سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آذر منصوری: امروز ما به شدت نیازمند گشایش بیشتر در فضای سیاسی کشور هستیم...

آذر منصوری: امروز ما به شدت نیازمند گشایش بیشتر در فضای سیاسی کشور هستیم

چکیده :منصوری با تاکید بر اینکه امروز ما به شدت نیازمند گشایش بیشتر در فضای سیاسی کشور هستیم، گفت: با توجه به اینکه هجمه های افراطیون، دولت و حامیان آن را نشانه گرفته است آنها تلاش می کنند با ایجاد شکاف بین دولت و بدنه اجتماعی آن به دولت روحانی آسیب بزنند در حالیکه نباید فراموش کنیم رهبری نیز به دلیل اقدامات دولت در عرصه سیاست خارجی تشکر کردند و همه دستگاه ها را ترغیب به همکاری با دولت نمودند....


یکی از اعضای شورای مشورتی سید محمد خاتمی معتقد است که دولت باید در شرایط فعلی برای حامیان خود امنیت نسبی ایجاد کند تا آنها بتوانند در فضایی امن و با خاطری آسوده نظرات خود را ارائه دهند.

آذر منصوری در گفت وگو با ایلنا، توافقنامه ژنو را بزرگترین دستاورد دولت روحانی در عرصه سیاست خارجی خواند و گفت: این توافق می تواند زمینه ساز برون رفت بسیاری از مشکلات در همه عرصه ها باشد. چراکه همانطور در سال های قبل شاهد بودیم موفقیت و یا ناکامی در عرصه سیاست خارجی دارای تبعاتی در داخل و خارج خواهد بود.

افراطیون برای ضربه زدن به دولت روحانی برنامه هایی را در دستور کار دارند

وی افزود: نمونه بارز اثر رفع تحریم ها بازگرداندن سرمایه بلوکه شده ما و جلب نظر قابل توجه بسیاری از سرمایه گذاران خارجی است.اگر این توفقیات ادامه داشته باشد در گام بعدی توافقنامه ژنو شاهد اقبال بیشتر سرمایه گذاران خارجی و حتی سرمایه گذاران داخلی که طی این مدت به دلیل اینکه فضا را نامناسب دیده و سرمایه های خودرا از کشور خارج کرده اند، ایجاد خواهد شد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به اظهارات افراطیون نسبت به اقدامات دولت خاطر نشان کرد: افراطیون که از ابتدای پیروزی روحانی در انتخابات به شکل مشخصی اهدافی را در دستور کار خود قرار داده اند،هم اکنون نیز درپی تضعیف موفقیت های پیش آمده و ایجاد چالشی جدید در تحولات سیاست خارجی و داخلی هستند.

وی ملموس ترین اقدام دولت در عرصه سیاست داخلی را کنترل نسبی تورم و جلوگیری از رکورد برشمرد و یادآور شد: طی ماه های اخیر شاهد گام های بزرگی در عرصه اقتصاد کشور بودیم و دولت باید تلاش کند که این روند ادامه داشته باشد.

منصوری با تاکید بر اینکه امروز ما به شدت نیازمند گشایش بیشتر در فضای سیاسی کشور هستیم، گفت: با توجه به اینکه هجمه های افراطیون، دولت و حامیان آن را نشانه گرفته است آنها تلاش می کنند با ایجاد شکاف بین دولت و بدنه اجتماعی آن به دولت روحانی آسیب بزنند در حالیکه نباید فراموش کنیم رهبری نیز به دلیل اقدامات دولت در عرصه سیاست خارجی تشکر کردند و همه دستگاه ها را ترغیب به همکاری با دولت نمودند.

هجوم مردم به مراکز توزیع سبد کالا از تبعات بی تدبیرهای دولت قبل است

وی بااشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور مبنی بر ضرورت اظهارنظر دانشگاهیان نسبت به توافقات ژنو گفت: به نظر بنده نیز دانشگاهیان و کسانی که نسبت به پیچیدگی های سیاست خارجی اشراف دارند، باید در این خصوص اظهارنظر کنند. وظیفه دولت هم این است که برای حامیان خود امنیت نسبی ایجاد کند تا بتوانند در فضایی امن و با خاطری آسوده نظرات خود را ارائه دهند.

منصوری افزود: تجربه برخی انتقادات توسط کارشناسان و صاحب نظران نشان می دهد این اظهارات برای آنها هزینه هایی داشته که بخشی از این آسیب ها به بدنه دانشگاه نیز وارد شده است و این خسارت ها در برخی موارد به حدی است که رفع آن برای دولت یازدهم نیز تاکنون مشکل ساز بوده است.

