سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » 90 دقیقه کاغذ بازی برای وام مسکن/ 2 میلیون و 300 هزار فرم اداری برای 20 میلیون وام...

90 دقیقه کاغذ بازی برای وام مسکن/ 2 میلیون و 300 هزار فرم اداری برای 20 میلیون وام

چکیده :فرم های کاغذی دریافت وام مسکن در نسخه های متعدد و پرتعداد، پرسش های رسمی را پیش روی متقاضیان قرار می دهد. به ترتیب بیشترین مواردی که از سوی وام گیرنده تکرار می شوند شماره ملی، شماره شناسنامه، کد پستی، آدرس منزل، آدرس محل کار، شماره تلفن منزل، محل کار و تلفن همراه است....


گزارش میدانی خبرآنلاین از شعبه های بانک مسکن نشان می دهد برای دریافت وام مسکن هر متقاضای باید حداقل 23 فرم بانکی در زمانی نزدیک 90 دقیقه پرکند. در این فرم های بانکی حداقل 10 بار کدملی، 10 بار شماره شناسنامه و 5 بار آدرس محل کار و منزل متقاضی تکرار می شود. در صورتی که متقاضی از اوراق حق تقدم وام مسکن هم بهره مند شود، 3 فرم تازه به فرم های گذشته اضافه می شود که در این فرم ها بازهم همان مشخصات قبلی تکرار می شود.

فرم های کاغذی دریافت وام مسکن در نسخه های متعدد و پرتعداد، پرسش های رسمی را پیش روی متقاضیان قرار می دهد. به ترتیب بیشترین مواردی که از سوی وام گیرنده تکرار می شوند شماره ملی، شماره شناسنامه، کد پستی، آدرس منزل، آدرس محل کار، شماره تلفن منزل، محل کار و تلفن همراه است.

براساس آنچه آمارهای بانک مسکن نشان می دهد پرداخت وام مسکن از سال 84 تا 91 بیش از 10 برابر شده است. در همین دوره زمانی دولت 2 هزار میلیارد تومان وام مسکن پرداخت کرده است. براین اساس 100 هزار نفر وام مسکن 20 میلیون تومانی دریافت کرده اند. این 100 هزار نفر طی دوره زمانی یاد شده 2میلیون و 300 هزار فرم وام مسکن پرکرده اند. در صورتی که قیمت هر برگه A4 عددی نزیک به 10 تومان باشد، بانک مسکن تنها 23 میلیون تومان هزینه کاغذ پرداخت وام های مسکن کرده است.

مشابه همین روش در بانک های معتبر بین المللی به صورت الکترونیکی و با کمترین هزینه و زمان انجام می شود. متوسط فرم های اداری در بانک های بین المللی اروپایی کمتر از 10 فرم و به صورت الکترونیکی است.

بانک مسکن اعتقاد دارد این تعداد فرم برای تضمین بازپرداخت وام ها به مشتریان تحویل می شود. از سوی دیگر حسین عبده تبریزی مشاوره وزیرراه و شهرسازی چندی پیش در گفت و گو با ایرنا اعلام کرده بود، 80 درصد متقاضیان توان بازپرداخت اقساط وام های مسکن را دارند. به تازگی اعلام شده پرداخت وام مسکن برای افرادی که اولین بار اقدام به خرید می کنند تا سقف 50 میلیون تومان افزایش می یابد. در اینصورت بازهم مراحل پرکردن فرم های بانکی افزایش پیدا می کند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.