سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عملیات ماموران اطلاعات به بهانه بازرسی در بند 350 زندان اوین...

عملیات ماموران اطلاعات به بهانه بازرسی در بند 350 زندان اوین

چکیده :ماموران اطلاعاتی روز پنجشنبه در پوشش بازرسی های دوره ای به بند ۳۵۰ اوین وارد شدند. شواهد و تلقی زندانیان سیاسی از هدف اصلی این عملیات که می تواند بمنظور نصب دستگاه های شنود پیشرفته و ارتقای دوربین های کنترل صورت گرفته باشد، حکایت دارد....


ماموران اطلاعاتی روز پنجشنبه در پوشش بازرسی های دوره ای به بند ۳۵۰ اوین وارد شدند.

به گزارش خبرنگار کلمه، پس از آخرین بازرسی دوره ای نیروهای حفاظت سازمان زندانها از بند زندانیان سیاسی که با توهین به کرامت زندانیان و هتک حرمت قرآن مجید و نمازخانه بند ۳۵۰ همراه بود، صبح روز پنجشنبه اول اسفندماه ده ها نفر از نیروهای گارد حفاظت زندان اوین وارد بند ۳۵۰ شده و اعلام بازرسی کرده و درپی این اعلام زندانیان به هواخوری بند منتقل شدند.

با این حال برخلاف روند معمول رییس حفاظت زندان اوین و سرهنگ امانیان فرمانده حفاظت زندانهای استان تهران که در جریان این بازرسی حضور داشتند از مسولان اتاق ها که طبق عرف زندان در هنگام بازرسی به نمایندگی از زندانیان در اتاق ها می مانند خواستند که ساختمان بند را ترک کنند.

اعتراض نمایندگان زندانیان به این اقدام موثر واقع نشد و دقایقی بعد چند تن از نیروهای امنیتی در حالی که کارکنان سازمان زندان ها نیز امکان رؤیت آنها را نداشته و پیشتر نیز دوربین ها را قطع شده بود، دور از چشم زندانیان وارد بند ۳۵۰ شده و با حضور در اتاق هایی که عمدتا زندانیان سیاسی سبز در آنها اقامت دارند، در خفاء به انجام عملیات خود پرداختند، عملیاتی که بیش از یک ساعت به طول انجامیده و هدف آن مشخص نیست.

در جریان این بازرسی و انجام عملیات اطلاعاتی – امنیتی، زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ با سردادن سرودهای اعتراضی و شعارهای “الله اکبر” و “مرگ بر دیکتاتور” اعتراض خود را به این عملیات غیرقانونی اطلاعاتی-امنیتی ابراز کردند. ماموران اطلاعاتی را در این عملیات “عباسی” رابط وزارت اطلاعات در بند ۳۵۰ همراهی می کرد.

شواهد و تلقی زندانیان سیاسی از هدف اصلی این عملیات که می تواند بمنظور نصب دستگاه های شنود پیشرفته و ارتقای دوربین های کنترل صورت گرفته باشد، حکایت دارد.

همچنین در جریان اعتراضات روز پنجشنبه بند ۳۵۰ زندانیان سیاسی نسبت به حضور یکی از افسران گارد زندان به نام “محمد فراوان” که طی سالهای گذشته رفتار توهین آمیزی با زندانیان داشته و از جمله در جریان توهین و ضرب و شتم ابوالفضل قدیانی در سال ۹۱ نقش داشته است اعتراض کرده و با سردادن شعار وی را دروغگو و فحاش دانسته و خواستار خروج او از بند شدند که این خواسته زندانیان مورد پذیرش مسولان واقع شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.