وی با بیان اینکه در صورت فراهم شدن امنیت خاطر نخبگان کشور، حمایت ها از دولت شکل دیگری خواهد گرفت، به مسئله ارائه سبد کالا اشاره کرد و گفت: به هر حال باید همه گزینه های موجود را برای کمک به طبقات فرودست جامعه مورد بررسی قرار دهیم که اجرای هدفمندی یارانه ها این آسیب ها را به آنها وارد کرده است و ناکارآمدی دولت نهم و دهم در عرصه اقتصادی موجب کوچک تر شدن سفره های مردم شده است. بنابراین می بایست همه گزینه های موجود برای آرامش نسبی مردم در ایام عید بررسی می شد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به اینکه به نظر من در شرایط فعلی توزیع سبد کالا بین جامعه هدف در دسترس ترین و ممکن ترین اقدام دولت برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور بود، گفت: البته پیش بینی هایی باید برای این اقدام صورت می گرفت تا مشکلات اخیر به وجود نمی آمد.اگر مردم امروز به مراکز توزیع سبد کالا هجوم می آورند این مسئله نیز تبعات بی تدبیرهای دولت قبل است.

رویکرد دولت روحانی در مواجهه با نقدهای مجلس قابل مقایسه با رویکرد احمدی نژاد نیست

وی افزود: نمایندگان مجلس به جای هجوم به دولت در طول شش ماه و مطرح کردن انواع سئوالات و تذکرات بگویند چرا در هشت سال گذشته با بی تدبیرهای صورت گرفته کشور دچار این چالش ها و بحران ها شد. مجلس به عنوان رکن ناظر و قوه ای که باید در راس امور باشد، در هشت سال گذشته نیز باید وظیفه نظارتی خودرا در قبال دولت به اثبات می رساند.

منصوری خاطرنشان کرد: متاسفانه مقایسه میزان سوالات و تذکرات مجلس از دولت قبل و دولت فعلی نشان می دهد که چقدر این مجلس عزم در راس امور بودن را داشته در حالیکه دولت علی رغم ناملایمتی های مجلس طی این مدت همواره تلاش کرده با نگاهی معتدلانه اقتدار و شان نمایندگان را حفظ کند.

وی با تاکید بر اینکه رویکرد دولت روحانی در مواجه با مجلس قابل مقایسه با رویکرد احمدی نژاد به ویژه در برابر نقدها نیست، گفت: به هر حال به نظر می رسد که بخش افراطی مجلس تلاش می کند از امکانات قوه مقننه برای ضربه زدن به دولت استفاده کند به ویژه با دستاویز قرار دادن بحث سبد کالا که ممکن ترین اقدام اقتصادی دولت برای رنگین کردن سفره مردم در ایام عید بود. به هر حال اجرای هر طرحی ممکن است مشکلاتی داشته باشد، اما این دلیل نمی شود که ما بخواهیم آن را دستاویزی برای تضعیف توفقیات دیگر دولت قرار دهیم.در حالیکه رفع همه مشکلات کشور بدون وفاق ملی ممکن نیست.

صدا و سیما در سخنرانی تلویزیونی اخیر رئیس جمهور انتظارات را برآورده نکرد

وی با انتقاد از اقدام صداو سیما در تاخیر سخنرانی اخیر رئیس جمهور از تلویزیون گفت: از رسانه ملی انتظار می رفت با توجه به مبانی شکل گیری این رسانه که باید ملی بودن خود را در تمامی عرصه ها به اثبات برساند به گونه ای دیگر عمل می کرد چراکه تاخیر حدود یک ساعته در حضور رئیس جمهور برای گفت و گو با مردم به هیچ وجه در شان رسانه ملی نبود.

منصوری افزود: ملی بودن سازمان صدا و سیما اقتضا می کند به روحانی به عنوان رئیس جمهور منتخب مردم این فرصت داده شود تا از امکانات موجود استفاده کند. به نظر می رسد این اقدامات صدا و سیما می تواند زمینه ساز مشکلات زیادی شود در حالیکه در شرایط فعلی به ویژه در ایام دهه فجر این سازمان می تواند وحدت آفرین نیز باشد.

وی با تاکید براینکه راه ماندگاری نظام وحدت و همدلی بین دولت و مردم است، گفت: وقتی عملکرد سازمان صداو سیما نسبت به دولت قبل و دولت فعلی مقایسه می شود این بررسی، جناحی عمل کردن این سازمان را بیشتر به رخ می کشد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.