سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نامه همسر تاجزاده به همسر رهبری: دفتری برای رسیدگی به امور مظلومان دایر کنید...

نامه همسر تاجزاده به همسر رهبری: دفتری برای رسیدگی به امور مظلومان دایر کنید

چکیده :من امروز پس از ملاقات با همسرم و دیدن احوال او که ناشیانه سعی در پنهان کردنش از من داشت، ناگهان دلم برای مادرش سخت شکست و همان زمان ناخودآگاه به یاد شما افتادم که مادرید و لابد دلتان بارها برای بیماری های فرزندانتان سخت شکسته است اما با تیمار و پرستاری مادرانه خود و طبابت حاذقانه پزشکان بلا را از ایشان دور کرده اید. و دلم برای دختران او شکست و یاد دختران شما افتادم که لابد با هر ناخوشی پدر سر بر آستان خداوندگار می سایند و سلامت او را تمنا می کنند و خود کمر به خدمت می بندند تا بیماری و آثار آن محو و نابود شود. و چه زیباست این مهر و عاطفه همسری و مادری و فرزندی که همه حیوانات به آن مکلف و انسان به آن مفتخر است....


فخرالسادات محتشمی‌پور در نامه ای به همسر رهبری به شرح گوشه‌ای از برخوردهای غیرقانونی و غیرانسانی در برخورد با سیدمصطفی تاجزاده پرداخته است.

همسر این زندانی سیاسی در نامه خود به همسر رهبری یادآور شده است که همسر دربندش به جرم نقد منصفانه و مشفقانه حدود نه ماه بازداشت بدون محاکمه در زندان غیرقانونی سپاه و پس از آن سه سال و نیم انفرادی و حصر در زندان با قطع ارتباط کامل با دیگر زندانیان سیاسی و زندانیان عادی را گذرانده و در اعتراض به این رویه غیرقانونی، غیرانسانی و غیر شرعی ۳۹ ماه است که به صورت مستمر در روزه داری اعتراضی به سر می برد.

در بخشی از این نامه آمده است: « من امروز بیماری های همسر روزه دارم را که به فرموده دشمنی کینه توز در حصری ناجوانمردانه در زندان ستم اسیر و گرفتار آمده است، شماره کردم و توقف بیش از یک ساله درمان او را به یاد آوردم و قطع مرخصی بیش از یک ساله او را به یاد آوردم و منع از ملاقات با پدر و مادر و فرزند و برادر و خواهرانش را به یاد آوردم و از خود پرسیدم به راستی آقازاده ای که همسرجان معتقد است پرونده پاک او و خانواده اش تحت نظر اوست، دانش آموخته کدام مکتب است؟»

سیدمصطفی تاجزاده، معاون وزیر کشور دولت سیدمحمد خاتمی به دلیل نگارش نامه های سرگشاده به رهبری و مقالات و یادداشت های انتقادی از روز اول اجرای حکم حبس شش ساله اش به انفرادی منتقل شد و تا کنون نیز بر خلاف قانون به بند عمومی منتقل نشده است. نگهداری این زندانی در انفرادی باعث شد تا وی در اعتراض به این عمل غیرقانونی دست به روزه اعتراضی بزند که با گذشت بیش از سی و نه ماه از روزه داری مستمر این زندانی سیاسی و علیرغم هشدارهای پزشکان و خانواده وی به مسئولان نه تنها هیچ گونه تغییری در وضعیت تاجزاده ایجاد نشده بلکه کلیه اقدامات درمانی نیز متوقف شده است.

متن کامل این نامه در پی می آید:

سرکار خانم خجسته

همسر محترم رهبری جمهوری اسلامی

سلام علیکم

وقتی امروز شنبه (۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۲) برای ملاقات همسرجان به زندان اوین رفتم و از پشت شیشه های دوجداره چهره ملتهب او را مشاهده کردم و از طریق گوشی تلفن صدایش را شنیدم که خبر از سرماخوردگی در حال روزه داری اعتراضی اش می داد، سعی کردم که او را متقاعد کنم که هرچه زودتر به بهداری زندان مراجعه کند تا با همان امکانات حداقلی بهداشتی و درمانی مشکلات جسمی اش کنترل شود اما او که اضطراب و نگرانی مرا در عین بسته بودن دستم از هرگونه اقدام مؤثر دید، اطمینان داد که چیز مهمی نیست و زود خوب می شود.

