سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سعید حجاریان از بیمارستان مرخص شد؛ گلوله تندروی، بی‌تاب است...

سعید حجاریان از بیمارستان مرخص شد؛ گلوله تندروی، بی‌تاب است

چکیده :سعيد حجاريان هفته گذشته را در بيمارستان آتيه تهران گذراند، تحت عمل جراحي قرار گرفت و ظهر پنجشنبه به منزل بازگشت. ...


سعيد حجاريان هفته گذشته را در بيمارستان آتيه تهران گذراند، تحت عمل جراحي قرار گرفت و ظهر پنجشنبه به منزل بازگشت.

به گزارش آرمان، هنوز عوارض اقدام نابخردانه تندروها او را آزار مي‌دهد. 14سال از آن روزی كه گلوله براي از پا درآوردن مغز متفكر اصلاحات شلیک شد، گذشته است. اما هنوز برخی کلمات سعید حجاريان برای تندروها قابل هضم نیست. سعيد حجاريان اين روزها فرصت بيشتري براي يافتن راهكارهاي موفقيت جبهه اصلاحات دارد. «قرباني خشونت» شايد بهترين لقبي باشد كه بتوان به او داد؛ خشونتي كه در سال78 بواسطه موفقيت او و هم‌طيفانش در انتخابات‌‌ پياپي رياست‌جمهوري، مجلس و شوراي شهر اوج گرفت و به قدري طاقت از كف تندروها برد كه سعی در حذف فیزیکی سعيد حجاريان داشتند.

تئوريسين جبهه اصلاحات روزها در بيمارستان سينا يعني نزديك‌ترين بيمارستان به محل حادثه در خيابان بهشت بستري بود و پس از روزها بالاخره چشم گشود و بار ديگر به دوستان و خانواده سلام كرد اما سعيد ديگر سعيدي نشد كه روي پاهاي خود ساعت‌ها مي‌ايستاد و با دوستانش گپ مي‌زد؛ از سعيد لبخندهايش حتي در مواقع مشكلات به ياد همگان مانده است كه هنوز هم ادامه دارد. او اين روزها به مطالعه و اموري مي‌پردازد كه به آنها علاقمند است و هنوز همان تئوريسين اصلاحات است كه گلوله هم حريف افكارش نشد.

واكنش‌ها در 14سال

يكي از سايت‌هاي اصولگرا درباره اقدام تندروگونه ضاربان حجاريان نوشت: «مخالفان سعيد از اين ترور نگران شده بودند، برخي صادقانه، برخي ظاهرسازانه. زيرا ترور سعيد آسان بود به عمل، اما سخت بود به باور و توجيه.» و جالب اينكه آنها به ضارب حجاريان لقب «جوان دخمه‌انديش» دادند.

اصلاح‌طلب و اصولگرا در آن روز از ترور حجاريان ناخرسند بودند و به گفته خودش اين حركت خام از سوي همه از هر جناحي محكوم شد اما خودش درباره ترور چه مي‌گويد؟

حجاريان چندي پيش با يادآوري آن روز كه در خيابان بهشت مورد ضرب گلوله جوانكي تندرو قرار گرفته بود، درباره هويت ضاربش گفت: «بالاخره باید بررسي كنند و به مردم بگويند چه كسي و براي چه ترور كرد؟ یکبار نويسنده‌ای مدعي شده من خودم، خودم را ترور كردم. چطوري من اين كار را كردم؟»

غافل از اینکه ماجرا هرچه بوده اکنون سعید حجاریان در حالی روزگار می‌گذراند که جراحت‌های گذشته آرام از او گرفته و گاهی او را تا مرز بستری شدن چندباره در بیمارستان می‌کشاند. اما خانواده و دوستانش که همواره در کنار او هستند بر این مساله صحه می‌گذارند که سعید حجاریان هنوز مثل گذشته پیگیر اخبار و اطلاعات کشور است و در شادمانی مردم شادمان شده و با ناراحتی‌شان ناراحت می‌شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.