سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نامه یک مبارز دوران ستمشاهی به رهبری: با اعلام آشتی عمومی دشمنان وطن را نا امید کنی...
» چرا محصورین که در هیچ دادگاهی محکوم نشده اند مورد هتک حرمت و حیثیّت قرار می گیرند؟

نامه یک مبارز دوران ستمشاهی به رهبری: با اعلام آشتی عمومی دشمنان وطن را نا امید کنید

چکیده :وی که از فرماندهان سپاه پاسداران پس از انقلاب است در نامه ی خود با ذکر موادی از قانون اساسی که در این سال ها بارها از سوی نهادهای حکومتی نقض شده پرسیده است: آیا قوۀ قضائیه استقلال دارد؟ اگر استقلال دارد چرا جناب حجةالاسلام والمسلمین آقای کروبی و آقای مهندس میرحسین موسوی و سرکار خانم زهرا رهنورد با توجّه به اینکه بارها درخواست کرده اند که ما را طبق اصل 165 (محاکمات علنی انجام می شود ...) محاکمه کنند ولی متأسفانه بدون توجّه به درخواست آنان و نقض آشکار قانون اساسی بیش از سه سال است در حصرند؟...


حبیب الله امیری از مبارزین قبل از انقلاب در نامه ای خطاب به رهبری در ایام دهه فجر پیشنهاد کرده که آیت الله خامنه ای با تصمیم شجاعانه و خداپسندانه اعلام آشتی عمومی نموده و از مسئولین خواهان اجرای کامل همۀ اصول قانون اساسی شود. او در نامه ی خود متدکر شده که یقین بدانید که با این حرکت خداپسندانه، دشمنان قسم خوردۀ ایران اسلامی به طور کلی ناامید خواهند شد و نام جنابعالی به عنوان یک رهبر بزرگ و محبوب برای همیشه در تاریخ ثبت خواهد گردید.

به گزارش کلمه، وی که از فرماندهان سپاه پاسداران پس از انقلاب است در نامه ی خود با ذکر موادی از قانون اساسی که در این سال ها بارها از سوی نهادهای حکومتی نقض شده پرسیده است: آیا قوۀ قضائیه استقلال دارد؟ اگر استقلال دارد چرا جناب حجةالاسلام والمسلمین آقای کروبی و آقای مهندس میرحسین موسوی و سرکار خانم زهرا رهنورد با توجّه به اینکه بارها درخواست کرده اند که ما را طبق اصل 165 (محاکمات علنی انجام می شود …) محاکمه کنند ولی متأسفانه بدون توجّه به درخواست آنان و نقض آشکار قانون اساسی بیش از سه سال است در حصرند؟

حبیب الله امیری در ادامه با طرح این پرسش که چرا قبل از اثبات اتهام افراد در دادگاه، در تریبون های عمومی آنان را متهم به اهل فتنه بودن می کنند؟ افزوده است: اگر قوۀ قضائیه استقلال دارد، هرگز اجازه داده نمی شد آن حادثۀ ننگین و فراموش نشدنی زندان کهریزک به وقوع بپیوندد و آن افرادی که در حادثۀ سال 88 دستگیر و زندانی شدند را طبق اصل 165 در دادگاههای صالحه محاکمۀ علنی می نمودند.

متن نامه ی این سردار سپاه و مبارز دوران ستمشاهی که در اختیار کلمه قرار گرفته به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

پیامبر اکرم (ص) در مدینه هرگز قانون مورد توافق را نقض نفرمود.

«وَ أَنِ احْكُمْ بَيْنَهُمْ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ وَ لاَ تَتَّبِعْ أَهْوَاءَهُمْ وَاحْذَرْهُمْ أَنْ يَفْتِنُوكَ عَنْ بَعْضِ مَا أَنْزَلَ اللَّهُ إِلَيْكَ …» (مائده/49)

(و تو به آنچه خدا بر تو فرستاده میان مردم حکم کن و پیرو خواهش های آنان مباش و بیندیش که مبادا تو را در بعضی احکام که خدا به تو فرستاده فریب دهند…).

مقام محترم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای؛ سلام علیکم

استاد بزرگ حوزه های علمیه و رئیس مجلس خبرگان قانون اساسی حضرت آیت الله العظمی منتظری(ره) در صفحۀ نخست جلد اول مشروح مذاکرات قانون اساسی، آیۀ فوق الذکر را با دستخط خویش مرقوم فرمودند و در کتاب (دراسات فی ولایة الفقیه و فقه الدولة الاسلامیة) که اثر بی نظیر ایشان در جهان اسلام می باشد، در بخش معاهده ها یپیامبر اکرم(ص) با استناد به آیات و روایات، چنین آورده اند: هنگامی که رسول خدا در مدینه دولت اسلامی را تأسیس کردند و با توافق همۀ گروه های مسلمان و غیر مسلمان قانون اساسی تنظیم نمودند، حضرت رسول اکرم(ص) هرگز قانون اساسی مدینه را نقض نکردند. (نقل به مضمون، مبانی فقهی حکومت اسلامی، ج 5، ص 282)

حضرت آقای خامنه ای؛ جمهوری اسلامی که بر پایۀ دستورات اسلام بنا شده است با توجّه به موارد ذکر شده به هیچ وجه نباید به کسی اجازه دهد قانون اساسی کشور را نقض نماید، ولی متأسفانه شاهدیم اصولآن یکی پس از دیگری آشکارا توسط متصدیان امر نقض می شود. اینک به چند نمونه به طور مختصر اشاره می شود:

اصل 22: (حیثیّت، جان، مال، حقوق، مسکن و شغل اشخاص ازتعرّض مصون است…).

