سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مولوی عبدالحمید: افراط و تفریط در هیچ جناح و مذهبی قابل قبول نیست...

مولوی عبدالحمید: افراط و تفریط در هیچ جناح و مذهبی قابل قبول نیست

چکیده :در ادامه واکنش ها به گروگانگیری و اقدامات تروریستی برخی گروههای مسلح در جنوب شرق کشور، مدیر حوزه علمیه دارالعلوم و امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان تصریح کرد: به کسانی که در آن سوی مرز و یا درون مرزها هستند و می خواهند به خشونت ، راه بندی و گروگانگیری متوسل شوند تذکر می دهم از حرکات بچه گانه خود دست بردارندˈ....


در ادامه واکنش ها به گروگانگیری و اقدامات تروریستی برخی گروههای مسلح در جنوب شرق کشور، مدیر حوزه علمیه دارالعلوم و امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان تصریح کرد: به کسانی که در آن سوی مرز و یا درون مرزها هستند و می خواهند به خشونت ، راه بندی و گروگانگیری متوسل شوند تذکر می دهم از حرکات بچه گانه خود دست بردارندˈ.

به گزارش ایرنا، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی در جشن همدلی و وفاق شیعه و سنی در مسجد مکی اهل سنت زاهدان خطاب به اشرار و تروریست های مخل امنیت اظهار کرد: کسانی که شما را تحریک می کنند خیرخواه تان نیستند آنان خودشان نگرانی و عقده دارند و می خواهند بوسیله شما عقده های خود را برطرف کنند.

وی افزود: بیایید به دامان ملت بازگردید ایران اسلامی حکومت گفتمان است، اکنون در شرایط فعلی با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید فصل گفتمان است و این دولت از روی حق صحبت می کند.

امام جمعه اهل سنت زاهدان ادامه داد: وقتی تیم مذاکره کننده ایران اسلامی با آمریکاییها گفت وگو می کند بطور حتم ایرانیان را بهتر و بیشتر می پذیرد و حرف مخالف را می شنود، هر کسی حرفی برای گفتن دارد بیاید از طریق گفتمان و مذاکره مسائل و خواسته های خود را مطرح کند.

وی تاکید کرد: هر کس سلاح در دست گیرد و علیه ملت وارد عمل شود به ضرر خودش تمام می شود زیرا این ملت هیچگاه تسلیم زور و تهدید نمی شود، منطق را می پذیرد اما زور و تهدید را تحمل نمی کند.

مولوی اسماعیل زهی اظهار کرد: افراط و تفریط در هیچ گروه و جناح و مذهبی قابل قبول نیست بلکه اعتدال و میانه روی می تواند همه را دور هم جمع و متحد کند.

وی اضافه کرد: اسلام دین وسیعی است و تنگ نظری را نمی پذیرد، تنگ نظری و افراط و تفریط به دین و مذهب و جناح و گروه ضربه وارد می کند آنچه که موجب پایداری وحدت و انسجام می شود وسعت دید و شنیدن حرف مخالف است.

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم مکی زاهدان با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در شرایطی که اسلام و مسلمانان رو به زوال بودند و دهها کشور اسلامی زیر یوغ مستکبران قرار داشتند، نخستین جرقه اسلام خواهی از سوی امام زده شد و وسعت نظر ایشان زمینه اتحاد اقوام، مذاهب و قشرهای مختلف ملت ایران را فراهم کرد و در نتیجه انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

وی بیان کرد: مسلمانان جهان با الگو پذیری از انقلاب اسلامی ایران برای احیا هویت اسلامی خود به پا خاستند و حتی قتل، انفجار و کشتار در برخی کشورهای اسلامی نتوانست مانع آنان شود و می خواهند خود بر سرنوشتشان حاکم شوند.

وی با بیان اینکه بیداری اسلامی شکست ناپذیر است، گفت: خداوند حامی مسلمانان است و همان گونه که خدا انقلاب اسلامی ایران را حفظ کرد می خواهد امت اسلامی به مجد و عظمت خود بازگردند و هیچ قدرتی در دنیا نمی تواند از این حرکت مسلمانان جلوگیری کند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.