سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حمایت مطهری از راه‌اندازی کمپین انصراف داوطلبانه از دریافت یارانه...

حمایت مطهری از راه‌اندازی کمپین انصراف داوطلبانه از دریافت یارانه

چکیده :نماینده مردم تهران در مجلس راه‌اندازی کمپین انصراف از دریافت یارانه‌ها را اقدامی ابتکاری و منطبق بر تعلیمات اسلامی دانست....


نماینده مردم تهران در مجلس راه‌اندازی کمپین انصراف از دریافت یارانه‌ها را اقدامی ابتکاری و منطبق بر تعلیمات اسلامی دانست.

علی مطهری گفت: راه‌اندازی کمپین انصراف از دریافت یارانه‌ها ناشی از اصل اخوت و برادری اسلامی است.

این عضو کمیسیون فرهنگی خواستار کناره‌گیری داوطلبانه اغنیا از دریافت یارانه‌های نقدی شد و افزود: چه خوب است که اغنیای جامعه از روی میل و اراده و رغبت به نفع فقرا از دریافت یارانه انصراف دهند.

نماینده مردم تهران در مجلس انصراف از دریافت یارانه را کمکی موثر به اصلاح شیوه اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها دانست و گفت: پیش از اصلاح و سامان دادن به شیوه اجرای هدفمندسازی از راه‌ قانون، باید از مسیر ایمان اسلامی موضوع را سر و سامان داد.

وی با یادآوری اعلام انصرافش از دریافت یارانه‌ها، گفت: بنده چند ماه ابتدای اجرای قانون هدفمندسازی، یارانه‌ دریافت می‌کردم ولی بعد احساس کردم نیازی به این پول ندارم و بهتر است انصراف دهم، به همین دلیل انصراف دادم.

مطهری با استقبال از اجرای شیوه خوداظهاری برای انصراف از دریافت یارانه، گفت: باید به مردم اعتماد کرد، اگر در موردی بی‌صداقتی اثبات شد آنگاه می‌توان نوع دیگری رفتار کرد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مبنای درست در قطع یارانه بخشی از خانواده های یارانه‌بگیر را خط فقر دانست و افزود: مجلس با تداوم پرداخت یارانه‌ها به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی و سایر اقشاری که زیر خطر فقر زندگی می‌کنند، موافق است البته باید مکانیزمی طراحی شود که افرادی که خود را مشمول دریافت یارانه می‌دانند، بتوانند اعتراض خود را به گوش مسئولان برسانند.

نماینده مردم تهران در مجلس در عین حال از جریمه افرادی که اطلاعات غیرواقعی در سامانه هدفمندسازی یارانه‌ها ثبت می‌کنند صحبت کرد و افزود: قبل از هر کاری، اصل باید بر صداقت، راستگویی و اعتماد به مردم باشد مگر پس از تجمیع اطلاعات سامانه‌های مختلف اطلاعاتی، عکس آن اثبات شود، در آن صورت جریمه افراد خلاف‌گو لازم است.

مطهری ترکیبی از درآمد، دارایی‌ و افراد تحت تکفل سرپرستان خانواده‌ها را مبنای مناسبی برای حذف یارانه‌بگیران از لیست یارانه نقدی دانست و اظهار کرد: ممکن است سرپرست خانواده‌ای که 5 فرزند و شش نفر تحت تکفل دارد 2 آپارتمان داشته باشد، این فرد را نباید در لیست ثروتمندان قرار داد.

نماینده مردم تهران در مجلس طراحی فرمولی منصفانه و عادلانه برای حذف بخشی از یارانه‌بگیران را از دولتمردان درخواست کرد.

وی افزود: نیازی به اعلام اطلاعات مالی و اقتصادی همه اقشار جامعه به دولت نیست چرا که اطلاعات بخشی از جامعه مانند خانواده‌های تحت پوشش سازمان‌های حمایتی و کارکنان دولت موجود است.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در بخش دیگری از سخنانش اصلاح نرخ حامل‌های انرژی را به طور طبیعی تورم‌زا دانست و افزود: اصلاح نرخ حامل‌های انرژی برای تحقق درآمد قانون هدفمندسازی یارانه‌ها اجتناب‌ناپذیر است. اکنون میزان قاچاق سوخت در کشور بالاست. با افزایش نرخ دلار فاصله قیمت سوخت در داخل و خارج کشور افزایش یافت و قاچاق سوخت با انگیزه‌ قوی انجام می‌شود. در واقع با افزایش نرخ ارز از هدف قانون هدفمندی که نزدیک شدن به قیمت جهانی حامل‌های انرژی بود دورتر شدیم و نقض غرض شد.

مطهری افزود: مجلس و دولت نمی‌توانند نسبت به قاچاق سوخت بی‌تفاوت باشند.

نماینده مردم تهران اتخاذ سیاست‌های حمایتی علاوه بر یارانه نقدی، همزمان با اصلاح نرخ حامل‌های انرژی را از ویژگی‌های لایحه بودجه سال 1393 برشمرد و اظهار کرد: یارانه‌های غیرنقدی مانند آنچه که برای سلامت در نظر گرفته شده مکمل یارانه‌ نقدی عمل خواهد کرد.

وی افزایش بودجه درمان را قابل قبول دانست و افزود: افزایش 8 درصدی بودجه درمان موجب کاهش سهم بیماران از هزینه‌های درمان و خرید دارو می‌شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.