اصل 32: (هیچ کس را نمی توان دستگیر کرد مگر به حکم و ترتیبیکه قانون معیّن می کند. در صورت بازداشت، موضوع اتّهام باید با ذکردلایل بلافاصله کتباً به متّهم ابلاغ و تفهیم شود و حدّاکثر ظرف مدت بیست و چهار ساعت پرونده مقدماتی به مراجع صالحۀ قضائی ارسالو مقدّمات محاکمه، در اسرع وقت فراهم گردد…).

اصل 33: (هیچ کس را نمی توان از محل اقامت خود تبعید کرد یا ازاقامت در محّل مورد علاقه اش ممنوع یا به اقامت در محلی مجبورساخت…).

اصل 36: (حکم به مجازات و اجرای آن باید تنها از طریق دادگاهصالح و به موجب قانون باشد).

اصل 37: (اصل، برائت است و هیچ کس از نظر قانون مجرم شناختهنمی شود مگر این که جرم او در دادگاه ثابت گردد).

اصل 39: (هتک حرمت و حیثیّت کسی که به حکم قانون دستگیر،بازداشت، زندانی یا تبعید شده به هر صورت که باشد ممنوع و موجبمجازات است).

جناب آقای خامنه ای؛ حضرت علی(ع) در نهج البلاغه (نامۀ 53) به مالک اشتر فرموده است: «… ای مالک رحمت و محبت به مردم را پوشش دلت ساز و با آنان نرد عشق و محبت باز، هرگز مباد که چونان درنده خوردنشان را غنیمت شمارید؛ چرا که مردم دو دسته اند، یا برادردینی تواند و یا در آفرینش همانند تو. گاه می لغزند و خطایی از آنان سر می زند و به آسیبی دچار می شوند پس به خطاهایشان ننگر و از گناهانشان در گذر.»

جمهوری اسلامی باید فرمان حضرت علی(ع) به مالک را نصب العین خویش قرار دهد و اجازه ندهد به هیچ وجه اصل 22 و دیگر اصول از قانون اساسی نقض گردد.

رهبر جمهوری اسلامی؛ آیا قوۀ قضائیه استقلال دارد؟ اگر استقلال دارد چرا جناب حجةالاسلام والمسلمین آقای کروبی و آقای مهندس میرحسین موسوی و سرکار خانم زهرا رهنورد با توجّه به اینکه بارها درخواست کرده اند که ما را طبق اصل 165 (محاکمات علنی انجام می شود …) محاکمه کنند ولی متأسفانه بدون توجّه به درخواست آنان و نقض آشکار قانون اساسی بیش از سه سال است در حصرند؟

چرا چندین اصل از جمله: اصل 22 – 32 – 33 – 34 – 35 – 36 – 37 و 39 از اصول قانون اساسی که ثمرۀ خون هزاران شهید و جانباز و ایثارگر است، به طور رسمی نقض شده است؟

چرا قوۀ قضائیه در مورد آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد اصل 32 را رسماً نقض نموده؟ چرا پروندۀ مقدماتی این اشخاص به مراجع صالحۀ قضائی ارسال نشده و مقدمات محاکمۀ آنان فراهم نشده است؟

چرا قوۀ قضائیه در مورد این افراد که طبق اصل 36 حکم به مجازات باید از طریق دادگاه صالح انجام گیرد به طور علنی این اصل نقض شده است؟

رهبر جمهوری اسلامی؛ آیا قوۀ قضائیه استقلال دارد؟ اگر استقلال دارد، اصل 37 اصل برائت افراد است و اصل 32 تصریح دارد موضوع اتهام باید از طریق مراجع صالحه باشد و طبق اصل 39 هتک حرمت و حیثیّت حتی در مورد محکومین ممنوع است. پس چرا این عزیزان را متهم به اهل فتنه بودن می کنند؟ و چرا این افراد را که هنوز هیچ اتهامی در هیچ دادگاهی در مورد آنها ثابت نشده است مورد هتک حرمت و حیثیّت قرار می گیرند؟

آیا قوۀ قضائیه استقلال دارد؟ اگر استقلال داشت، به بعضی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اخطار می کرد شما که قسم یاد کرده اید پاسدار قانون اساسی باشید چرا قبل از اثبات اتهام افراد در دادگاه، در تریبون های عمومی آنان را متهم به اهل فتنه بودن می کنند؟

آیا قوۀ قضائیه استقلال دارد؟ اگر قوۀ قضائیه استقلال دارد، هرگز اجازه داده نمی شد آن حادثۀ ننگین و فراموش نشدنی زندان کهریزک به وقوع بپیوندد؟

آیا قوۀ قضائیه استقلال دارد؟ اگر قوۀ قضائیه استقلال دارد آن افرادی که در حادثۀ سال 88 دستگیر و زندانی شدند را طبق اصل 165 در دادگاههای صالحه محاکمۀ علنی می نمودند؟

حضرت آقای خامنه ای

اینک با توجّه به ایام دهۀ فجر و سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، پیشنهاد می شود حضرتعالی با تصمیم شجاعانه و خداپسندانه اعلام آشتی عمومی نموده و از مسئولین خواهان اجرای کامل همۀ اصول قانون اساسی شوید و یقین بدانید که با این حرکت خداپسندانه، دشمنان قسم خوردۀ ایران اسلامی به طور کلی ناامید خواهند شد و نام جنابعالی به عنوان یک رهبر بزرگ و محبوب برای همیشه در تاریخ ثبت خواهد گردید.

16 بهمن ماه 1392 – قم – حبیب الله امیریDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.