سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بازداشت یکی از مظنونان حمله به دفتر فرهنگی ایران در بیروت...

بازداشت یکی از مظنونان حمله به دفتر فرهنگی ایران در بیروت

چکیده :خبرگزاری رویترز به نقل ازمقامات امنیتی لبنان از بازداشت یک پیکارجوی اسلامگرا به ظن همکاری در حمله های انتحاری به دفتر رایزنی فرهنگی ایران در بیروت، خبرداده اند....


خبرگزاری رویترز به نقل ازمقامات امنیتی لبنان از بازداشت یک پیکارجوی اسلامگرا به ظن همکاری در حمله های انتحاری به دفتر رایزنی فرهنگی ایران در بیروت، خبرداده اند.

به گزارش بی بی سی، مقامات امنیتی لبنان می گویند که این فلسطینی موسوم به حسن ابوافلح یکی شخصیت های مهم گردان عبدالله عزام است. این گروه مسئولیت حمله به دفتر رایزنی فرهنگی ایران را در روز چهارشنبه ۱۹ فوریه (۳۰ بهمن) برعهده گرفت.

گفته شده که این فرد مسئول استخدام بمبگذاران انتحاری و جاسازی مواد منفجره در خودروهای متعلق به این گروه بوده است.

این گروه می گوید که برای تنبیه ایران و حزب الله، متحد شیعه آن، به دلیل حمایت از رژم سوریه و نقش آنها در جنگ داخلی این کشور ،به این حملات دست زده است.

این گروه همچنین مسئولیت حمله انتحاری به سفارت ایران در ماه نوامبر سال گذشته را بعهده گرفته است که طی آن ۲۵ نفر کشته شدند.

ابوافلح شنبه هفته گذشته بازداشت شده بود ولی به گفته مقامات امنیتی لبنان به دلیل انجام تحقیقات از افشای این خبر تاکنون خودداری شده است.

هفته گذشته هم نعیم عباس یکی دیگر از شبه نظامیان شناخته شده حکومت اسلامی عراق و شام بازداشت شده بود.

ماجد الماجد یکی دیگر ازشبه نظامیان گردان عبدالله عزام بود که ماه ژانویه در حالی که در بازداشت بود، در گذشت.

مقامات امنیتی مرگ او را به دلیل ناراحتی کلیوی اعلام کردند.

گردان عبدالله عزام که یک گروه جهادی سنی وابسته به القاعده است که تحت رهبری ماجد الماجد، تبعه سعودی قرار داشت و دست کم دو نفر از اعضای این گروه در فهرست وزارت خارجه آمریکا در مورد افراد متهم به اقدامات تروریستی قرار دارند.

این گروه خود را حافظ مسلمانان سنی می‌خواند و به کرّات با مقصر دانستن گروه حزب‌الله در موج قتل‌های سیاسی در لبنان، از آنچه سلطه شیعیان بر این کشور می‌خواند، انتقاد کرده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.