورت نگیرد، از سحر روز یکشنبه اعتصاب غذای اعتراضی خود را آغاز خواهم کرد “.

گفتنی است فشار مسئولین قضایی در امور درمانی دراویش زندانی، ادامه دار شده است، سه شنبه گذشته عدم انتقال افشین کرم پور از فعالان حقوق دراویش بند ۳۵۰، با وجود درد شدید به بیمارستان، به بازگشت اعتراضی دو تن از دیگر دراویش زندانی بستری در بیمارستان (اقایان حمیدرضا مرادی و مصطفی دانشجو) به زندان انجامید.

کسری نوری٬ در ۲۷ دی ماه سال گذشته نیز به همراه صالح الدین مرادی، در اعتراض به انتقال هفت تن از دراویش زندانی به بند ۲۰۹ زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده بود که نهایتا پس از ۹۰ روز و با رسیدن به خواسته خود و انتقال دراویش زندانی به بند ۳۵۰ به اعتصاب غذای خود پایان داد.

اعتصاب دارو حمیدرضا مرادی و مصطفی دانشجو در بند ۳۵۰ اوین

حمیدرضا مرادی و مصطفی دانشجو از وکلا و فعالان حقوق دراویش در بند ۳۵۰ زندان اوین در یک حرکت اعتراضی، با وجود اوضاع نامناسب جسمی، از ادامه مصرف دارو خودداری کرده اند.

به گزارش مجذوبان نور؛ روز سه شنبه مسئول قضایی و دادیار ناظر زندان، طی نامه‌ی پزشکان را به تعویض بیمارستان مرکز قلب به مرکز درمانی غیرتخصصی شهدای تجریش ملزم کرده و با وجود اینکه پزشکان معالج اجازه ترخیص این دو را ندادند، باز هم در انتقال آنها توسط مسئولین امنیتی-قضایی پا فشاری شد. همچنین در‌‌ همان روز از انتقال افشین کرم‌پور از دیگر دراویش زندانی نیز با وجود درد شدید دیسک کمر به بیمارستان ممانعت می‌شود، وخامت حال وی تا حدی بود که دراویش دیگر محبوس در بند ۳۵۰ برای پیگیری وضعیت و انتقال وی دست به تحصن زدند. این دو عامل سبب شد که حمیدرضا مرادی و مصطفی دانشجو نیز در اعتراض به روند دخالت مسئولین امنیتی-قضایی در امور درمانی دراویش زندانی به زندان بازگردند و اکنون نیز اعتراض خود را با عدم استفاده از دارو ادامه داده‌اند.

مصطفی دانشجو و حمید مرادی قبل از بازگشت به زندان در بیمارستان مرکز قلب بستری بوده و به ترتیب در نوبت آنژیوگرافی و عمل جراحی عروق قرار داشتند، این دو درویش سه ماه به درخواست پزشکان در انتظار صدور مجوز اعزام به مرکز قلب، در بیمارستان شهدای تجریش به خاطر عدم امکانات تخصصی درمانی مرتبط به بیماری آنها، بلاتکلیف بستری بودند.

هفته آتی برای حمیدرضا مرادی وقت عمل عروق تعیین شده بود، وی از گرفتگی شدید عروق منتهی به پا رنج می‌برد، پزشکان بار‌ها قطعی هر دو پا را از عواقب تاخیر در درمان وی اعلام کردند.

مصطفی دانشجو نیز که از بیماری شدید تنفسی رنج می‌برد، اخیرا در زندان دچار آ-ریتمی قلبی شده بود که تا قبل از بازگشت به زندان، زیر نظر پزشکان مراحل آزمایشات و تشخیص را سپری می‌کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.