سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ستاد سلام در آستانه چهارمین سال حصر؛ از همراهان سبز آموخته ایم فعالانه در صحنه حاض...

ستاد سلام در آستانه چهارمین سال حصر؛ از همراهان سبز آموخته ایم فعالانه در صحنه حاضر باشیم

چکیده :امروز نیز با توجه به همین دستاورد‌های مهم و توصیه‌ی همراهان صادق و صبورمان، از هر مناسبت و فرصتی که در ماه بهمن پیش روی داریم، برای ابراز خواست برحق رفع حصر در عرصه عمومی‌، رسانه‌ای، گفتگوهای‌های جمعی و چهره به چهره، استفاده می‌کنیم. می‌کوشیم آزادی همراهان برجسته‌ی جنبش سبز را به‌عنوان مطالبه‌ای ملی، متحقق کنیم. چنین فرایندی، نیازمند تلاش جمعی و فعالانه‌ی تمام کنشگرانی است که به آرمان‌های دیرینه ملت ایران از مشروطه تا نهضت ملی و از آن‌ها تا انقلاب ۵۷، باور دارند و دغدغه‌دار آزادی و استقلال و عدالت و توسعه ایران هستند....


به‌ نام خدا

قسم به زمان، قسم به آزادی، قسم به بهمن …

در آستانه‌ی چهارمین سال حبس غیرقانونی‌ و حصر ظالمانه‌ی همراهان «راه سبز امید»مان قرار داریم. راه سبزی که باورش کردیم و در مسیر تلاش برای تحقق چشم‌اندازها و اهدافش، یکدیگر را به حق و صبر سفارش کردیم.

نیز در آستانه ی سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب هستیم. انقلابی‌ که به‌دنبال اراده‌ی یک ملت برای دستیابی به آزادی، استقلال، عدالت، پیشرفت و نفی هرگونه ظلم و استبداد به تجلی‌ پیوست. دیری است ما شاهد تلاش اقتدارگرایان برای تحریف مبانی و آرمان‌های آن انقلاب مردمی هستیم. سرکوب خونین اعتراض مدنی پس از انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ و تداوم حبس ده‌ها فعال سیاسی و کنشگر مدنی برای چند سال، شاهدی مهم است.

در بند کردن و محصور ساختن یاران دل‌سوز‌ و صادق‌ انقلاب، خود نمادی است از تهدید آزادی و مردم‌سالاری در ایران و سربرکشیدن دوباره‌ی استبداد در شکلی دیگر. تلاش ما برای شکست حصر و رفع حبس غیرقانونی آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد، و نیز آزادی دیگر زندانیان سیاسی، کوششی است برای متبلور ساختن حاکمیت ملی و دفاع از همان آرمان های انقلاب عظیم مردمی.

در ماه‌های اخیر بارها ناظر انکار مطالبه‌ی رفع حصر در قالب هجمه‌های تبلیغاتی یک‌سویه، دروغ و افترا و تهمت، آن‌هم با صرف هزینه‌های هنگفت از بیت‌المال بوده‌ایم؛ اقدامی که نیروهای افراطی و سرکوبگر، آن را با سوءاستفاده ابزاری از باورهای مذهبی، تعقیب کرده‌اند. با این همه، جامعه‌ی آگاه، رغبتی به همسویی با دروغ و تزویر و تحریف حقیقت نشان نداده است. تمامیت‌خواهان که به وضوح از پایداری سبزها و اصرار آن‌ها بر خواسته‌هایشان پریشان شده‌اند، به طرح موضوعات بی‌‌اساسی‌ همچون ضرورت توبه و عقب‌نشینی سبزها و رهبران ایشان و نیز محاکمه‌ی آنان پرداخته‌اند. حال آنکه افرادی که باید در جایگاه محاکمه و توبه قرار گیرند، همانا کسانی‌ هستند که در «خسران و زیان» به‌سر می‌برند؛ کسانی‌ که آمران و عاملان اصلی مصیبت‌ها و بی‌‌عدالتی‌های وارده بر سر ملت ایران در این سال‌ها محسوب می‌شوند. این دشمنان آزادی و حاکمیت مردم اند که باید در پیشگاه ملت، عذر خواهند و پاسخگوی هزینه‌های سنگینی باشند که متوجه ایران و ایرانیان کرده‌اند؛ نه آزادگانی که در پی حفاظت و صیانت از آرای مردم بودند و هستند و در مقابل دروغ و فساد ایستاده‌اند و خواستار قانونمندی و عدالت‌اند… «نه کسانی‌ که کارهای شایسته نمودند و دیگران را به حق و صبر سفارش کردند.»

