سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وزیر دادگستری اوکراین درباره اعلام وضعیت فوق العاده در کشور هشدار داد...

وزیر دادگستری اوکراین درباره اعلام وضعیت فوق العاده در کشور هشدار داد

چکیده :اولنا لوکاش، وزیر دادگستری اوکراین به مخالفان هشدار داده است که اگر ساختمان وزارت دادگستری را ترک نکنند، در کشور وضعیت فوق العاده اعلام خواهد شد....


اولنا لوکاش، وزیر دادگستری اوکراین به مخالفان هشدار داده است که اگر ساختمان وزارت دادگستری را ترک نکنند، در کشور وضعیت فوق العاده اعلام خواهد شد.

به گزارش بی بی سی، معترضان ضد دولتی شب گذشته وزارت دادگستری را به اشغال در آوردند و اطراف آن را سنگربندی کردند.

وزیر دادگستری به رسانه های محلی گفته است که از شورای امنیت ملی اوکراین خواهد خواست که در کشور وضعیت فوق العاده اعلام کنند.

گزارش ها همچنین حاکی است که معترضان در بیش از ده شهر، کنترل ساختمان های دولتی را در اختیار گرفته اند.

گفته شده حتی در نواحی شرقی کشور که به طور سنتی خواهان روابط نزدیکتر با روسیه هستند و از ویکتور یانکوویچ، رئیس جمهور بیشتر حمایت می کنند، شماری از ساختمان های دولتی به تصرف معترضان در آمده است.

ناآرامی های اوکراین از دو ماه قبل آغاز شد، اما هفته گذشته با کشته شدن چند نفر، شدت گرفت.

هفته گذشته دو تن از معترضان در درگیری خیابانی در نزدیکی میدان استقلال کی‌یف به ضرب گلوله کشته شدند.

مخالفان خواهان تصویب تفاهم‌نامه تجارت آزاد با اتحادیه اروپا و آزادی زندانیان سیاسی از جمله یولیا تیموشنکو، نخست وزیر پیشین هستند.

آنها همچنین خواهان برگزاری زودهنگام انتخابات ریاست جمهوری هستند. این انتخابات قرار است سال ۲۰۱۵ برگزار شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.