سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » موسوی بجنوردی: زندان انفرادی برخلاف اسلام و حقوق شهروندی است...
» نمی‌توانیم مردم را اجبار کنیم که تنها به یک صورت فکر کنند

موسوی بجنوردی: زندان انفرادی برخلاف اسلام و حقوق شهروندی است

چکیده :من با زندان انفرادی شدیداً مخالفم. عقیده من این است که این زندان‌ها بر خلاف اسلام و حقوق شهروندی بنا شده است؛ چراکه زندان برای اصلاح متهمان است. امام خمینی(ره) نیز همواره با وجود زندان‌های انفرادی مخالف بودند....


عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز با اشاره به نقش احزاب در نظام‌های دموکراتیک اظهار کرد: وجود احزاب در نظام‌های دموکراتیک، یک امر ضروری است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله موسوی بجنوردی در دوازدهمین کنگره حزب مردم‌سالاری با بیان اینکه “در نظام‌هایی که بر اساس رای مردم پدید می‌آیند، وجود احزاب امری ضروری است”، خاطرنشان کرد:‌ احزاب می‌توانند در نظام‌های دموکراسی نقش نگهبان نظام را ایفا کنند. حزب می‌تواند در راستای مصالح کشور به نگهبانی از استقلال، تمامیت ارضی، عدالت اجتماعی، حقوق بشر و حقوق شهروندی بپردازد.

وی در ادامه با بیان اینکه “در نظام‌های مبتنی بر دموکراسی، احزاب بهترین وظایف را می‌توانند انجام دهند”، تصریح کرد: حقوق شهروندی که شعبه‌ای از حقوق بشر است، شامل مواردی است که یکی از آنها عبارتند از بحث زندان‌ها.

موسوی بجنوردی ادامه داد: من با زندان انفرادی شدیداً مخالفم. عقیده من این است که این زندان‌ها بر خلاف اسلام و حقوق شهروندی بنا شده است؛ چراکه زندان برای اصلاح متهمان است. امام خمینی(ره) نیز همواره با وجود زندان‌های انفرادی مخالف بودند.

این عضو مجمع روحانیون مبارز در ادامه با تاکید بر اینکه “مسأله آزادی یکی از مهمترین مسائل حقوق شهروندی است”، تصریح کرد: آزادی بیان و آزادی اندیشه در عمل از جمله موارد موجود در حقوق شهروندی است، چراکه ما هیچ وقت نمی‌توانیم مردم را اجبار کنیم که تنها به یک صورت فکر کنند. آزادی اندیشه یکی از مسائل بسیار مهم حقوق بشر و حقوق شهروندی است.

وی با اشاره به روی کارآمدن دولت یازدهم گفت: اکنون دولت جدیدی که روی کار آمده است، دولتی بر اساس آرای ملت است. در این دولت همه طالب دموکراسی و حقوق بشر و حقوق شهروندی هستند. امیدواریم که آقای روحانی بتواند در دوران ریاست جمهوری خود موفق عمل کند.

موسوی بجنوردی در پایان با اشاره به حضور خود در جلسات مختلف با معاونت حقوقی ریاست جمهوری برای تبیین منشور حقوق شهروندی نیز خاطرنشان کرد: ما در حد خود به دولت کمک می‌کنیم و امیدواریم که آقای روحانی بتواند دوران ریاست جمهوری خود را با موفقیت طی کند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.