سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نشر چشمه در نمایشگاه کتاب سال بعد حضور نخواهد داشت...

نشر چشمه در نمایشگاه کتاب سال بعد حضور نخواهد داشت

چکیده :همانطور که می‌دانید بعد از تعلیق نشر چشمه، ما فعالیت‌های خود را از طریق نشرهای زاوش، چرخ و باران میشان ادامه دادیم. درحال حاضر نیز طبق برنامه‌های موجود، چیزی حدود 10 الی 15 کتاب چاپ اولی آماده‌ی چاپ هستند که تا پیش از تعطیلات نوروز از طریق این مراکز به انتشار خواهند رسید....


بهرنگ کیائیان؛ مسوول دفتر نشر چشمه در مورد کم و کیف تصمیمات گرفته شده برای ادامه‌ی فعالیت این نشر قدیمی، نتیجه‌ی نهایی را به برگزاری جلسات سیاست‌گذاری منوط دانست.

وی دراین‌باره و با اشاره به موعد فعال‌سازی رسمی نشر چشمه به خبرنگار ایلنا گفت: همانطور که می‌دانید بعد از تعلیق نشر چشمه، ما فعالیت‌های خود را از طریق نشرهای زاوش، چرخ و باران میشان ادامه دادیم. درحال حاضر نیز طبق برنامه‌های موجود، چیزی حدود 10 الی 15 کتاب چاپ اولی آماده‌ی چاپ هستند که تا پیش از تعطیلات نوروز از طریق این مراکز به انتشار خواهند رسید.

کیائیان درمورد نشر چشمه اظهار داشت: هنوز سیاست‌گذاری‌های لازم برای فعال‌سازی نشر چشمه صورت نگرفته. این مساله نیازمند برپایی نشست‌هایی‌ست که طی دو هفته‌ی آینده برپا خواهد شد.

وی ادامه داد: بدون شک با راه‌اندازی نشر چشمه، آنچه برای ما در اولویت است، تجدید چاپ کتاب‌های قبلی‌مان است که با تعلیق چشمه، معوق ماندند. بنابراین ثبت درخواست جدید برای کتاب‌های تازه به اداره‌ی کتاب و اخذ مجوز نشر، برای نشر چشمه در اولویت‌های بعدی قرار دارد که احتمالا در سال‌آینده پیگیری خواهد شد.

بهرنگ کیائیان ضمن بیان این مطلب که نشر چشمه در نمایشگاه کتاب تهران شرکت نخواهد داشت، افزود: با توجه به شرایط و اولویت‌های ما، چندان آمادگی حضور در نمایشگاه آتی را نداریم و ترجیح می‌دهیم در نمایشگاه دو سال بعد، با تمام قوا حاضر شویم. اما در نمایشگاه اردیبهشت، غرفه‌ای خواهیم داشت برای کتاب‌هامان در نشر زاوش، چرخ و باران میشان.

وی همچنین درمورد کتاب‌هایی که از دو سال قبل با نشر چشمه به ارشاد رفت و ممنوع‌الچاپ اعلام شد، توضیح داد: برخی از این کتاب‌ها در این دو سال توسط نشرهای دیگر به ارشاد رفته؛ یکسری منتشر شده‌اند و یک سری خیر! اما اینکه چشمه در آینده برای انتشار چه بخشی از این کتاب‌ها دوباره تقاضا خواهد کرد، هنوز مشخص نیست.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.