سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عضو شورای شهر تهران: چرا هیچ‌ شهرداری به خاطر قطع درخت عزل نمی‌شود؟...

عضو شورای شهر تهران: چرا هیچ‌ شهرداری به خاطر قطع درخت عزل نمی‌شود؟

چکیده :بر اساس قانون اگر کسی درخت را قطع کند به مراجع قضایی معرفی می‌شود و ضمن این‌که هزینه قطع درخت را می‌دهد، مکلّف می‌شود در جایی دیگر درخت بکارد اما چنین روندی را در شهرداری شاهد نبوده‌ایم و به راحتی درختان با هر سن و سالی قطع می‌شوند و جریمه آن پرداخت می‌شود....


رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با اشاره به ماده‌ سه قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها، که بر اساس آن اگر کسی درخت را قطع کند به مراجع قضایی معرفی می‌شود، گفت: متاسفانه تا حالا تا یک پرونده هم نداشته‌ایم که جریمه‌ها و از آن جایی که رویکرد شهرداری، رویکرد درآمدزایی است، چنین قوانینی رعایت نمی‏‌شود.

محمد سالاری در گفت و‌گو با ایسنا، گفت: بر اساس قانون اگر کسی درخت را قطع کند به مراجع قضایی معرفی می‌شود و ضمن این‌که هزینه قطع درخت را می‌دهد، مکلّف می‌شود در جایی دیگر درخت بکارد اما چنین روندی را در شهرداری شاهد نبوده‌ایم و به راحتی درختان با هر سن و سالی قطع می‌شوند و جریمه آن پرداخت می‌شود.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه اگر مراحل قضایی این تخلف به طور کامل طی و حتی منجر به حبس تعزیری شود فرد خاطی مدتی از ساخت و ساز عقب می افتد و خسارت می بیند، افزود: باید به نحوی برخورد شود که شهروندان بدانند با قطع درخت متضرر می‌شوند و باید نسبت به حفظ آنها اقدام کنند.

سالاری افزود: در بحث تخریبات باغات که اخیرا نمونه‌های زیاید از آن را شاهد بوده‌ایم، باغ‌های شناسنامه‌دار و قدیمی هم تخریب شده‌ است و سوال اینجاست که چرا تاکنون دیده‌ایم یک شهردار خاطی یا مامور خاطی در این زمینه عزل شود؟

وی اظهار امیدواری کرد که شورای شهر چهارم، در این زمینه ورود جدی داشته باشد و شهرداری را مکلف کند با این مساله و شهردارانی که مرتکب این جرم می‏‌شوند برخورد جدی صورت گیرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.