سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سخنگوی ارتش مصر: نامزدی السیسی سوء تعبیر روزنامه کویتی است...

سخنگوی ارتش مصر: نامزدی السیسی سوء تعبیر روزنامه کویتی است

چکیده :یکی از سخنگویان ارتش مصر با انتشار بیانیه‌ای خبر کاندیداتوری ژنرال السیسی، فرمانده ارتش این کشور در انتخابات ریاست جمهوری را مورد تردید قرار داده که پیش‌تر توسط یک روزنامه کویتی منتشر شده بود....


یکی از سخنگویان ارتش مصر با انتشار بیانیه‌ای خبر کاندیداتوری ژنرال السیسی، فرمانده ارتش این کشور در انتخابات ریاست جمهوری را مورد تردید قرار داده که پیش‌تر توسط یک روزنامه کویتی منتشر شده بود.

به گزارش دویچه وله، سخنگوی ارتش مصر روز پنج‌شنبه (۶ فوریه/ ۱۷ بهمن) خبر روزنامه کویتی السیاسه مبنی بر نامزدی ژنرال عبدالفتاح السیسی، فرمانده ارتش را “سوء تعبیر” این روزنامه تلقی و تأکید کرده که اگر السیسی چنین تصمیمی بگیرد آن را تنها به مردم مصر اعلام خواهد کرد.

روزنامه کویتی السیاسه روز پنج‌شنبه (۶ فوریه) نوشت، ژنرال عبدالفتاح السیسی، فرمانده ارتش مصر در مصاحبه با این روزنامه و در پاسخ به این سؤال که آیا برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو تصمیم خود را گرفته است گفت: «بله، تصمیم گرفته شده و من انتخاب دیگری به جز پاسخ دادن به خواست مردم مصر ندارم.»

سرهنگ احمد علی، سخنگوی ارتش مصر با انتشار بیانیه‌ای گفته است: «آنچه که در روزنامه کویتی السیاسه منتشر شده چیزی جز تعبیرهای ژورنالیستی نیست و به معنای اعلام مستقیم از سوی فرمانده السیسی تلقی نمی‌شود.»

او در این بیانیه افزود: «تصمیم السیسی تصمیمی شخصی است که او در صورتی که شخصا بخواهد آن را اعلام کند…. آن را با کلمات صریح و روشن ابتدا به مردم مصر و نه به شخص دیگری اعلام خواهد کرد.»

گزارش روزنامه کویتی السیاسیه یک هفته پس از آن منتشر می‌شود که شورای عالی نیروهای مسلح مصر با کاندیداتوری السیسی برای انتخابات ریاست جمهوری موافقت کرد.

السیسی که در جریانات مربوط به برکناری محمد مرسی، رئیس جمهور برخاسته از نخستین انتخابات دمکراتیک مصر شهرت یافت، از محبوبیت وسیعی در میان مردم این کشور برخوردار است.

پیش‌شرط نامزدی او در انتخابات پیش رو استعفا از مقام خود به عنوان فرمانده ارتش است. اینک انتظار می‌رود که وی پیش از اعلام رسمی کاندیداتوری خود از مقام‌اش کناره بگیرد.

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که انتخابات ریاست جمهوری مصر قرار است در اواسط آوریل برگزار شود.

تصمیم ارتش مصر پس از آن اتخاذ شد که ده‌ها نفر در منازعات خیابانی بین هواداران مرسی و پلیس و همچنین حملات شبه‌نظامیان کشته شدند. این حوادث همچنین دشواری‌هایی را نشان می‌دهد که السیسی در صورت پیروزی با آن روبرو خواهد شد.

دادگاه محمد مرسی روز چهارشنبه (۵ فوریه) به منظور شنیدن شهادت شاهدان به اول مارس موکول شد.

مرسی و ۱۴ تن از رهبران حزب اسلام‌گرای اخوان‌المسلمین متهم شده‌اند که در دسامبر ۲۰۱۲ زمینه‌های کشته شدن معترضان در خارج از کاخ ریاست جمهوری در قاهره را پدید آورده‌اند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.