سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » برف و یخبندان 18 استان را فرا گرفت/ گرفتاری ۶۳۰۰ نفر در برف و بوران...

برف و یخبندان 18 استان را فرا گرفت/ گرفتاری ۶۳۰۰ نفر در برف و بوران

چکیده :برف و سرمایی که وارد ایران شده، تاکنون ۱۸ استان را فراگرفته است؛ آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، زنجان، قزوین، قم، سمنان، کرمان، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی و یزد. همین بارندگی ها موجب تعطیل مدارس ۱۳ استان شده....


برف و سرمایی که وارد ایران شده، تاکنون ۱۸ استان را فراگرفته است؛ آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، زنجان، قزوین، قم، سمنان، کرمان، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی و یزد. همین بارندگی ها موجب تعطیل مدارس ۱۳ استان شده.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران گفت: احتمالا به دلیل بارش سنگین برف، راههای روستایی و کوهستانی مسدود است و در تلاشیم تا در اولین فرصت، محورهای اصلی و روستایی را بازگشایی کنیم.

به گفته حسین درخشان، سخنگوی ‌سازمان امداد و نجات سازمان هلال احمر، بیش از ۶۳۰۰ مسافر طی سه روز گذشته در محورهای ارتباطی ۱۸ استان متاثر از برف و کولاک، توسط نیروهای هلال‌احمر امدادرسانی شدند: ۳۵۰۰ نفر در این مدت اسکان موقت یافتند. ۱۱۰۰ دستگاه خودرو از میان برف رهاسازی شد. ۳۵ نفر در این مدت به دلیل برف و کولاک در جاده‌ها مصدوم شدند، ۲۴ نفر از مصدومان جهت ادامه درمان به بیمارستان شدند. همچنین۶۲۰ تخته پتو بین مسافران حادثه دیده توزیع شد.

براساس اعلام سازمان هواشناسی، تا پایان هفته نواحی شمالی و غربی کشور با برف و کولاک همراه است، برای مناطق جنوبی و مرکزی و در استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان سیل و آب‌گرفتگی پیش بینی شده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.