سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مولاوردی: نیروی انتظامی آخرین دستگاهی است که باید در مورد حجاب و عفاف اقدام کند...

مولاوردی: نیروی انتظامی آخرین دستگاهی است که باید در مورد حجاب و عفاف اقدام کند

چکیده :معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: نیروی انتظامی آخرین دستگاهی است که باید در مورد حجاب و عفاف اقدام کند و طرح حجاب و عفاف که تحت "قانون راهکار توسعه و گسترش حجاب و عفاف" قرار دارد نیازمند تجدید نظر و بازبینی است....


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: نیروی انتظامی آخرین دستگاهی است که باید در مورد حجاب و عفاف اقدام کند و طرح حجاب و عفاف که تحت “قانون راهکار توسعه و گسترش حجاب و عفاف” قرار دارد نیازمند تجدید نظر و بازبینی است.

به گزارش ایلنا، “شهیندخت مولاوردی”، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در نشستی که برای پاسخ به سوالات کاربران فضای مجازی برگزار شده بود در پاسخ به سوال یکی از کاربران در مورد گشت ارشاد و دیدگاه معاونت زنان درباره این مسئله گفت: “قانون توسعه راهکارهای گسترش حجاب و عفاف” به ۲۶ الی ۲۸ دستگاه اجرایی ابلاغ شده است. که یکی از آن‌ها نیروی انتظامی است. که این دستگاه باید در مرحله آخر قرار بگیرد. اما به علت ان که دستگاه‌های دیگر وظایف خود را در این مورد انجام ندادند نیروی انتظامی به این مسئله وارد شدند.

وی ادامه داد: در قانون اساسی کشور ما در مورد عفاف و حجاب به برخورد با بی‌حجابی اشاره شده است. نگرانی ما در این زمینه به دو شکل است؛ اولین نگرانی ما که مسئله ارزش‌های ما را از بین می‌برد و دومین نگرانی که این ارزش‌ها را مخدوش می‌کند. بنابراین این مسئله نیازمند تجدید نظر و بازدید است.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: طبق ماده ۲۲۷ قانون پنجم توسعه دولت موظف است سند امنیت اجتماعی برای زنان را تدوین کند که اخیراً به یک مهلت سه ماهه به این سند داده شده است و وظیفه آن به معاونت زنان محول شده است. اما متوجه شدیم که دولت قبل این وظیفه را به وزارت کشور واگذار کرده بوده بنابراین وزارت کشور سندی را در این مورد تدوین کرده است. اما این سند نهایی نیست و در کمیسیون فرهنگی دولت در حال بررسی است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.