سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ممنوعیت واردات همه کالاها به ایران لغو می‌شود...

ممنوعیت واردات همه کالاها به ایران لغو می‌شود

چکیده :ولت حسن روحانی از زمانی که روی کار آمده، بارها بر ضرورت تقویت بخش خصوصی و تجارت خارجی تاکید کرده است و برخی از اعضای حلقه نزدیک به آقای روحانی، همچون محمد نهاوندیان و محمدرضا نعمت‌زاده خود از چهره‌های مطرح بخش خصوصی ایران هستند....


مجیدرضا حریری، از مقام‌های اتاق بازرگانی ایران، به خبرگزاری ایسنا گفته است که تا پایان امسال ممنوعیت واردات تمام کالاها به ایران لغو می‌شود.

آقای حریری گفته است: “جهت‌گیری و سیاست‌گذاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، رفع موانع غیر تعرفه‌ای برای تجارت فرامرزی است.”

او گفته است که ممنوعیت ورود کالاهایی که تقاضا برای آن وجود دارد باعث ایجاد بازارهای غیرقانونی و قاچاق می‌شود و اعمال ممنوعیت و اعطای امتیازات موردی برای واردات فعالیت‌های اقتصادی را به رانت و فساد سوق می‌دهد.

دولت ایران سال گذشته و به دنبال بحران ارزی و کلیک سقوط چشمگیر ریال واردات برخی کالاها را ممنوع کرد. این کالاها که در طبقه‌بندی “لوکس” قرار دارند شامل اقلامی مانند میوه‌جات، کاغذ، لوازم خانگی و برخی ماشین‌ها می‌شود.

مجیدرضا حریری به ایسنا گفته است “ممنوعیت‌های مصنوعی” لغو می‌شود و “واردات تمام کالاها تا پایان سال به سمت آزادسازی” حرکت می‌کند.

آقای حریری رییس کمیسیون مدیریت واردات اتاق بازرگانی ایران و از اعضای هیات مدیره اتاق بازرگانی ایران و چین است. اتاق بازرگانی تشکلی است که در آن تجار عمده و صاحبان صنایع برای هماهنگی فعالیت‌های خود و چانه‌‎زنی با نهادهای حکومتی برای تامین منافعشان تلاش می‌کند.

دولت حسن روحانی از زمانی که روی کار آمده، بارها بر ضرورت تقویت بخش خصوصی و تجارت خارجی تاکید کرده است و برخی از اعضای حلقه نزدیک به آقای روحانی، همچون محمد نهاوندیان و محمدرضا نعمت‌زاده خود از چهره‌های مطرح بخش خصوصی ایران هستند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.