سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » صدا و سیما همچنان پیشرو در تبعیض های باندی و سلیقه ای؛ این بار سانسور هاشمی رفسنجان...

صدا و سیما همچنان پیشرو در تبعیض های باندی و سلیقه ای؛ این بار سانسور هاشمی رفسنجانی

چکیده :اعتراض به صدا و سيما که در هفته های اخیر در صدر اخبار است این بار با سانسور حضور آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني در اجلاس بين‌المجالس اسلامي ادامه پیدا کرده است. این اعتراض ها در حالی صورت می گیرد که به دلیل نبود فضای باز اطلاع رسانی بسیاری از نقدها و اعتراض ها زیر پوست جامعه و شهر جاری است و در رسانه های رسمی کشور منعکس نمی شود....


کلمه- گروه خبر: اعتراض به صدا و سيما که در هفته های اخیر در صدر اخبار است این بار با سانسور حضور آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني در اجلاس بين‌المجالس اسلامي ادامه پیدا کرده است.

پایگاه اطلاع رسانی انتخاب با اعلام این خبر نوشته است: “جالب‌تر آنكه در روز برگزاري اجلاس كه شبكه خبر اجلاس بين‌المجالس را پوشش مي‌داد، به محض ورود آيت‌الله هاشمي پخش زنده را قطع كرد و به پخش برنامه‌هاي سابق خود ادامه داد. تحليلگران گزارش بخش‌هاي خبري سيما، نيز نهايت تلاش خود را به خرج دادند تا كوچك‌ترين تصويري از هاشمي در بخش‌هاي مختلف خبري پخش نشود.”

اعتراض به صدا و سیمایی که قرار است رسانه ی میلی باشد نه تنها کوچکترین تاثیری در رفتار مسئولان این رسانه ایجاد نکرده بلکه به نظر می رسد با اتکا به پشتوانه ای محکم به رفتارهای جناحی و باندی و سلیقه ای خود ادامه می دهد و حامل پیام های خشم و محبت برای فعالان سیاسی و مسئولان کشور است.

این اعتراض ها در حالی صورت می گیرد که به دلیل نبود فضای باز اطلاع رسانی بسیاری از نقدها و اعتراض ها زیر پوست جامعه و شهر جاری است و در رسانه های رسمی کشور منعکس نمی شود.

هجمه ها علیه زندانیان سیاسی، رهبران در حصر جنبش سبز، سیدمحمد خاتمی و جنبش مردمی سال 88 که جنبش سبز نام گرفته از سوژه های ثابت صدا و سیماست در حالی که متهم شوندگان امکان هیچ دفاعی از خود ندارند.

سیمای ضرغامی هفته ی گذشته نیز با سانسور بخش هایی از مراسم زنده ی اختتامیه جشنواره فیلم فجر در مقابل هنرمندان و سینماگران قرار گرفت اما چون همیشه خود را حتی ملزم به پاسخگویی ندانست.

شرق هم در خبری با اعتراض به رفتار صدا و سیما نوشت: معلوم نیست رفتارهای‌‏های جسته‌وگریخته صداوسیما کی پایان می‌یابد اما دوربین‌‏های صداوسیما این بار هم در اقدامی تامل‌برانگیز، تصویر حضور «آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی» در اجلاس بین‌‏المجالس اسلامی را نادیده گرفت؛ اما تصویر، واضح‌‏تر از آن بود که از دید مخاطب دور بماند. در یک ردیف از صندلی‌‏ها، سیدحسن خمینی به چشم می‌‏خورد که دوشادوش آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی نشسته و در صندلی بعدی «حسن روحانی»، رییس‌جمهوری ایران که در گوش رفسنجانی چیزی می‌گوید و لبخند روی لبان هر دو نشسته. آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی، رییس قوه‌قضاییه، حجت‌الاسلام والمسلمین گلپایگانی، رییس دفتر مقام معظم رهبری و آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان نیز در دیگر صندلی‌‏های همین ردیف نشسته‌‏اند. اما صداوسیما به‌طور گزینشی از نشان‌دادن تصویر رییس مجمع‌تشخیص‌مصلحت‌نظام سر باز می‌زند. البته هاشمی‌رفسنجانی که در وادی سیاست، به این نامهربانی‏ها عادت کرده

از این نوع برخوردها زیاد دیده. او در اجلاسی شرکت دارد که نمایندگان مجلس نهم برای نیامدن او به کارزار انتخابات، نامه «نه به هاشمی» امضا کردند و بعدتر هم از رد صلاحیتش در شورای نگهبان استقبال شد؛ اما صداوسیما چه بخواهد و چه نخواهد نزدیکی فکری و مسلکی حسن روحانی به هاشمی امری نیست که نه صداوسیما و نه هیچ نهاد و سازمان دیگری بتواند آن را به این راحتی از صفحه واقعیت‌های سیاسی و تاریخی ایران معاصر حذف کند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.