برای ارائه راه‌کار‌ها و ادامه‌ی راه سبزی‌ که چهار سال پیش در آن با هم قدم نهادیم، کافیست به تجربیات و دست‌آوردهای اخیرمان نگاه کنیم. با وجود همه‌ی دشواری‌ها و مشکلات، تلاش‌های جمعی ما در چند سال و در چند ماه گذشته، در دو وجه اثباتی/ایجابی و سلبی، به پیروزی جناح معتدل در مقابل جریان افراطی و اقتدارگرا در انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ منتهی شد.

حضور ما در خیابان‌ها در پس از کودتای شوم ۸۸، مقاومت صبورانه‌ی ما و استقامت ایثارگرایانه یاران در بند و در حصرمان در این سال‌ها، آنقدر هزینه را برای حاکمان بالا برد تا در انتخابات گذشته مجبور به شمارش آرای شهروندان شدند. حضور فعالانه‌ی ما در همایش‌های انتخاباتی و جشن‌های پیروزی پس از آن، دیوارنویسی‌ها، طومارنویسی‌ها، تجمعات گوناگون در دانشگاه‌ها، اطلاع‌رسانی‌ها در شبکه‌های اجتماعی، پژواک مطالباتمان و در رأس آن رفع حصر و آزادی زندانیا‌ن سیاسی را هرچه بلندتر در جامعه طنین‌ انداخت؛ چنان شد که رفع حصر و حبس رهبران جنبش سبز، هنوز از مهم‌ترین محورها حتی در رسانه‌های رسمی‌، محافل سیاسی ـ اجتماعی، مجلس و تریبون‌های نمازجمعه و سخن‌رانی‌‌ها و موضع‌گیری‌هاست.

ما خوب آموخته‌ایم چگونه تنها دل به قول‌ها و وعده‌ها نبندیم بلکه فعالانه در صحنه حضور داشته باشیم. تجربه کرده‌ و باور داریم که «امید به صرف گفتن و شنیدن شکل نمی‌گیرد و تنها زمانی در ما تحکیم می‌شود که دستانمان در جهت آرزوهایی که داشتیم در کار باشد.»

امروز نیز با توجه به همین دستاورد‌های مهم و توصیه‌ی همراهان صادق و صبورمان، از هر مناسبت و فرصتی که در ماه بهمن پیش روی داریم، برای ابراز خواست برحق رفع حصر در عرصه عمومی‌، رسانه‌ای، گفتگوهای‌های جمعی و چهره به چهره، استفاده می‌کنیم. می‌کوشیم آزادی همراهان برجسته‌ی جنبش سبز را به‌عنوان مطالبه‌ای ملی، متحقق کنیم. چنین فرایندی، نیازمند تلاش جمعی و فعالانه‌ی تمام کنشگرانی است که به آرمان‌های دیرینه ملت ایران از مشروطه تا نهضت ملی و از آن‌ها تا انقلاب ۵۷، باور دارند و دغدغه‌دار آزادی و استقلال و عدالت و توسعه ایران هستند.

«والعصر؛ ان الانسان لفی خسر، الا الذین آمنوا و عملوا الصالحات و تواصوا بالحق و تواصوا بالصبر.»

«قسم به عصر و زمان،که انسان در خسران و زیان است،مگر آنها که ایمان آوردند و کارهای شایسته نمودند و یکدیگر را به حق و به صبر سفارش کردند.»Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.