سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » با تصویب قانون هوای پاک؛ با آلوده کننده‌های هوا به عنوان مجرم برخورد می‌شود...

با تصویب قانون هوای پاک؛ با آلوده کننده‌های هوا به عنوان مجرم برخورد می‌شود

چکیده :سازمان محیط زیست به تازگی لایحه "هوای پاک "را قرار است به مجلس ارائه کند تا با الزام دستگاه‌ها و وزارتخانه ها از آلودگی کلان‌شهرها بکاهد....


سازمان محیط زیست به تازگی لایحه “هوای پاک “را قرار است به مجلس ارائه کند تا با الزام دستگاه‌ها و وزارتخانه ها از آلودگی کلان‌شهرها بکاهد.

در همین زمینه محمد حقانی رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران به خبرآنلاین اعلام کرد: قرار است که این لایحه در صورت تصویب بسیار سختگیرانه باشد و با کسانی که آن را رعایت نکنند به عنوان مجرم برخورد شود یعنی مجازات‌ها طوری باشد که بازدارندگی داشته باشند. مثل تعطیلی کارخانه های آلاینده یا الزام خودروسازان به رعایت استاندارد.

او با بیان اینکه متاسفانه عزم ملی در گذشته برای اجرای قانون جامع آلودگی هوا نبود گفت: وظیفه شورای شهر نظارت بر مدیریت شهری و وظیفه نمایندگان مجلس هم نظارت بر کار دولت است که در 8 سال گذشته تمکین و نظارتی نبود اما در این دوره ما سعی می کنیم به عنوان مجری قانون با متخلفان برخورد کنیم.

حقانی به فرهنگ سازی در کاهش آلودگی هوا اشاره کرد و گفت: مردم باید نسبت به خطراتی که هوای آلوده برای آنها دارد آگاه باشند در اینصورت بیشتر همکاری می کنند.

او ادامه داد:متاسفانه پنج ساله شدن قانون معاینه فنی خودروها اشتباه بزرگی بود که امیدوارم مجلس آن را اصلاح کند.در کشورهای اروپایی که از استانداردهای یورو4 استفاده می‌کنند، خودروها سالیانه معاینه فنی می روند اما در کشور ما که استاندارد خودروها پایین‌تر از یورو1 است هر 5 سال یکبار معاینه فنی می روند.

رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: در لایحه هوای پاک قرار است که طرح معاینه فنی اصلاح شود البته اعضای فراکسیون محیط زیست مجلس به صورت یک لایحه جداگانه این موضوع را مطرح کردند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.