سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ضرب و شتم لقمان مرادی، زندانی محکوم به اعدام هنگام انتقال به دادگاه...

ضرب و شتم لقمان مرادی، زندانی محکوم به اعدام هنگام انتقال به دادگاه

چکیده :امروز همه زندانیان رجایی‌شهر غمگین هستند. صبح امروز (یک‌شنبه) لقمان مرادی در زندان رجایی شهر مورد ضرب و شتم شدید ماموران اعزام قرار گرفته است. ضرب و شتم لقمان مرادی دردناک بوده است. جای زخم‌ها روی بدن و صورتش کاملا پیداست ....


مهسا امرآبادي روزنامه نگاری که به تازگی از زندان اوین آزاد شده و همسر مسعود باستانی، دیگر روزنامه نگاری که این روزها در زندان رجایی شهر دوران 6 سال حبس تعزیری خود را می گذرانددر صفحه فیس بوک خود درباره ی ضرب و شتم یکی از زندانیان سیاسی نوشته است:

امروز همه زندانیان رجایی‌شهر غمگین هستند. صبح امروز (یک‌شنبه) لقمان مرادی در زندان رجایی شهر مورد ضرب و شتم شدید ماموران اعزام قرار گرفته است. ضرب و شتم لقمان مرادی دردناک بوده است. جای زخم‌ها روی بدن و صورتش کاملا پیداست .

پسری که سه سال است به همراه پسرعمویش زانیار مرادی زیر حکم اعدام زندگی می‌کند، امروز برای محاکمه شدن در دادگاه شعبه ۷۴ کیفری از زندان رجایی‌شهر روانه دادگاه شده بود، این‌بار پرونده ابهام‌آمیز سال ۸۸ بار دیگر گشوده شده تا از سوی قضات دادگاه کیفری ارزیابی شود. این رخداد می‌توانست امیدی باشد در دل لقمان و زانیار که ۴ سال است در زندان فریاد بی‌گناهی سر می‌دهند و فشار حکم اعدام را تحمل می‌کنند

اما رفتارهای خودسرانه ماموران اعزام زندان رجایی‌شهر خاطره تلخی را آفرید.در هنگام اعزام، ماموران قصد داشتند وی را مجبور به پوشیدن لباس زندان کنند که وی از پوشیدن لباس زندان سر بازمی‌زند و اعلام میکند که حاضر نیست با این شرایط به دادگاه برود.

به او اصرار می‌کنند و نهایتا سه نفر از مامورین رسمی و کادری، وی را زیر مشت و لگد گرفته و تلاش می‌کنند تا با ضرب و شتم لباس زندان را بر تنش بپوشانند، لقمان باز هم مقاومت و کتک‌ها را تحمل می‌کند

پس از کتک خوردن و ضرباتی که همچنان آثار و بقایش روی بدن او باقی مانده، لقمان دچار تنگی نفس شده و نفسش بند می‌آید در این هنگام ماموران از ضرب و شتم دست کشیده و حاضر شدند او را بدون لباس به دادگاه ببرند، .

عجیب است که هنوز قضیه ستار بهشتی برای افکار عمومی آزاردهنده است و هنوز مادر ستار سر از سجاده برنگرفته که دوباره شاهد این هستیم عده‌ای خودسر برخلاف قانون اقدام به ضرب و شتم زندانیان می‌کنند.

امروز یاد خرداد ۹۰ افتادم که مسعود را در زندان رجایی‌شهر جلوی چشم ما مورد ضرب و شتم قرار دادند و آن روز برای ما به یکی از تلخ‌ترین روزهای این سال‌های نفرین شده تبدیل شد، امروز برای لقمان به عنوان روزی تلخ ثبت خواهد شد.

ای کاش کمی عقلانیت و منطق و آینده‌نگری وجود داشت و با نظارت بیشتر، آموزش ماموران و اخراج نیروهای خشن و خودسر از تکرار فجایع جدید جلوگیری می‌شد و دیگر شاهد ماجراهایی مانند ستار بهشتی و هدی صابر نباشیمDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.