سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آیا صادق لاریجانی با پایان یک دوره ریاست قوه قضاییه را ترک می کند؟...
» جایگزینی صادق لاریجانی با احمد جنتی؟

آیا صادق لاریجانی با پایان یک دوره ریاست قوه قضاییه را ترک می کند؟

چکیده :خبرهای رسیده حاکی است که در سطوح بالای قدرت برنامه ای که فعلا برای پایان دوره 5 ساله اول ریاست صادق لاریجانی بر قوه قضائیه در نظر گرفته شده آن است که مسئولیت وی برای دوره ای دیگر تمدید نشود و وی احتمالا جایگزین احمد جنتی در سمت رئیس شورای نگهبان شود....


خبر های رسیده حاکی است صادق لاریجانی با پایان دوره 5 ساله مسئولیت خود در قوه قضائیه به شورای نگهبان بازخواهد گشت.

طبق اخبار رسیده به کلمه، در سطوح بالای حاکمیت برنامه ای که فعلا برای پایان دوره 5 ساله اول ریاست صادق لاریجانی بر قوه قضائیه در نظر گرفته شده آن است که مسئولیت وی برای دوره ای دیگر تمدید نشود و وی احتمالا جایگزین احمد جنتی در سمت رئیس شورای نگهبان شود.

گفته می شود که ممکن است سرانجام، جنتی از این مسئولیت کناره گیری کند.

درباره ریاست قوه قضائیه نیز گمانه زنی ها بر ریاست فردی است که تا حدودی تصویر آرام و معتدل تری از این قوه به نمایش بگذارد.

صادق لاریجانی در مدت مسئولیتش در قوه قضائیه مواضع سیاسی بسیار تندی می گرفت که بسیاری معتقدند این مواضع با هدف تثبیت خود در ساختار قدرت صورت گرفته اند.

مواضع سیاسی این عضو خانواده لاریجانی که در سال های گذشته قدرت بسیاری یافته اند، گاهی از مواضع معمول تندروهای نهادهای نظامی و امنیتی نیز پیشی می گرفت. این در حالی است که خانواده لاریجانی و به خصوص شخص صادق لاریجانی هیچ گونه سابقه قابل ذکر انقلابی نداشته و از برخی دوستان دوران تحصیل وی خاطرات بسیاری درباره واهمه وی از همراهی با ساده ترین اعتراضات در دوران انقلاب نقل می شود.

وی اما با تمرکز بر تحصیلات حوزوی، پس از مدتی به عضویت شورای نگهبان در آمد و پس از آن که به ریاست قوه قضائیه رسید، بر خلاف وعده اش مبنی بر اجرای مُر قانون، یکی از بدترین ادوار قوه قضائیه را در خشونت، اعدام های فراوان، قانون شکنی و تضییع حقوق شهروندان از خود تاکنون به یادگار گذاشته است.

وی که در 24 مرداد 1388 به این سمت رسید، سال آینده خورشیدی مدت 5 سال مسئولیتش به پایان می رسد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.