سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کاشفی: وزارت کشور به نامه خانه احزاب پاسخی نداده است...

کاشفی: وزارت کشور به نامه خانه احزاب پاسخی نداده است

چکیده :دبیرکل خانه احزاب از عدم پاسخگویی وزارت کشور به نامه شورای مرکزی این نهاد مدنی خبر داد و تاکید کرد: دخالت وزارت کشور در برگزاری انتخابات خانه احزاب غیرقانونی است و این رفتار با مشی قانون‌گرایانه دولت در تضاد است....


دبیرکل خانه احزاب از عدم پاسخگویی وزارت کشور به نامه شورای مرکزی این نهاد مدنی خبر داد و تاکید کرد: دخالت وزارت کشور در برگزاری انتخابات خانه احزاب غیرقانونی است و این رفتار با مشی قانون‌گرایانه دولت در تضاد است.

حسین کاشفی در گفت‌وگو با ایلنا،در پاسخ به این سوال که آیا وزارت کشور به نامه خانه احزاب برای بازپس‌گیری اسنادش و برگزاری مجمع عمومی پاسخی داده است، گفت: متاسفانه وزارت کشور تاکنون به نامه خانه احزاب که به امضای تمامی اعضای شورای مرکزی‌اش رسیده بود، پاسخی نداده است.

وی ادامه داد: ما در این نامه از وزارت کشور خواسته بودیم که اسناد خانه احزاب که در زمان دولت قبل به شکل غیرقانونی توقیف شده بود را پس بدهد و شرایط را برای خانه احزاب به منظور برگزاری مجمع عمومی فراهم نماید.

دبیرکل خانه احزاب با بیان اینکه دخالت وزارت کشور در برگزاری انتخابات خانه احزاب غیرقانونی است، اظهار داشت: رفتار وزارت کشور درباره خانه احزاب خارج از اساسنامه این نهاد و تعهدات حقوقی است و برگزاری مجمع عمومی این نهاد توسط وزارت کشور، کاری خلاف قانون است؛ چرا که این نهاد، منحل نشده و شورای مرکزی‌اش در حال فعالیت است و این رفتار با مشی قانون‌گرایانه دولت در تضاد است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: ما از وزارت کشور می‌خواهیم که اسناد توقیف‌شده را در اختیار ما قرار بدهد و شرایط را برای برگزاری مجمع عمومی توسط خانه احزاب فراهم کند در غیر این صورت، خانه احزاب بدون کمک گرفتن از وزارت کشور خود انتخاباتش را برگزار می‌کند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.