سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » رئیس ‌جمهور: مگر می‌شود با این همه بندر با دنیا بی‌ارتباط بود...

رئیس ‌جمهور: مگر می‌شود با این همه بندر با دنیا بی‌ارتباط بود

چکیده :روحانی با بیان اینکه مگر می‌شود با این همه بندر و طول ساحل با دنیا بی‌ارتباط بود،‌ اذعان داشت: کشورهای حوزه شمال شرقی خواستار تجارت از راه‌های آب‌های ایران هستند و این به معنای آن است که می‌توان این ظرفیت را مورد توجه قرار داد....


رئیس جمهور در دیدار با فعالان صنعت فولاد و توسعه دریامحور با بیان اینکه خداوند نعمت‌های متعددی به ایران عطا کرده است،‌ گفت: اگر تمام توان خود را به کار نگیریم باید در پیشگاه ملت جوابگو باشیم.

به گزارش فارس، روحانی با بیان اینکه چرا باید امروز در بندر شهید رجایی برای تکمیل ظرفیت فاز ۲ سرمایه‌گذار پیدا نشود، تصریح کرد: ‌می‌توان با تدبیر پس از تکمیل فاز دوم و سوم برای ایجاد فازهای چهارم و پنجم نیز برنامه‌ریزی کرد.

به گفته روحانی به خاطر تحریم‌های ظالمانه برای هر کانتینر وارداتی به ایران ۷۰۰ دلار اضافه‌تر از حالت معمول پرداخت می‌شود که این هزینه اضافه در راستای حمل مجدد از کشورهای همسایه تحمیل می‌شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه ما مستأصل نیستیم بلکه می‌خواهیم تحریم‌های ظالمانه را برداریم، خاطر نشان کرد: ما باید از توسعه روابط با دنیا خوشحال باشیم چرا که زمانی که سرمایه‌گذاران از کشورهای مختلف به سمت ایران می‌آیند می‌دانیم که در نتیجه می‌تواند به سود مردم باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در اقتصاد مقاومتی باید حرکتی درون‌زا و برون‌نگر داشته باشیم و دولت برای بهبود محیط کسب و کار در حوزه درون‌زایی تلاش خواهد کرد.

رئیس ‌جمهور گفت: باید برای دانش‌ بنیان شدن اقتصاد گام‌های محکم برداشت و صنعت را رشد و مصرف انرژی را با کار دانش‌بنیان کاهش داد.

وی با بیان اینکه مصرف انرژی در کشور ما دو برابر متوسط جهانی است‌، اضافه کرد: دولت باید تمام توان خود را برای اقتصاد درون‌زا و دانش‌بنیان و از طرفی دیگر اقتصاد برون‌نگر به کار گیرد.

روحانی با بیان اینکه مگر می‌شود با این همه بندر و طول ساحل با دنیا بی‌ارتباط بود،‌ اذعان داشت: کشورهای حوزه شمال شرقی خواستار تجارت از راه‌های آب‌های ایران هستند و این به معنای آن است که می‌توان این ظرفیت را مورد توجه قرار داد.

رئیس ‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: ‌در اقتصاد مقاومتی به دیپلماسی به ویژه دیپلماسی با همسایگان و کشورهای همجوار تأکید شده است.

وی با بیان اینکه در مورد درون‌نگر بودن برنامه‌های گسترده‌ای توسط دولت مدنظر است که گام اول آن نیز محکم برداشته شده، گفت: امیدواریم گام بعدی در مذاکرات هسته‌ای، قدم نهایی باشد چرا که همان طور که ایران اراده لازم را برای حل و فصل مسئله هسته‌ای از خود نشان داده ‌در نشست اول نیز اراده لازم در ۶ قدرت اول دنیا برای حل این مسئله دیده‌ شده است.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در حوزه تولید فولاد و چرخه آن، باید تعادل و توازن را با برنامه‌ریزی برقرار کرده و این حوزه را به ثبات برسانیم و در کنار توسعه صنعت باید به محیط زیست نیز توجه کنیم.

وی ادامه داد: در ماه‌های اخیر همگان وضع شهرهای بزرگ کشور را دیدیم و بر این عقیده‌ایم که اگر مردم نتوانند در هوای پاک و سالم نفس بکشند توسعه نیز به درد آن‌ها نمی‌خورد.

روحانی ‌با بیان اینکه دولت، تدبیر و امید را از کارآفرینان، فرهیختگان و مردم می‌گیرد، افزود: به دنبال امن‌سازی تمامی عرصه‌ها با هدف ثبات در کشور هستیم و همان طور که دیده می‌شود طی ماه‌های اخیر ثبات مناسبی در کشور حاکم شده است.

رئیس جمهور در بخش پایانی سخنان خود در توسعه سواحل شرقی کشور و به ویژه شهرستان جاسک در هرمزگان اشاره کرد و گفت: این شهرستان ظرف ‌چهار سال آینده به یکی از بنادر مهم در عرصه صادرات انرژی تبدیل خواهد شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.