سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نماینده کارگران معدن چشمه پودنه: پیش از این هشدار داده بودیم‎/ بازداشت ۳ تن از مدیر...

نماینده کارگران معدن چشمه پودنه: پیش از این هشدار داده بودیم‎/ بازداشت ۳ تن از مدیران معدن

چکیده :نماینده کارگران معدن «چشمه پودنه» که بر اثر حادثه انفجار روز پنجشنبه ۳ تن از همکاران‌اش را از دست داده است، می‌گوید که کارگاه محل حادثه فاقد امکانات ایمنی از جمله دستگاه مناسب «گازسنجی» برای اعلام خطر به کارگران بوده است. در همین حال سه نفر از مدیران این معدن بازداشت شدند....


نماینده کارگران معدن «چشمه پودنه» که بر اثر حادثه انفجار روز پنجشنبه ۳ تن از همکاران‌اش را از دست داده است، می‌گوید که کارگاه محل حادثه فاقد امکانات ایمنی از جمله دستگاه مناسب «گازسنجی» برای اعلام خطر به کارگران بوده است. در همین حال سه نفر از مدیران این معدن بازداشت شدند.

به گزارش ایلنا، مهدی همتی نماینده کارگران معدن چشمه پودنه، دو روز پس از وقوع این حادثه گفت: به دلیل فقدان «امکانات نجات» مناسب با این حادثه، گروه نجات یکی از معادن مجاور یک ساعت پس از انفجار خود را به محل حادثه رساندند.

او درباره «امکانات ایمنی» این معدن نیز گفت: در تونل محل حادثه دستگاه تهویه هوا مرکزی وجود نداشته است و کارگران با دستگاه مکنده دستی گاز را تخلیه می‌کنند.

نماینده کارگران این معدن افزود: دستگاه گازسنج که باید میزان گازهای منفجرا در تونل را به کارگران گزارش دهد نیز به دلیل کهنه بودن، کارگران را از وقوع خطر آگاه نکرده است.

همتی درباره سایر امکانات نجات در این معدن گفت: معدن چشمه پودنه در مجموع یک دستگاه آمبولانس دارد که اکنون خراب است. همچنین لوکوموتیوی به نام «بیماربر» در تونل‌ها وجود دارد که این دستگاه نیز کار نمی‌کند.

نماینده کارگران با اشاره به پی‌گیری‌هایی که برای تعمیر دستگاه اسپیلاتور (اکسیژن‌ساز) انجام داده است، گفت: سال‌هاست که به عنوان نماینده کارگران با مراجعات مکرر به هر مسئولی که تصور کنم می‌تواند در این خصوص کاری انجام بدهد به دنبال تعمیر این دستگاه‌ها هستم اما کسی ما را جدی نمی‌گیرد و به حرفمان گوش نمی‌دهد.

مهدی همتی به کشته شدن کارگر دیگری به نام «حسین زمانی» در مردادماه سال جاری در همین معدن اشاره کرد و گفت: مسئولان پیش از وقوع حادثه به هشدارهای ما گوش نمی‌دهند و پس از کشته شدن همکارانمان تیم‌های علت‌یابی تشکیل می‌دهند.

نماینده کارگران معدن چشمه پودنه با بیان اینکه «ما نه فقط امنیت شغلی، که امنیت جانی هم نداریم» تاکید کرد: هر بار که درباره کار نکردن دستگاه‌های تهویه هوا در عمق ۲۵۰۰ متری زمین اعتراض می‌کردیم ما را به اخراج تهدید می‌کردند.

بازداشت ۳ تن از مدیران معدن «چشمه پودنه»

در پی کشته شدن سه کارگر در معدن ذغالسنگ «چشمه پودنه» در روز پنجشنبه (یکم اسفند)، سه نفر از مدیران این معدن بازداشت شدند.

به گزارش ایلنا، روز جمعه، یک روز پس از وقوع انفجار در معدن «چشمه پودنه» مدیرعامل، رییس کارگاه و پیمانکار نیروی انسانی این معدن با حکم دادستان بازداشت شدند.

با توجه به وقوع حادثه مشابهی در حدود پنج ماه قبل و کشته شدن یک کارگر دیگر در این معدن، دادستان کوهبنان روز گذشته علاوه بر صدور حکم بازداشت، حکم به توقف فعالیت این کارخانه داده است.

بنا بر این گزارش، گاز موجود در معدن مانع از حضور و ورود گروه کار‌شناسی به عمق معدن به منظور پیگیری علت انفجار شده استDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.