بیرون که آمدم پیش خود فکر کردم جز من و زندان بان هیچ کس از احوال او آگاه نیست و من باید تا هفته بعد در انتظار نوبت ملاقات کابینی بمانم تا از حال یار دربند روزه دارم با خبر شوم و این یک هفته برای من سالی خواهد گذشت. هم از این رو تصمیم گرفتم شما خواهرعزیز را در جریان اموری چند بگذارم . شما را که چندی چون من همسر یک زندانی سیاسی بوده اید با این تفاوت که در زمان انقلاب مجاهدان از بند و حبس به در آمدند به این امید که عمر فساد و ستم نیز به سرآید اما به سر نیامد و هنوز هم در زندان های این کشور زندانی سیاسی آن هم نه با گناه براندازی بلکه تنها به جرم نقد مشفقانه و نه در بند عمومی بلکه در انفرادی و حصر در زندان به سر می برد!

سرکار خانم خجسته

امروز من پس از ملاقات با همسرم به نمازخانه سالن ملاقات رفتم تا دقایقی با خدای مظلومان به مناجات بنشینم. آن گاه در روز نوزدهم بهمن ماه ۹۲ چشم هایم را بستم و به سی و پنج بهمنی اندیشیدم که از پانزده سالگی من تا پنجاه سالگی ام بر من گذشته است. بهمن ۵۷ که به من هویت یک دانش آموز انقلابی را بخشید و بهمن ۵۹ که در آغاز جوانی در محضر بنیانگزار جمهوری اسلامی به من هویت همسر یک انسان وارسته صادق و مؤمن بودن بخشیده شد و به بهمن هایی اندیشیدم که به عنوان یک معلم قصه های روزهای انقلاب را برای فرزندان این خاک پاک روایت می کردم. و بهمن ها آمدند و رفتند. بهمن های خوب، بهمن های خاطره انگیز و بالاخره بهمن های فصل و فاصله. بهمن خشونت و فریاد و بازداشت و سرانجام بهمن حصر! من چشم ها را گشودم با این امید که آن چه در این سال های سخت بحرانی و شوم بر ما گذشته است چون کابوسی از مقابل دیدگان باز و بیدارم بگریزد و من امید و روشنی را در فجری دوباره بنگرم و دریافت کنم اما افسوس که در عمق صحرا آن چه بود سراب بود و آش همان آش بود و کاسه همان کاسه!

خواهر عزیز

من امروز پس از ملاقات با همسرم و دیدن احوال او که ناشیانه سعی در پنهان کردنش از من داشت، ناگهان دلم برای مادرش سخت شکست و همان زمان ناخودآگاه به یاد شما افتادم که مادرید و لابد دلتان بارها برای بیماری های فرزندانتان سخت شکسته است اما با تیمار و پرستاری مادرانه خود و طبابت حاذقانه پزشکان بلا را از ایشان دور کرده اید. و دلم برای دختران او شکست و یاد دختران شما افتادم که لابد با هر ناخوشی پدر سر بر آستان خداوندگار می سایند و سلامت او را تمنا می کنند و خود کمر به خدمت می بندند تا بیماری و آثار آن محو و نابود شود. و چه زیباست این مهر و عاطفه همسری و مادری و فرزندی که همه حیوانات به آن مکلف و انسان به آن مفتخر است.

من امروز بیماری های همسر روزه دارم را که به فرموده دشمنی کینه توز در حصری ناجوانمردانه در زندان ستم اسیر و گرفتار آمده است، شماره کردم و توقف بیش از یک ساله درمان او را به یاد آوردم و قطع مرخصی بیش از یک ساله او را به یاد آوردم و منع از ملاقات با پدر و مادر و فرزند و برادر و خواهرانش را به یاد آوردم و از خود پرسیدم به راستی آقازاده ای که همسرجان معتقد است پرونده پاک او و خانواده اش تحت نظر اوست، دانش آموخته کدام مکتب است؟ در آئین محمدی، سیره علوی، اخلاق فاطمی و فقه جعفری هیچ نشانی از جواز اعمال ستم حتی به دشمنان شمشیر کشیده کینه توز دیده نمی شود چه رسد به دوستان مشفقی که تنها بدون لکنت، زبان به نقد حاکمان گشوده اند. حاکمانی که خود را پیرو و شیعه مولا علی (ع) می دانند که فرامینش به کارگزاران حکومتش جملگی ذی حق بودن مردم و خدمتگزار بودن حاکم را یادآور می شود. من امروز بار دیگر از خود پرسیدم این کدامین مکتب است که جواز بی عدالتی این گونه فراخ و عمیق را نه تنها به منتقد قانونی حاکم بلکه به همه اعضای خانواده او روا می دارد؟!

