سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سخنگوی وزارت امور خارجه: تیم مذاکره کننده با خطوط تعیین شده پیش خواهد رفت...

سخنگوی وزارت امور خارجه: تیم مذاکره کننده با خطوط تعیین شده پیش خواهد رفت

چکیده :- وزارت امورخارجه پیگیر 5 مرزبان ربوده شده ایرانی بوده و این موضوع در حوزه های سیاسی و امنیتی با جدیت ادامه دارد و طی دو دعوت سفیر پاکستان به وزارت امورخارجه دعوت شد و ما اعلام کردیم که خواستار کنترل جدی پاکستان برای تردد مرزی و نظارت بر اشرار و تروریست ها هستیم ، سفارت ایران در پاکستان نیز نامه ای به مقامات این کشور برای پیگیری آزادی مرزبانان ایرانی فرستاده است....


مهمترین محورهای سخنان مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امورخارجه در نشست خبری صبح امروز در ادامه می آید:

– جمهوری اسلامی ایران نگرانی های خود را نسبت به وضعیت بوسنی و استقلال این کشور اعلام کرده است و امیدواریم رهبران بوسنی پاسخگوی مطالبات مردم خود باشند و خواسته های آنان از طریق مسائل مسلمت آمیز حل شود.

– چارچوب مذاکرات ایران و 1+5 صرفا هسته ای بوده و مباحث نظامی ربطی به مذاکرات هسته‌ای ندارد.

– همکاری های ایران و روسیه در زمینه های مختلف وجود دارد و ظرفیت های خوبی برای گسترش همکاریی های تجاری و اقتصادی صورت گرذفته است که گفتگوهایی اولیه نیز در این خصوص انجام شده است.

– وزارت امورخارجه پیگیر 5 مرزبان ربوده شده ایرانی بوده و این موضوع در حوزه های سیاسی و امنیتی با جدیت ادامه دارد و طی دو دعوت سفیر پاکستان به وزارت امورخارجه دعوت شد و ما اعلام کردیم که خواستار کنترل جدی پاکستان برای تردد مرزی و نظارت بر اشرار و تروریست ها هستیم ، سفارت ایران در پاکستان نیز نامه ای به مقامات این کشور برای پیگیری آزادی مرزبانان ایرانی فرستاده است.

– وزارت امور خارجه سالانه تغییراتی را در مجموعه سفیران و مدیران این وزارتخانه انجام می دهد و طبعا این جابجایی ها بین 40 تا 50 مدیر در نمایندگی‌ها صورت می گیرد.

– بی‌اعتمادی ملت ایران به آمریکا و نسبت به عملکرد آنها در دوره های گذشته اعلام شده است و در این میان تیم مذاکره کننده استراتژی خودش را ادامه خواهد داد.

– ما در بحث مذاکرات حسن نیت خود را اعلام کردیم و همواره به اصول مذاکرات پایبند هستیم.

– هیچگونه مذاکرات سری بین ایران و طرف های دیگر در خصوص سوریه مطرح نیست و موضوع سوریه باید از طریق یک راهکار سیاسی حل شود.

– در مورد سفر آقای هاشمی رفسنجانی به عربستان بحث جدیدی وجود ندارد.

– محمدجواد ظریف هفته آینده به هند می رود و قرار است در یکی از مراکز تحقیقاتی هند سخنرانی کند.

– معاون نخست وزیر و امور اروپایی بلژیک در نیمه اول اسفندماه به تهران می‌آیند و همکاری های دوجانبه در این سفر نیز مورد تبادل و رایزنی قرار خواهد گرفت.

– دولت یازدهم همواره به دنبال رویکرد و تعامل سازنده با کشورهای اروپایی است که بخشی از این تمایلات در بحث تجاری و اقتصادی وجود دارد و وزارت امورخارجه نیز زمینه های همکاری را فراهم می کند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.