سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محاکمه اکبر امینی در آستانه سومین سالگرد ۲۵ بهمن...

محاکمه اکبر امینی در آستانه سومین سالگرد ۲۵ بهمن

چکیده :محاکمه اکبر امینی از زندانیان سیاسی سبز در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران برای ۱۰ روز به تعویق افتاد....


محاکمه اکبر امینی از زندانیان سیاسی سبز در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران برای ۱۰ روز به تعویق افتاد.

به گزارش خبرنگار کلمه، اولین جلسه محاکمه اکبر امینی ارمکی روز یکشنبه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی با طرح اتهامات “تبلیغ علیه نظام” و “اجتماع و تبانی” برگزار شد اما به دلیل عدم تعیین وکیل از سوی این زندانی سیاسی و درخواست استمهال وی برای ده روز به تعویق افتاد.

بنا بر این گزارش اکبر امینی که در حال تحمل حکم قطعی ۵ سال حبس تعزیری -مربوط به بازداشت در سرای اهل قلم- است، این بار به در جریان پرونده ای که پس از بازداشت او چند روز قبل از انتخابات ۹۲ شکل گرفته قراراست محاکمه شود. پرونده ای که طی آن بیش از صد روز انفرادی و بازجویی های تحت فشار را در تابستان گذشته تجربه کرد.

اکبر امینی از فعالان جنبش سبز که طی سالهای گذشته بارها بازداشت شده است، عمدتا به دلیل اقدام جسورانه اش در ۲۵ بهمن ۸۹ در برافراشتن پرچم های سبز بر فراز یک جرثقیل در مقابل دادگاه انقلاب تهران شناخته شده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.