همسر محترم رهبری جمهوری اسلامی

این جانب همسر زندانی خاص جمهوری اسلامی قصد تصدیع نداشته و ندارم اما از آن جا که در همه دنیا همسران رؤسای حکومت ها دفاتری برای پی گیری اموری از جمله استیفای حقوق زنان را به عهده دارند و با توجه به این که بیش از ۷۰ درصد اختیارات حکومتی برعهده رهبری است و ایشان بر سایر امور که مستقیما زیر نظر دولت و سایر قوا اداره می شود نیز نظارت دارند، خواستم پیشنهاد کنم که سرکارعالی دفتری به منظور رسیدگی به امور مظلومان دایر کنید تا آنان که دادشان در دستگاه قضا و توسط دادستان، ستانده نمی شود از جمله خانواده های زندانیان سیاسی به آن مراجعه کنند و دادخواهی کنند تا نیازی به استمداد از دیگر نواحی نباشد تا به بهانه آن برای خانواده های مظلوم بیش از این پرونده سازی نشود و کار دستگاه قضا برای ممنوع الخروج کردن ها و ممنوع المعامله کردن ها و ممنوع العمل کردن ها و ممنوع البیان کردن ها و ممنوع التحریر کردن ها و ممنوع التصویر کردن ها و تبعیدها و تضییع ها و تقصیرها و … بیش ازاین سخت نشود!

خواهر گرامی

این جانب همسر زندانی خاص جمهوری اسلامی که توسط آقایان سپاه از به کار بردن صفت «خاص» برای این آزاده دربند نهی شده ام، بار دیگر به سرکارعالی یادآور می شوم که سید مصطفی تاجزاده فرزند صادق و خادم و استوار ایران عزیز به جرم نقد منصفانه و مشفقانه حدود نه ماه بازداشت بدون محاکمه در زندان غیرقانونی سپاه را گذرانده و سه سال و نیم انفرادی و حصر در زندان با قطع ارتباط کامل با دیگر زندانیان سیاسی و زندانیان عادی را گذرانده و در اعتراض به این رویه غیرقانونی، غیرانسانی و غیر شرعی ۳۹ ماه روزه داری مستمر را گذرانیده و پس از انتخابات ۹۲ و برگزیده شدن دکتر حسن روحانی با شعار تدبیر و امید توسط ملت آگاه ایران به عنوان رئیس جمهور، همه سخت گیری های پیشین بر او و خانواده اش شدت گرفته که به تعبیر خود ایشان همه این سخت گیری ها اعم از قطع مرخصی، ملاقات های حضوری برای همه اعضای خانواده، ملاقات های کابینی برای همه اعضای خانواده جز همسر، قطع روند درمان و خاصه پرونده سازی جدید سپاه و ارسال آن به دادگاه، تاوان رأی فهیمانه مردم است. هم چنین یادآور می شوم که اِعمال انفرادی برای این زندانی خاص درست از روز اجرای حکم ظالمانه شش سال حبس شان بوده است و یادآور می شوم که همه اعضای خانواده و دوستان و بستگان و یاران و آشنایان ایشان دعاگوی خاصه هستند! و برای شما که اهل قرآن و دعا و مراجعه به متون اسلامی هستید نیازی نیست یادآور شوم که روز حساب برای آنان که حتی ذره ای عمل شر دارند روزی بس سخت است چه رسد به آنان که یا خود ستم کار بوده اند و یا این که شاهد ستم ظالمان بوده و سکوت اختیار کردند!

والعاقبة للمتقین

۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۲

فخرالسادات محتشمی پور

همسر زندانی خاص جمهوری اسلامی سید مصطفی تاجزادهDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.