سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دولت ترکیه کنترل بر نظام قضایی را افزایش می‌دهد...

دولت ترکیه کنترل بر نظام قضایی را افزایش می‌دهد

چکیده :در جریان تصویب لایحه‌ای جنجالی که براساس آن کنترل دولت ترکیه بر نظام قضایی این کشور بیشتر خواهد شد، درگیری های فیزیکی میان نمایندگان حزب حاکم و مخالفان آنها در پارلمان رخ داده است....


در جریان تصویب لایحه‌ای جنجالی که براساس آن کنترل دولت ترکیه بر نظام قضایی این کشور بیشتر خواهد شد، درگیری های فیزیکی میان نمایندگان حزب حاکم و مخالفان آنها در پارلمان رخ داده است.

براساس گزارش‌های دریافتی علیرغم مخالفت نمایندگان احزاب مخالف و جامعه بین الملل، پارلمان ترکیه روز گذشته بررسی این لایحه را از سرگرفت.

اولین بار ماه گذشته بحث و بررسی این لایحه در دستور کار پارلمان قرار گرفت که با اعتراض گسترده ای از سوی احزاب مخالف روبرو شد.

دولت ترکیه در ماه‌های اخیر درگیر تحقیقات مربوط به فساد اداری است.

در پرونده مربوط به فساد دولتی، نام شماری از مقامات دولتی و مالی نزدیک به دولت به چشم می خورد که برخی از آنان با اتهام رشوه خواری و سوء استفاده از قدرت به نفع آشنایان و خویشاوندانشان مواجه هستند. تا کنون بیش از بیست نفر در ارتباط با این پرونده بازداشت شده یا مورد بازجویی قرار گرفته‌اند.

رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه، وجود فساد گسترده در دولت را تکذیب کرده و اتهامات اخیر را به تلاش مخالفان برای بدنام کردن حزب عدالت و توسعه در آستانه انتخابات پارلمانی این کشور نسبت داده است. او سفیران بعضی کشورهای خارجی را هم با تلاش برای تضعیف دولت خود مرتبط دانسته و آنان را به اخراج تهدید کرده بود.

گفته می شود تصویب این لایحه تازه ترین تلاش آقای اردوغان برای اعمال کنترل بیشتر بر قوه قضاییه است.

این لایحه برای اجرایی شدن باید به امضای عبدالله گل، رئیس جمهور ترکیه، برسد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.