سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ادامه نگرانی ها برای جان سربازان گروگان گرفته شده/ وزارت کشور: باید امیدوار بود...

ادامه نگرانی ها برای جان سربازان گروگان گرفته شده/ وزارت کشور: باید امیدوار بود

چکیده :الان در اخبار می‌خوانم که به دلیل اعدام یکی از زندانیان بلوچ، جیش‌العدل حکم اعدام برای سربازان وطن صادر کرده و هرآن امکان اعدام آنها وجود دارد، فکر کردم که یک زندانی سیاسی از درون زندان نگران جان این سربازها هست و حکومتی که باید حافظ جان شهروندان باشد و با کیاست و تیزهوشی غائله را تمام کند، بدون هیچ آینده‌نگری و برون توجه به واکنش مقابل دست به کار می‌شود و توجهی به امنیت اسرا نمی‌کند. از طرف دیگر متاسفانه آنقدر تهمت‌های بی‌مورد زده شده که اگر هم کسی بخواهد در نامه‌ای خطاب به این گروه خواستار آزادی آنها شود، از تبعات آن می‌ترسد و ترجیح می‌دهد سکوت کند!...


قائم مقام وزیر کشور و سخنگوی وزارت کشور درباره تهدید اخیر جیش‌العدل به اعدام یکی از پنج سرباز گروگان گرفته شده ایرانی، اظهار کرد: ما از این موضوع اطلاعات لازم را داریم و در همین رابطه نیز در محل، اقداماتی در حال انجام است که نمی‌توان به ذکر جزئیات آن پرداخت.

حسینعلی امیری در گفت‌وگو با ایسنا، خاطرنشان کرد: به محض به نتیجه رسیدن این اقدامات و فعالیت‌هایی که در این رابطه در حال انجام است، نتیجه را به اطلاع مردم خواهیم رساند.

وی همچنین با بیان اینکه “به آزادی سربازان گروگان گرفته شده امیدواریم”، درباره آخرین اقدامات و فعالیت‌ها در این زمینه گفت: جزئیات اقدامات انجام شده قابل طرح نیست اما می‌توان به آزادی این سربازان امیدوار بود.

سخنگوی وزارت کشور درباره فعالیت‌های هیأت اعزام شده به بلوچستان پاکستان نیز اظهار کرد: این هیأت اقدامات لازم را انجام می‌دهد و دولت پاکستان نیز همکاری‌هایی با ما داشته است.

امیری درباره فیلمی که اخیراً از سوی جیش‌العدل منتشر و ادعا شده بود که آن فیلم مربوط به لحظه گروگان‌گیری مرزبانان ایرانی است، گفت: این فیلم که از یکی از رسانه‌های خارجی پخش شد، نیاز به نگاه کارشناسی دارد و برای آن فرض‌های مختلفی متصور است از جمله این فیلم ممکن است ساختگی یا مونتاژ باشد یا اینکه بخشی از آن درست و بخش دیگری از آن نادرست باشد.

قائم مقام وزیر کشور بار دیگر تاکید کرد که باید به سلامتی و آزادی این سربازان امیدوار بود.

صفحه منتسب به گروهک تروریستی جیش‌العدل در توئیتر، با انتشار پیامی تهدید کرده که قصد دارد یکی از پنج سرباز ایرانی را که اخیراً ربوده است، به شهادت برساند.

در پیام منتشر شده در این صفحه، گفته شده است که به دلیل اعدام یکی از اعضای این گروهک توسط جمهوری اسلامی ایران، قصد دارند یکی از مرزبانان ایرانی را اعدام کنند.

در همین رابطه مهسا امرآبادی، همسر مسعود باستانی، روزنامه نگار محبوس در زندان رجایی شهر در صفحه ی فیس بوک خود نوشته است:

امروز در ملاقات، مسعود از تلاشش برای مجاب کردن سلفی‌های بند برای انتشار نامه‌ای به جیش‌العدل می‌گفت. خیلی نگران پنج سربازی بود که به گروگان گرفته شده‌اند، می‌گفت در هفته اخیر با سلفی‌های بند که عمدتا هم کرد هستند صحبت کرده و پیشنهاد داده که آنها در نامه‌ای به جیش‌العدل، آزادی سرباز‌ها را بخواهند. می‌گفت در چند جلسه فشرده مذاکراتی داشه و آنها هم کم کم راضی شدند که چنین نامه‌ای را خطاب به جیش‌العدل بنویسند اما استدلال کردند که اگر ما این نامه را بنویسیم، بازجوها و قاضی‌ها ما را متهم به ارتباط با این گروه می کنند. درحالی که ارتباطی بین ما وجود ندارد!

الان در اخبار می‌خوانم که به دلیل اعدام یکی از زندانیان بلوچ، جیش‌العدل حکم اعدام برای سربازان وطن صادر کرده و هرآن امکان اعدام آنها وجود دارد، فکر کردم که یک زندانی سیاسی از درون زندان نگران جان این سربازها هست و حکومتی که باید حافظ جان شهروندان باشد و با کیاست و تیزهوشی غائله را تمام کند، بدون هیچ آینده‌نگری و برون توجه به واکنش مقابل دست به کار می‌شود و توجهی به امنیت اسرا نمی‌کند. از طرف دیگر متاسفانه آنقدر تهمت‌های بی‌مورد زده شده که اگر هم کسی بخواهد در نامه‌ای خطاب به این گروه خواستار آزادی آنها شود، از تبعات آن می‌ترسد و ترجیح می‌دهد سکوت کند!Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.