سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مدیر پیست دربندسر: یك‌سال و نیم است جواب نامه ما را نمی‌دهند...

مدیر پیست دربندسر: یك‌سال و نیم است جواب نامه ما را نمی‌دهند

چکیده :مدیر پیست بین المللی دربندسر گفت: ما از هیچ‌گونه كمك دولتی بهره مند نیستیم و تنها به خاطرعشق و علاقه به ورزش اسكی است كه تاكنون توانسته ایم روی پایمان بایستیم....


مدیر پیست بین المللی دربندسر گفت: ما از هیچ‌گونه كمك دولتی بهره مند نیستیم و تنها به خاطرعشق و علاقه به ورزش اسكی است كه تاكنون توانسته ایم روی پایمان بایستیم.

حسین ساوه در گفتگو با ایلنا در خصوص اتفاق تلخ اخیر در پیست دیزین كه منجر به فوت یكی از اسكی بازان جوان كشورمان شد، خاطر نشان كرد: ضمن تسلیت به خانواده نوید شاهسوندی، امیدوارم دیگر شاهد بروز چنین حوادث تلخی نباشیم. به هرحال در ورزش این مسائل وجود دارد و بنده مطمئنم مسئولان پیست دیزین در این خصوص كوتاهی نكرده اند.

وی افزود: هیچ مدیر یا مسئولی دوست ندارد برای مجموعه‌اش حوادث ناگوار رخ دهد. الیته بنده معتقدم باید به سمت پیشگیری و ایجاد شرایط مطلوب برای جلوگیری از وقوع چنین حوادثی حركت كنیم.

مدیر پیست دربندسر در پاسخ به این سوال كه شرایط كنونی پیست های اسكی كشورمان از جمله پیست دربندسر، تا چه اندازه به استانداردهای جهانی نزدیك است، اظهار داشت: بنده در مورد پیست دربندسر صحبت می كنم. ببینید در تمامی كشورهای جهان، پیست های اسكی در اختیار بخش خصوصی است، اما دولت هم به مدیران پیست ها كمك می كند. اما در ایران قضیه متفاوت است. پیست دربندسر تنها پیست خصوصی كشور است كه تحت عنوان شركت سهامی خاص اداره می شود. با این حال ما از خدمات دولتی بی بهره هستیم.

وی ادامه داد: دخل و خرج اداره پیست اصلا با هم تناسب ندارد و ما تنها به خاطر عشق و علاقه به ورزش اسكی در خدمت مردم هستیم. بنابراین اگر می خواهیم به استانداردهای روز دنیا نزدیك شویم، دولت باید به ما كمك كند.

ساوه تصریح كرد: با این حال باید بگویم پیست بین المللی دربندسر به استانداردهای جهانی نزدیك است و برخورداری از برند بین المللی خود موید این واقعیت است.

مدیر پیست دربندسر در ادامه در خصوص برخی مشكلات این پیست از جمله قیمت بالای بلیت و همچنین نداشتن پاركینگ برای علاقه مندان اسكی گفت: 50 هزار تومان پول بلیت برای سرویس دهی آن هم در پیستی كه تمامی امكانات و شرایط رفاهی مناسب را دارد، مبلغ چندان بالایی نیست. در مورد پاركینگ هم باید بگویم بنده یك سال و نیم است تقاضای پروانه ساخت پاركینگ را به مسئولان داده ام، ولی تاكنون تلاش های بنده به نتیجه ای نرسیده است.

وی افزود: مسئولانی كه در جریان فعالیت های ما در منطقه دربندسر هستند، به راحتی از كنار این موضوع می گذرند. آن وقت بنده و مجموعه ام چه طور می توانیم به مردم سرویس دهی كنیم؟

ساوه با بیان این كه چرا مسئولان دردل های ما را گوش نمی كنند، یاد آور شد: شاید كوتاهی از ما بوده كه مشكلات مان را به گوش مقامات نرسانده ایم. چرا یك سال و نیم است جواب یك نامه ما را نمی دهند؟

مدیر پیست بین المللی دربندسر همچنین در مورد شرایط ایمنی و رفاهی مجموعه تحت مدیریتش اظهار داشت: بنده می خواهم دراین باره كلی صحبت كنم. ببینید سرویس دهی پیست های اسكی حول سه موضوع مهم است: اول، ایمنی بالابرها و دستگاه های ماشینی كه به دلیل این كه این تجهیزات عموما در خارج از كشور طراحی و ساخته می شوند، وضعیت خوبی دارند. البته انجام امور مرتبط با آنها به متخصصان نیازمند است.

وی ادامه داد: مساله دوم، دستگاه هایی مانند تله سیژ و تله اسكی است كه دارای موتور محرك هستند كه آنها نیز در فواصل زمانی مشخص، احتیاج به سرویس دهی دارند كه این مقوله ای بسیار مهم است و ما نسبت به آن بسیار حساسیت داریم. همچنین تست های مختلف فنی از كابل ها كه این مورد نیز معمولا به صورت سالیانه انجام می شود. مثلا ما در پیست دربندسر با یك شركت روسی قرارداد داریم.

ساوه به مورد سوم اشاره كرد و گفت: علاوه بر این دو موردی كه ذكر شد، ما مجوزهای لازم را از فدراسیون اسكی در اختیار داریم كه كارشناسان فدراسیون، این موارد را نظارت می كنند. یعنی پس از تایید این نكات است كه به یك پیست مجوز فعالیت داده می شود.

مدیر پیست بین المللی دربندسر در پایان اظهار داشت: علی رغم تمامی این موارد، بنده معتقدم ممكن است خطاهایی داشته باشیم كه البته این مساله با توجه به شرایط خاص ورزش اسكی، كاملا طبیعی و غیرقابل اجتناب است. با این حال تاكنون تنها چهار مورد مصدوم داشته ایم كه هیچ كدام مشكل حاد جسمی پیدا نكردند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.