سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آغاز مانور نظامی مشترک کره جنوبی و آمریکا...

آغاز مانور نظامی مشترک کره جنوبی و آمریکا

چکیده :تمرین نظامی مشترک کره‌جنوبی و آمریکا در حالی آغاز می‌شود که بعضی از خانواده‌هایی که پس از جنگ دو کره در فاصله سال های ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳،‌ از هم جدا افتاده‌اند دوباره گرد هم جمع می‌شوند....


تمرین نظامی مشترک کره‌جنوبی و آمریکا در حالی آغاز می‌شود که بعضی از خانواده‌هایی که پس از جنگ دو کره در فاصله سال های ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳،‌ از هم جدا افتاده‌اند دوباره گرد هم جمع می‌شوند.

به گزارش بی بی سی، این تمرین نظامی سالانه که عمدتا با استفاده از شبیه‌سازی کامپیوتری انجام می‌شود تا ۱۸ آوریل ادامه خواهد داشت.

دولت کره شمالی از پیش مخالفت خود را درباره این مانور ابراز کرده و تهدید کرده بود در صورت اجرای آن، گردهمایی خانواده‌ها به تعویق خواهد افتاد.

گفته می‌شود در این مانور نظامی بیش از ۱۲۵۰۰ تن از نیروهای آمریکایی شرکت کرده‌اند.

آمریکا و کره‌جنوبی ماهیت تمرین‌های سالانه را “دفاعی” نامیده، اما پیونگ‌یانگ آن را اقدامی “تحریک‌آمیز” توصیف می‌کند.

سال پیش انجام تمرین‌ها منجر به تنش‌های دراز مدت در منطقه شد و کره‌شمالی تهدید کرد که علیه کره‌جنوبی و آمریکا وارد جنگ و عملیات هسته‌ای خواهد شد.

امسال لحن رهبران کره‌شمالی به این اندازه پرخاشگرانه نبوده است، اما لوسی ویلیامسون، خبرنگار بی‌بی‌سی در سئول می‌گوید از آنجا که تمرین‌ها تا اواسط آوریل ادامه دارد باید منتظر ماند و دید که تا چه اندازه روابط دو کره گرمای کنونی خود را حفظ می‌کند.

کیم مین سئوک، سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی امروز دوشنبه، ۲۴ فوریه گفت که تاکنون کره‌شمالی هیچ “حرکت غیرعادی” انجام نداده است و ما تنها زمانی علیه کره‌شمالی دست به اقدام می‌زنیم که حرکات تحریک آمیزی از سوی آن ببینیم.

در همین حال بعضی از خانواده‌هایی که دهه‌ها بر اثر جنگ دو کره و تقسیم این شبه جزیره، از هم جدا شده بودند در شهر تفریحی مانت‌کومگانگ، در کره‌شمالی گرد هم می‌آیند.

آنها دومین گروه از خانوادهایی هستند که برای این گردهمایی انتخاب شده‌اند.

دولت کره شمالی متهم شده است که از گردهمایی خانواده ها، که واقعه‌ای بسیار احساسی است به نفع خود استفاده می کند.

کره شمالی در گذشته (آخرین بار سپتامبر ۲۰۱۳)، هنگامی که کره‌جنوبی اقدامی خلاف میلش انجام می‌داد، این گردهمایی را لغو می‌کرد.

در عین حال کره جنوبی پیشنهاد داده است تا برای مبارزه با شیوع بیماری تب برفکی حیوانی اکه به بیماری “دهان و پا” در حیوانات موسوم است، به کره شمالی کمک کند.

بر اساس گزارش رسانه دولتی کره شمالی هزاران خوک به این بیماری مبتلا شده‌اند.

کره جنوبی که قبلا دچار شیوع این بیماری شده بود به کره شمالی پیشنهاد داده است که با فرستادن واکسن و سایر داروها و لوازم پزشکی به آن کمک کند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.