سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نمایندگان مجلس از پاسخ ظریف قانع نشدند...

نمایندگان مجلس از پاسخ ظریف قانع نشدند

چکیده : سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از پرسش و پاسخ برخی نمایندگان و وزیر امور خارجه در این کمیسیون و قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های محمد جواد ظریف خبر داد.نمایندگان مجلس از پاسخ ظریف قانع نشدند...


سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از پرسش و پاسخ برخی نمایندگان و وزیر امور خارجه در این کمیسیون و قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های محمد جواد ظریف خبر داد.نمایندگان مجلس از پاسخ ظریف قانع نشدند

به گزارش ایسنا، سیدحسین نقوی‌حسینی با اشاره به جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آقای ظریف وزیر امور خارجه میهمان امروز کمیسیون بودند که آقای قشقاوی و آل‌حبیب ایشان را همراهی می‌کردند.

وی با بیان اینکه حضور وزیر امور خارجه برای پاسخ به 9 سوال 117 نفر از نمایندگان بود، تصریح کرد: آقای آقامحمدی درخصوص ملاقات هیات اروپایی با مجرمین فتنه 88 و تقدیم جایزه 50 میلیون یورویی به هر یک از آنان به پاس معارضه با جمهوری اسلامی ایران، سوال داشت.

نماینده مردم ورامین ادامه داد: وزیر امور خارجه در پاسخ به این سوال گفت که اولا پولی به آنها پرداخت نشده و ثانیا آنها نیز مخالفت خود را با ملاقات مذکور اعلام کردند. همچنین بعد از ملاقات سفیر کشور اروپایی احضار و با وی برخورد شده است. علاوه بر اینکه هیچ شرطی برای ورود هیات پارلمان اروپایی از طرف ایران پذیرفته نشده است.

نقوی‌حسینی اظهار کرد: آقای آقامحمدی نماینده مردم خرم‌آباد از پاسخ‌های وزیر قانع نشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سوال دیگری از ظریف گفت: سوال دوم را کریمی‌قدوسی مطرح کرد. او پرسید که جنابعالی در دانشگاه گفته‌اید که آمریکایی که می‌تواند با یک بمب سیستم دفاعی کشور را از کار بیندازد از توان نظامی ما می‌ترسد؟ که وزیر خارجه در پاسخ گفت خوب سوالی که بنده به آن پاسخ دادم، قرائت و شنیده می‌شد.

وی خاطرنشان کرد: آقای ظریف همچنین گفت که اگرچه جمله او زیبا نبود اما من توضیح کاملی دادم که فرهنگ شهادت و حضور ملت ایران باعث حفظ نظام ما شده است و مقاومت مردم منبع قدرت ملت ایران است که کریمی‌قدوسی نیز از پاسخ وزیر قانع نشد.

نقوی‌حسینی با بیان اینکه سوال دیگری با امضای 54 نماینده از سوی کریمی‌قدوسی مطرح شد، گفت: در این سوال آمده بود که علت مواضع انفعالی در نظرات شما در موضع رژیم حرام‌زاده اسرائیل و هولوکاست چیست که ظریف اینگونه پاسخ داد که بنده درباره رژیم صهیونیستی قوی‌ترین مواضع را اتخاذ کرده‌ام و بهانه نیز دست رژیم صهیونیستی نمی‌دهم. جنایتی در غرب اتفاق افتاده و چرا باید فلسطینی‌ها تاوان آن را بپردازند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: وزیر امور خارجه در توضیحات خود گفت که ما نباید بهانه‌ای بدهیم که زمینه‌ساز جنایات رژیم اشغالگر قدس باشد که کریمی قدوسی نیز مجددا از پاسخ وزیر قانع نشد.

نقوی‌حسینی همچنین به سوال بشیری نماینده پاکدشت اشاره کرد و گفت: سوال این بود که پس از شکست‌های القاعده در سوریه و تهدیدهایی مبنی بر حمله به منافع جمهوری اسلامی ایران، چرا وزیر امور خارجه در این خصوص از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران تدابیر لازم را اتخاذ نکرده و جمعی از اتباع ایرانی به شهادت رسیدند؟

وی با اشاره به توضیحات ظریف، تصریح کرد: نماینده مردم پاکدشت از پاسخ‌های وزیر امور خارجه قانع نشد.

نقوی‌حسینی در پایان بیان کرد: سوال دیگری نیز مربوط به آقای شهریاری نماینده زاهدان وجود داشت که طرح سوال به جلسه دیگری موکول شد. سوال‌کننده دیگر نیز آقای ندیمی بود که به دلیل موجه در جلسه حاضر نشد. همچنین آقایی نماینده سلماس سوال کننده دیگری بود که به دلیل حضورپیدا نکردن او نیز فرصت طرح سوال پیش نیامد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.